ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
03 вересня 2024 року м. ОдесаСправа № 916/1741/23Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Колоколова С.І.
суддів: Богацької Н.С., Савицького Я.Ф.
секретар судового засідання: Кратковський Р.О.
за участю представників сторін:
від позивача - Заматов Роман Валерійович за довіреністю від 26.01.2024;
від відповідача - Приймачук Сергій Іванович за ордером серії ВН №1404182 від 30.08.2024;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Приватного підприємства ,,БОГУСЛАВСЬКЕ"
на рішення Господарського суду Одеської області від 11.04.2024, прийняте суддею Невінгловською Ю.М., м. Одеса, повний текст складено 22.04.2024
у справі №916/1741/23
за позовом Адвокатського об`єднання ,,ОКТОПУС"
до Приватного підприємства ,,БОГУСЛАВСЬКЕ"
про стягнення 4 500 000 грн,-
в с т а н о в и в :
В провадженні Південно-західного апеляційного господарського суду знаходиться справа №916/1741/23 за апеляційною скаргою Приватного підприємства ,,БОГУСЛАВСЬКЕ" на рішення Господарського суду Одеської області від 11.04.2024, повний текст складено та підписано 22.04.2024.
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 01.07.2024 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Приватного підприємства ,,БОГУСЛАВСЬКЕ" на рішення Господарського суду Одеської області від 11.04.2024 у справі №916/1741/23; призначено апеляційну скаргу Приватного підприємства ,,БОГУСЛАВСЬКЕ" до розгляду на 03 вересня 2024 року о 15:00 год.
28.08.2024 до Південно-західного апеляційного господарського суду надійшла заява від представника Адвокатського об`єднання ,,ОКТОПУС" - Заматова Романа Валерійовича про участь у судовому засіданні призначеному на 03 вересня 2024 року о 15:00 год., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та системи відеоконференцзв`язку „EASYCON" (e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 , НОМЕР_1 ).
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 02.09.2024 Заяву представника Адвокатського об`єднання ,,ОКТОПУС" - Заматова Романа Валерійовича про участь в судових засіданнях, зокрема, призначеного на 03 вересня 2024 року о 15:00 год., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задоволено; судові засідання ухвалено проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення „EASYCON".
02.09.2024 Приватне підприємство ,,БОГУСЛАВСЬКЕ" через систему ,,Електронний суд" подало клопотання про ознайомлення з матеріалами справи та відкладення розгляду справи на іншу дату.
В судове засіданні 03.09.2024 з`явилися представники усіх сторін.
Згідно із ч.ч.2,3 ст.120 ГПК України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Відповідно до ч.2 ст.121 ГПК України ухвала, якою суд повідомляє про призначення судового засідання або вчинення іншої процесуальної дії повинна містити найменування та адресу суду, назву справи, зазначення процесуального статусу особи, яка повідомляється, вказівку про те, яку дію буде вчинено, дату, час і місце її вчинення, а також про те, що участь у її вчиненні для цієї особи не є обов`язковою.
Відповідно до ч. 2 ст. 216 Господарського процесуального кодексу України якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі.
Про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні.
При здійсненні правосуддя суд має виходити з необхідності дотримання основних засад господарського судочинства, зазначених в ст. 2, 4 Господарського процесуального кодексу України стосовно забезпечення права сторін на розгляд справ у господарському суді після їх звернення до нього у встановленому порядку, гарантованому чинним законодавством та всебічно забезпечити дотримання справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спорів з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
З огляду на необхідність забезпечення повного та всебічного дослідження обставин справи, з метою дотримання прав учасників процесу, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне оголосити перерву в судовому засіданні по даній справі.
Крім того, колегія суддів зазначає, що згідно з приписами ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.
При цьому, Європейський суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (рішення Європейського Суду з прав людини у справах Савенкова проти України від 02.05.2013, Папазова та інші проти України від 15.03.2012).
Європейський суд щодо тлумачення положення "розумний строк" в рішенні у справі "Броуган (Brogan) та інші проти Сполученого Королівства" роз`яснив, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.
Враховуючи завантаженість апеляційної інстанції, а також принцип незмінності складу суду, з огляду на положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини, з метою дотримання розумного строку судова колегія вважає за необхідне призначити розгляд справи поза межами встановленого Господарським процесуальним кодексом України строку.
Крім того, враховуючи наявне в матеріалах справи клопотання Адвокатського об`єднання ,,ОКТОПУС" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по справі №916/1741/23, колегія суддів вважає за можливе призначити наступне судове засідання в режимі відеоконференції.
Керуючись ст.ст. 120, 121, 234, 270 Господарського
процесуального кодексу України, колегія суддів, ухвалила:
1. Повідомити учасників справи про те, що розгляд апеляційної скарги у справі №916/1741/23 відбудеться 15 жовтня 2024 року о 15:00 год.
2. Судові засідання проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення „EASYCON" у м. Одеса, пр. Шевченка, 29 - у приміщенні Південно-західного апеляційного господарського суду в залі судових засідань №6, 3-й поверх, тел. 301-434.
3. Надати можливість представнику Адвокатського об`єднання ,,ОКТОПУС" - Заматову Роману Валерійовичу взяти участь у судових засіданнях за зареєстрованою на офіційному веб-порталі судової влади України засобами зв`язку: 2830219811@mail.gov.ua, НОМЕР_1 .
4. Роз`яснити представнику Адвокатського об`єднання ,,ОКТОПУС" - Заматову Роману Валерійовичу, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо, несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
5. Попередити учасників судового процесу, що адвокати або законні представники учасників процесу повинні мати належно оформлені повноваження, в т.ч. копії довіреностей для залучення останніх до матеріалів справи.
6. Попередити учасників судового процесу, що нез`явлення їх представників у судове засідання апеляційної інстанції не тягне за собою перенесення судового розгляду на інші строки і не є перешкодою для розгляду скарги по суті.
Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та може не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя С.І. Колоколов
Суддя Н.С. Богацька
Суддя Я.Ф. Савицький
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2024 |
Оприлюднено | 06.09.2024 |
Номер документу | 121380275 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Колоколов С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні