УХВАЛА
04 вересня 2024 року
м. Київ
cправа № 920/1238/23
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду:
Булгакової І. В.,
розглянувши заяви приватного сільськогосподарського підприємства "Надія"
(далі - Підприємство) та
товариства з обмеженою відповідальністю "Біоеталон" (далі - Товариство)
про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції
за касаційною скаргою Товариства
на рішення господарського суду Сумської області від 29.02.2024 та
постанову Північного апеляційного господарського суду від 24.06.2024
за позовом Підприємства
до Товариства
про стягнення 7 015 977,84 грн,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Верховного Суду від 14.08.2024 зокрема: відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Товариства на рішення господарського суду Сумської області від 29.02.2024 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 24.06.2024 зі справи № 920/1238/23; призначено розгляд касаційної скарги у відкритому судовому засіданні на 12.09.2024 об 11:00.
Від представника Підприємства - адвоката Мальченка Дениса Володимировича 02.09.2024 (через систему "Електронний суд") надійшла до Верховного Суду заява про його участь у судових засіданнях у цій справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та підсистеми відеконференцзв`язку.
Представник Товариства - адвокат Пєхтєрєв Дмитро Васильович 03.09.2024 (через систему "Електронний суд") також подав до Верховного Суду заяву про його участь в усіх судових засіданнях у цій справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та підсистеми відеконференцзв`язку.
Відповідно до частин першої - п`ятої статті 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України у редакції Закону від 23.05.2024 №3755-ІХ ) учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою; учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи; у заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення; суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала; в ухвалі про участь учасника справи, його представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду зазначається суд, який має забезпечити її проведення. Копія такої ухвали негайно, але не пізніше наступного дня з дня її постановлення, надсилається учаснику справи чи його представнику відповідно та суду, який має забезпечити проведення відеоконференції; учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів); у разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус"; ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 року № 1845/0/15-21 (зі змінами та доповненнями від 12.10.2023) затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, які набули чинності 05.10.2021 (далі - Положення).
Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС), зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися з використанням власного електронного підпису в системі відеоконференцзв`язку (далі - Система) та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватися в Системі з використанням логіна та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації.
Враховуючи викладене, Суд вважає за можливе задовольнити заяву Підприємства про участь у судових засіданнях у цій справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за участю його представника - адвоката Мальченка Дениса Володимировича та заяву Товариства про участь в усіх судових засіданнях у цій справі за участю його представника - адвоката Пєхтєрєва Дмитра Васильовича, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та підсистеми відеконференцзв`язку за посиланням на офіційний вебпортал судової влади України vkz.court.gov.ua.
Водночас відповідно до частин шостої та сьомої статті 8 ГПК України трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Якщо всі учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, здійснюється транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет в обов`язковому порядку; проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання і здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав.
Положення аналогічного змісту містить частина четверта статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 № 1402-VIII.
З огляду на викладене та враховуючи, що всі учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, Суд вважає за можливе здійснювати транслювання перебігу судового засідання 12.09.2024 у цій справі в мережі Інтернет.
Керуючись статтями 197, 234, 314 ГПК України, Верховний Суд
У Х В А Л И В:
1. Заяви приватного сільськогосподарського підприємства "Надія" та товариства з обмеженою відповідальністю "Біоеталон" про участь у судових засіданнях у справі № 920/1238/23 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.
2. Здійснити проведення судового засідання 12 вересня 2024 року об 11:00 в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку за посиланням на офіційний вебпортал судової влади України vkz.court.gov.ua.
3. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представнику приватного сільськогосподарського підприємства "Надія" - адвокату Мальченку Денису Володимировичу та представнику товариства з обмеженою відповідальністю "Біоеталон" - адвокату Пєхтєрєву Дмитру Васильовичу необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення, а також авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність та очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
4. Попередити, що відповідно до частини п`ятої статті 197 ГПК України, пункту 46 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистеми відеоконференцзв`язку, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.
5. Роз`яснити, що інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://supreme.court.gov.ua/supreme/.
6. Учасникам справи, які братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, завчасно надавати Верховному Суду копії документів, що підтверджують повноваження його представника, засвідчені у визначеному законом порядку, якщо у матеріалах справи вони відсутні.
7. Здійснювати 12.09.2024 транслювання перебігу судового засідання Верховного Суду у справі № 920/1238/23 в мережі Інтернет.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Верховного Суду І. В. Булгакова
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2024 |
Оприлюднено | 05.09.2024 |
Номер документу | 121383286 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Булгакова І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні