Рішення
від 06.09.2024 по справі 910/2229/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06.09.2024Справа № 910/2229/24

Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді Головіної К. І., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження господарську справу

за позовом Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі»

до Товариство з обмеженою відповідальністю «Дроґопол Україна»

про стягнення 25 452,70 грн

без виклику учасників справи

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду міста Києва з позовом звернулося Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Київські Електромережі» (далі - ПрАТ «ДТЕК Київські Електромережі», позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дрогопол Україна» (далі - ТОВ «Дрогопол Україна», відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 25 452,70 грн.

Позов обґрунтований тим, що відповідач порушив умови договору про надання послуг з розподілу електричної енергії № 18/ЦОК12НН/94608 від 18.11.2021 в частині своєчасної сплати вартості послуг з розподілу електричної енергії та послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії за період з грудня 2023 по січень 2024 року, внаслідок чого у відповідача виникла заборгованість.

У позові ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» просить суд стягнути з відповідача заборгованість за послуги з розподілу електричної енергії у сумі 23 931,97 грн, пеню у сумі 695,38 грн, 3% річних у сумі 69,54 грн, а також заборгованість за послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії у сумі 732,05 грн, пеню в сумі 21,60 грн та 3% річних у сумі 2,16 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.03.2024 за вказаною позовною заявою було відкрите провадження, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін, учасникам справи надана можливість реалізувати свої процесуальні права та обов`язки.

До початку розгляду справи по суті відповідач подав клопотання про передачу справи за підсудністю до Господарського суду Львівської області з тих підстав, що предметом спору є стягнення заборгованості, а тому його належить розглядати за місцезнаходженням відповідача відповідно до ч. 1 ст. 27 ГПК України. Розглянувши вказане клопотання, суд вирішив відмовити у його задоволенні з огляду на таке.

Відповідно до ч. 3 ст. 30 ГПК України, яка визначає виключну підсудність справ, спори, що виникають з приводу нерухомого майна, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням майна або основної його частини (виключна підсудність).

Великою Палатою Верховного Суду в постановах від 16.02.2021 у справі № 911/2390/18, від 07.07.2020 у справі № 910/10647/18 роз`яснено, що до спорів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір стосується як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном, застосовується виключна підсудність. Словосполучення "з приводу нерухомого майна" у частині третій статті 30 ГПК України необхідно розуміти таким чином, що правила виключної підсудності поширюються на будь-які спори, які стосуються прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном. У таких спорах нерухоме майно не обов`язково виступає як безпосередньо об`єкт спірного матеріального правовідношення. Тому до спорів, предметом яких є стягнення заборгованості, яка виникла у межах відповідних правовідносин у зв`язку з нерухомим майном, безвідносно до предмета конкретного спору, поширюються норми частини третьої статті 30 ГПК України.

Враховуючи те, що предметом спору за вищевказаним позовом є стягнення заборгованості за договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на об`єкті нерухомого майна, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Бориспільська, 181, то поданий ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» позов має розглядатись у Господарському суді міста Києва за виключною підсудністю, тобто за місцезнаходженням нерухомого майна.

Таким чином, справа № 910/2229/24 прийнята Господарським судом міста Києва до свого провадження з додержанням правил територіальної підсудності, а тому клопотання відповідача про направлення справи за підсудністю до Господарського суду Львівської області задоволенню не підлягає.

Також відповідач надав суду відзив, у якому проти позову заперечив, зазначив, що ТОВ «Дроґопол Україна» втратило можливість контролювати споживання електроенергії на об`єкті за адресою: м. Київ, вул. Бориспільська, буд. 181В, оскільки відповідальними за спожиту електричну енергію за грудень 2023 по січень 2024 є субспоживачі, а отже, у відповідача відсутній обов`язок зі сплати заборгованості.

Указаний відзив був поданий з порушенням визначеного законом строку, у зв`язку з чим відповідач просив поновити йому процесуальний строк на подання відзиву. Обґрунтовуючи причини пропуску строку для подачі відзиву, відповідач зазначив, що через затримку надіслання кореспонденції до керівництва ТОВ «Дроґопол Україна», відповідач ознайомився з матеріалами справи 08.04.2024, після чого подав відзив на позовну заяву.

Згідно з ч. 1 ст. 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Дослідивши наведені ТОВ «Дроґопол Україна» доводи, суд вважав поважними причини пропуску відповідачем процесуального строку, а тому прийшов до висновку щодо поновлення відповідачу строку для подання відзиву та прийняття його до розгляду.

Отже, розглянувши заяви учасників справи по суті спору та дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Київські електромережі» є енергетичною компанією, яка здійснює діяльність з розподілу електричної енергії у межах місць провадження господарської діяльності на підставі ліцензії, виданої відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1411 від 13.11.2018. ПрАТ «ДТЕК Київські Електромережі» у своїй діяльності керується чинним законодавством України, зокрема, Законом України «Про ринок електричної енергії», Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, Кодексом систем розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310, Кодексом комерційного обліку електричної енергії, затвердженим постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 311 та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють правовідносини у цій сфері.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про ринок електричної енергії» учасники ринку електричної енергії провадять свою діяльність на ринку електричної енергії на договірних засадах. Для забезпечення функціонування ринку електричної енергії укладаються, зокрема, договори про надання послуг з розподілу.

Відповідно до п. 2 постанови НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» укладення договорів між споживачами та іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії відповідно до вимог Правил здійснюється шляхом приєднання споживачів до публічних договорів приєднання (договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, відповідних договорів про постачання електричної енергії) на умовах чинних договорів про постачання електричної енергії та про користування електричною енергією, укладених з відповідними постачальниками електричної енергії за регульованим тарифом, шляхом подання заяви-приєднання за формою, наведеною у додатку до цієї постанови.

Відповідно до п. 6 Постанови № 312 до укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, який укладається зі споживачем, договірні відносини між споживачем та суб`єктом господарювання, що провадить діяльність з розподілу електричної енергії на підставі ліцензії з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами (або ОСР як правонаступником за договорами про користування електричною енергією та договорами про постачання електричної енергії), урегульовуються окремими положеннями діючих договорів про користування електричною енергією або договорів про постачання електричної енергії (у частині взаємовідносин споживача і електророзподільної організації), які не суперечать вимогам чинного законодавства у сфері електроенергетики. Зокрема, сторони керуються вимогами діючих договорів про користування електричною енергією (про постачання електричної енергії) з питань потужності, якості електроенергії, окремих процедурних питань тощо. У разі виникнення суперечності між нормами діючих договорів про користування електричною енергією (про постачання електричної енергії) та нормами законодавства про електроенергетику сторони керуються вимогами чинного законодавства.

Відповідно до п. 2.1.2 ПРРЕЕ оператор системи зобов`язаний укласти договори про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії з усіма споживачами, електроустановки яких приєднанні до електричних мереж на території діяльності відповідного оператора системи. Не допускається розподіл (передача) електричної енергії до точки розподілу електроустановки споживача за відсутності діючого договору про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії з таким споживачем, крім випадку здійснення розподілу (передачі) електричної енергії оператором системи до власних електроустановок.

Згідно з п.п. 2.1.3, 2.1.5 ПРРЕЕ споживачі укладають договір споживача про розподіл (передачу) електричної енергії шляхом приєднання до публічного договору за наявності чинного паспорта точки розподілу. У разі надання послуги з приєднання до електричних мереж ініціатором укладення договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії є оператор системи.

Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії є публічним договором приєднання та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України на основі типового договору, що є додатком 3 до ПРРЕЕ.

Фактом приєднання споживача до умов договору споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії, зокрема повернення (надання) підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора системи та/або документально підтверджене споживання електричної енергії.

Матеріали справи свідчать, що ПрAT «ДТЕК Київські Електромережі», як оператор системи розподілу, розмістив на головній сторінці свого сайту https://dtek-kem.com.ua редакцію договору про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії з додатками та роз`яснення щодо укладення та приєднання споживача до договору споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії, в тому числі договір про надання послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії, який є публічним договором приєднання, що встановлює порядок обчислення плати за перетікання реактивної електричної енергії між оператором системи розподілу та непобутовими споживачами, та є додатком 10 до договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.

22.10.2021 ТОВ «Дроґопол Україна» направило позивачу заяву-приєднання до умов договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії №18/ЦОК12НН/94608, а 18.11.2021 ПрAT «ДТЕК Київські Електромережі» надіслало відповідачу повідомлення № 3/01/21/37699 про приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії та повідомило, що для ТОВ «Дроґопол Україна» відкрито особовий рахунок № НОМЕР_1 та присвоєно наступні коди елементів схеми: 62Z9909480880561, 62Z6607096911168.

Отже з 18.11.2021 розподіл електричної енергії на об`єкт - виробнича база за адресою: м. Київ, вул. Бориспільська, 181, здійснюється ПрАТ «ДТЕК Київські Електромережі» на підставі договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії, до умов якого приєднано ТОВ «Дроґопол Україна» з особовим рахунком № НОМЕР_1 згідно з заявою-приєднання № 18/ЦОК12НН/94608 від 22.10.2021 за наступними ЕІС-кодами: 62Z9909480880561, 62Z6607096911168.

Відповідно до частини 2 статті 275 Господарського кодексу України окремим видом договору енергопостачання є договір про постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору про постачання електричної енергії встановлюються Законами України «Про засади функціонування ринку електричної енергії України» та «Про електроенергетику».

Частинами першою і другою статті 275 та частиною шостою статті 276 Господарського кодексу України передбачено, що за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається. Розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених відповідно до вимог закону.

Відповідно до п. 1.2.6 ПРРЕЕ оператор системи, який здійснює розподіл (передачу) електричної енергії безпосередньо до електроустановок споживача, отримує плату за послуги з розподілу (передачі) електричної енергії або від споживача, або від електропостачальника за вибором споживача (крім постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг). Вибір споживача зазначається в договорі про постачання електричної енергії споживачу (обраній споживачем комерційній пропозиції).

Згідно з п. 5.2 додатку 4 до договору оплата послуг з розподілу електричної енергії, здійснюється споживачем у формі попередньої оплати на наступний розрахунковий період (крім індивідуальних, колективних побутових споживачів та суб`єктів господарювання, предметом діяльності яких є надання житлово-комунальних послуг населенню, у межах наданих населенню послуг, установ та організацій, які утримуються за рахунок коштів (внесків) населення) до дати початку розрахункового періоду за який здійснюється оплата, якщо інше не узгоджене сторонами.

Відповідно до п. 5 додатку 4 до договору сума попередньої оплати визначається на основі заявленого споживачем на наступний розрахунковий період обсягу споживання електричної енергії, який відображається у продовженні додатка 12 до договору, з урахуванням відповідного тарифу на розподіл електричної енергії. Якщо попередня оплата розраховується для споживача, у якого відсутні заявлені на наступний розрахунковий період обсяги споживання електричної енергії, сума попередньої оплати визначається на основі фактичних значень обсягу розподіленої електричної енергії за відповідний попередній період та за відповідним тарифом на розподіл електричної енергії.

Згідно з п. 6 додатку 4 до договору сума остаточної оплати за фактично відпущену електричну енергію в розрахунковому періоді визначається на основі фактично розподілених обсягів електричної енергії, відповідно до даних приладів комерційного обліку або Оператором системи розрахунковим шляхом, у відповідності до Кодексу комерційного обліку за поточний розрахунковий період з урахуванням діючого тарифу на розподіл електричної енергії у розрахунковому періоді.

Відповідно до п. 7 додатку 4 до договору оплата послуг здійснюється споживачем на підставі виставлених оператором системи розподілу платіжних документів протягом 5 робочих днів від дня їх отримання. Боржник має можливість самостійно сформувати платіжний документ у веб-сервісі «Особистий кабінет», що розміщений на офіційному сайті Оператора системи розподілу за посиланням: https://dtek-kem.com.ua (далі - «Особистий кабінет»), на підставі фактичних показів засобу(ів) обліку за розрахунковий період, внесених самостійно або Оператором системи розподілу.

Відповідно до п. 37 додатку 4 до договору сторони використовують веб-сервіс «Особистий кабінет» для обміну електронними документами.

Згідно з п. 14 додатку 4 до договору оплата остаточного розрахунку за надання послуги з розподілу електричної енергії за поточний розрахунковий період здійснюється споживачем не пізніше 5 робочих днів після закінчення розрахункового періоду.

Споживач зобов`язаний здійснювати оплату за перетікання реактивної електричної енергії на межі балансової належності електромереж згідно з Порядком розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії (п. 3.2 додатку 10 на послуги з перетікань).

Відповідно до п. 7 Порядку розрахунків (додаток № 4) оплата послуг здійснюється споживачем на підставі виставлених оператором системи розподілу платіжних документів протягом 5 робочих днів з дня їх отримання.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем надано відповідачу послуги з розподілу електричної енергії обсягом на загальну суму 23 931,97 грн за період з грудня 2023 по січень 2024 та послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії на загальну суму 1 319,45 грн за період з листопада 2023 по грудень 2023, що підтверджується актами надання послуг з розподілу електричної енергії та актами надання послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії, а також інформацією з веб-сервісу «Особистий кабінет» за вказаний період.

Позивач виставив відповідачу рахунки на оплату за послуги з розподілу електричної енергії у розмірі 23 931, 97 грн за період з грудня 2023 по січень 2024 та рахунки за послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії у розмірі 732,05 грн за грудень 2023 року, що підтверджується наявними у справі доказами.

Однак, зі свого боку, відповідач свої зобов`язання за договором не виконав, у зв`язку з чим у нього утворилась заборгованість за послуги з розподілу електричної енергії у сумі 23 931,97 грн та за послуги з забезпечення перетікань реактивної електричної енергії у сумі 732,05 грн.

Доказів сплати вказаної заборгованості матеріали справи не містять.

Також судом встановлено, що листом № 3/01/2/14072 від 11.05.2023 ПрАТ «ДТЕК Київські Електромережі» погодило внесення змін до існуючого договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії для потреб об`єкта за адресою: м. Київ, вул. Бориспільська, буд.181В, за особовим рахунком № НОМЕР_1; ЕІС-код точки/точок розподілу 62Z9909480880561, 62Z6607096911168.

У подальшому ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі" отримало заяву-приєднання від 28.11.2023 № 19916/3/01/2 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії для потреб об`єкта за адресою: м. Київ, вул. Бориспільська, 181, від Державного підприємства «Центр забезпечення» управління справами Верховної ради України (код ЄДРПОУ 44276271).

У відповідь на отриману заяву позивач направив ДП «Центр забезпечення» управління справами Верховної ради України повідомлення про приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії та укладення додатків та повідомило, що для ДП «Центр забезпечення» управління справами Верховної ради України відкрито особовий (контокорентний) рахунок № 65817012 (ККР - 451000041288).

25.01.2024 ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі" направило відповідачу заяву про розірвання договору, оскільки позивачем було отримано інформацію щодо зміни власника об`єкта, що розташований за адресою: м. Київ, вул. Бориспільська, 181, та повідомило відповідача, про те, що 23.01.2024 закінчився строк дії договору з особовим рахунком № НОМЕР_1 на об`єкт, ЕІС-код точки/точок розподілу 62Z9909480880561, 62Z6607096911168.

За таких обставин, враховуючи внесені зміни до договору, а також подальше його розірвання з ТОВ «Дроґопол Україна» з 23.01.2024, судом встановлено, у відповідача наявна несплачена заборгованість за послуги з розподілу електроенергії та забезпечення перетікань реактивної електричної енергії за об`єктом за адресою: м. Київ, вул. Бориспільська, 181В, за період з грудня 2023 по січень 2024 року.

Таким чином суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в частині стягнення з ТОВ «Дроґопол Україна» заборгованості за надані послуги з розподілу електричної енергії у сумі 23 931,97 грн та заборгованості за послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії у сумі 732,05 грн.

Згідно з положеннями статті 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Частиною 1 ст. 229 ГК України передбачено, що учасник господарських відносин у разі порушення ним грошового зобов`язання не звільняється від відповідальності через неможливість виконання і зобов`язаний відшкодувати збитки, завдані невиконанням зобов`язання, а також сплатити штрафні санкції відповідно до вимог, встановлених цим Кодексом та іншими законами.

Так, за порушення зобов`язання зі сплати послуг з розподілу електричної енергії та забезпечення перетікань реактивної електричної енергії позивач нарахував відповідачу пеню у сумі 716,38 грн. (695, 38 + 21, 60).

Відповідно до статей 216, 218 ГК України порушення зобов`язання є підставою для застосування господарських санкцій в порядку, передбаченому законодавством та договором. У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки (ст. 230 ГК України).

Частиною 1 ст. 549 ЦК України визначено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань" платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.

Пунктом 26 додатку № 4 до договору сторони погодили, що за внесення платежів, передбачених договором, з порушенням термінів, визначених цим додатком, споживачу, що використовує електричну енергію на непобутові потреби, нараховується пеня в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діє на день прострочення, за кожен день прострочення, без обмеження періоду її нарахування, до дати повної оплати, але не більше розміру встановленого чинним законодавством

Згідно з ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.

Провівши перерахунок штрафних санкцій на підставі наведених приписів закону, суд прийшов до висновку, що з відповідача підлягає стягненню пеня у сумі 716,38 грн., тобто у сумі, заявленій позивачем.

Також за порушення зобов`язання зі сплати послуг з розподілу електричної енергії та забезпечення перетікань реактивної електричної енергії позивач просив стягнути з відповідача 3% річних у сумі 71,70 грн. (69, 54 + 2, 16)

Відповідно до частини 2 статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Перевіривши наданий позивачем розрахунок інфляційних втрат, суд дійшов висновку, що він здійснений арифметично вірно, а відтак, вимоги щодо стягнення 3% річних у сумі 71,70 грн втрат підлягають задоволенню.

За таких обставин позов Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі» підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 129 ГПК України судові витрати у разі задоволення позову покладаються на відповідача.

Також позивач просив повернути йому надміру сплачений судовий збір за поданий позов у сумі 261,60 грн.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду у разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

Як вбачається із матеріалів справи, позивач, звертаючись до суду з позовними вимогами на суму 25 452,70 грн., сплатив судовий збір в розмірі 2684,00 грн, що підтверджується платіжною інструкцією № 3013157 від 21.06.2023.

Законом України "Про державний бюджет України на 2024 рік" станом на 01.01.2024 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 3 028,00 грн.

При цьому ч. 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Отже, у даному випадку позивач за позовну вимогу про стягнення 25 452,70 грн, подану до суду через підсистему "Електронний суд", повинен був сплатити судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову за майнову вимогу, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також з урахуванням коефіцієнту 0,8, що становить 2 422,40 грн. (3 028 грн. х 0,8).

Тобто позивачем при зверненні до суду із позовом було надмірно сплачено судовий збір у сумі 261,60 грн за подання позовної заяви.

Згідно з ч. 2 статті 7 Закону України "Про судовий збір" у випадках, установлених п. 1 ч. 1 першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми.

За таких обставин, враховуючи наявність переплати судового збору при подачі позову, заявнику необхідно повернути надмірно сплачений судовий збір за платіжною інструкцією № 3013157 від 21.06.2023 в сумі 261,60 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. 73-79, 129, 236-238 ГПК України, Господарський суд міста Києва

ВИРІШИВ:

Позов Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські електромережі" до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дроґопол Україна» про стягнення 25 452,70 грн задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Дроґопол Україна» (81340, Львівська обл., м. Судова Вишня, вул. Заводська, буд. 35, ідентифікаційний код 40573749) на користь Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські електромережі" (04080, м. Київ, вул. Новоконстянтинівська, буд. 20, ідентифікаційний код 41946011) заборгованість в сумі 24 664 (двадцять чотири тисячі шістсот шістдесят чотири) грн 02 коп., пеню в сумі 716 (сімсот шістнадцять) грн. 98 коп., 3% річних у сумі 71 (сімдесят одна) грн 70 коп. та судовий збір у сумі 2 422 (дві тисячі чотириста) грн. 40 коп.

Повернути Приватному акціонерному товариству "ДТЕК Київські електромережі" (04080, м. Київ, вул. Новоконстянтинівська, буд. 20, ідентифікаційний код 41946011) з Державного бюджету України судовий збір в сумі 261 (двісті шістдесят одну) грн 60 коп., сплачений платіжною інструкцією № 3013157 від 21.06.2023.

Повний текст рішення складений 06 вересня 2024 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до суду апеляційної інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 20-денний строк з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Головіна К.І.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.09.2024
Оприлюднено10.09.2024
Номер документу121432071
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —910/2229/24

Постанова від 05.02.2025

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кравчук Г.А.

Ухвала від 03.02.2025

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кравчук Г.А.

Ухвала від 07.10.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кравчук Г.А.

Рішення від 02.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 30.09.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кравчук Г.А.

Ухвала від 16.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Рішення від 06.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 22.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 04.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні