05.09.2024 Справа № 940/1039/24
Провадження по справі № 1-кс/940/155/24
У Х В А Л А
05 вересня 2024 року слідчий суддя Тетіївського районного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого відділення відділення поліції № 3 Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів,
встановив:
Старший слідчий слідчого відділення відділення поліції № 3 Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 звернулась до слідчого судді Тетіївського районного суду Київської області з клопотанням, погодженим прокуроромБілоцерківської окружноїпрокуратури Київськоїобласті ОСОБА_4 , про надання права тимчасового доступу до речей та документів, які знаходиться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
У судове засідання старший слідчий СВ відділення поліції № 3 Білоцерківського районного управління поліції ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 не з`явилася. Разом з тим, надала до суду заяву, в якій просить здійснювати розгляд клопотання за її відсутності, клопотання підтримує у повному обсязі.
Відповідно доч.2ст.163КПК Українипредставник особи,у володінніякого знаходятьсязазначені документи,в судовезасідання невикликався.
Розглянувши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Із матеріалівклопотання вбачається,що у провадженні слідчого відділення відділення поліції № 3 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області перебуває кримінальне провадження за № 42024112030000327 від 20.08.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України.
Так, 19.08.2024 близько 14 години, невідома особа, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, з рахунку СФГ « ОСОБА_5 » заволоділа грошовими коштами під приводом оплати товару. Грошові кошти п`ятьма платежами були переказані на рахунок ФОП ОСОБА_6 НОМЕР_1 , а саме 78980 грн., 87560 грн., 129890 грн., 354849 грн., 379809 грн., та п`ятьма платежами на рахунок ФОП ОСОБА_7 НОМЕР_2 , а саме 98790 грн., 127970 грн., 276978 грн., 298790 грн., 378950 грн.
Допитаний потерпілий голова СФГ « ОСОБА_5 » ОСОБА_8 показав, що 19.08.2024 близько 14 години йому на мобільний телефон надходили смс - повідомлення від Райфайзен банку про те, що відбувається списання коштів за товар, згідно рахунку кореспондент ФОП ОСОБА_7 різними сумами п`ятьма платежами на загальну суму 1181478 грн. та ФОП ОСОБА_6 різними сумами п`ятьма платежами на загальну суму 1031088 грн. Знаючи, що ніяких оплат за товар він не здійснював, відразу зателефонував до бухгалтера СФГ ОСОБА_9 , яка повідомила, що жодних платежів не проводила та в комп`ютері бачить, як формуються платежі. Як йому відомо від бухгалтера ОСОБА_9 , 19.08.2024 близько 12 години працівники підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме менеджер ОСОБА_10 ( НОМЕР_3 ), Людмила ( НОМЕР_4 ) та техпрацівник ОСОБА_11 проводив віддалено оновлення податкової програми Медок.
Допитана свідок бухгалтер СФГ ОСОБА_5 » ОСОБА_12 , показала, що на одному із мереживних комп`ютерів не запускалася програма MEDOC, тому, 19.08.2024 о 09 год. 59 хв., вона зателефонувала до працівника підприємства ОСОБА_13 , яке здійснює техпідтримку даної програми за номером телефону НОМЕР_5 , працівник представився ОСОБА_11 . Повідомивши проблему, ОСОБА_11 сказав, що йому необхідно підключитися до її комп`ютера, так як там встановлений сервер. За допомогою відповідної програми ОСОБА_14 , ОСОБА_11 підключився, тобто отримав віддалений доступ до комп`ютера. Потім ОСОБА_11 попросив підключитися до комп`ютера, де не запускається програма MEDOC. За допомогою відповідної програми віддаленого доступу ОСОБА_14 , ОСОБА_11 підключився до даного комп`ютера. В цей час, бухгалтер ОСОБА_15 повідомила, що формуються платежі, які вони не здійснювали. Вона хотіла припинити проведення платежів, однак не змогла, так як комп`ютер заблокувався і відразу виключився. Щоб провести оплату платежів, необхідно підписати електронним цифровим підписом керівника підприємства ОСОБА_8 , який був на комп`ютері.
Під час проведення оновлення програми MEDOC, одночасно було створено одинадцять платежів та переведено грошові кошти на рахунок ФОП ОСОБА_16 та ФОП ОСОБА_17 .
З метою перевірки на причетність до вчинення зазначеного злочину працівників Центру програмного забезпечення СОФТКОМ, старший слідчий слідчого відділення відділення поліції № 3 Білоцерківського районного управління поліції ГУ НП в Київській області просить отримати право тимчасового доступу до інформації, яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме про телефонні з`єднання абонентів з номером НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 з 01.08.2024 року по 30.08.2024, а саме роздруківки телефонних з`єднань абонентів, щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних дзвінків, з прив`язкою до територіальних базових станцій і їх адресу, в момент кожного вхідного/вихідного дзвінка, вхідних/вихідних SMSMMS-повідомлень із зазначенням коду IMEI телефонних апаратів, інформацію про GPRS-трафіки, з урахуванням нульових дзвінків паперовому та/або електронному вигляді відповідно до технічних можливостей володільця документів та КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
З матеріалівклопотання встановленота старшимслідчим СВвідділення поліції№ 3Білоцерківського районногоуправління поліціїГУ НПв Київськійобласті обґрунтовано доведено в клопотанні, що інформація, яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема для встановлення осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, отримати інформацію іншим шляхом немає можливості, отримані відомості можуть бути використані як докази вчинення кримінального правопорушення, отже, є всі достатні підстави для задоволення клопотання в частині тимчасового доступу до інформації, яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме щодо телефонних з`єднань абонентів з номерами НОМЕР_6 та НОМЕР_9 за період 01.08.2024 року по 30.08.2024.
Щодо надання тимчасового доступу до інформації, яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме щодо телефонних з`єднань абонента з номером НОМЕР_7 , то слідчий суддя вважає, що відсутні підстави для задоволення клопотання в цій частині, оскільки, із матеріалів кримінального провадження, долучених до клопотання, не вбачається та старшим слідчим не доведено підстав щодо перевірки на причетність до вчинення зазначеного кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України, особи на ім`я Людмила, яка користується мобільним номером НОМЕР_7 .
Разом з тим, відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 132 КПК України, старшим слідчим не доведено, що застосування зазначеного заходу забезпечення кримінального провадження виправдовує такий ступінь втручання у права і свободи особи на ім`я Людмила, яка користується мобільним номером НОМЕР_7 .
Керуючись статтями 159 - 166 КПК України, слідчий суддя
постановив:
Клопотання старшого слідчого слідчого відділення відділення поліції № 3 Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, поданого в межах кримінального провадження № 42024112030000327 від 20.08.2024, - задовольнити частково.
Надати групі слідчих: старшому слідчому СВ ВП № 3 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області майору поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ ВП № 3 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області капітану поліції ОСОБА_18 , старшому слідчому СВ ВП № 3 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області капітану поліції ОСОБА_19 , слідчому СВ ВП № 3 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_20 тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться в оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю її вилучення, а саме щодо:
- вхідних та вихідних дзвінків, здійснених з номеру НОМЕР_6 ,місце їх здійснення з прив`язкою до базових станцій, по абонентах «А» та «Б», з 01.08.2024 по 30.08.2024;
- вхідних та вихідних дзвінків, здійснених з номеру НОМЕР_8 , місце їх здійснення з прив`язкою до базових станцій, по абонентах «А» та «Б», з 01.08.2024 по 30.08.2024.
Зобов`язати ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » виготовити в електронному вигляді на носії інформації документ за вказаними вище координатами та періодом часу з наступними відомостями:
-типи з`єднання абонентівА: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо;
-дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентамА;
-адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок абонентів«А» та абонентів «Б»;
-ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, ІМЕІ), з яким відбувався сеанс зв`язку абонентівА (абонентиБ).
У задоволенні іншої частини клопотання відмовити.
Встановити строк дії ухвали до 04 жовтня 2024 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, на підставі ухвали має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Тетіївський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121404623 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Тетіївський районний суд Київської області
Мандзюк С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні