ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення без руху заяви про неплатоспроможність
боржника фізичної особи
06 вересня 2024 року Справа № 912/1960/24
Суддя Господарського суду Чернівецької області Ковальчук Т.І., розглянувши матеріали
за заявою фізичної особи ОСОБА_1 , м. Благовіщенське Голованівського району Кіровоградської області,
про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника фізичної особи,
ВСТАНОВИВ :
Фізична особа ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Кіровоградської області із заявою від 06.08.2024 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника фізичної особи або фізичної особи-підприємця, в якій просить відкрити провадження у справі про його неплатоспроможність, керуючим реструктуризацією боргів призначити арбітражного керуючого Белінську Наталію Олександрівну.
Підставами звернення до господарського суду із заявою про неплатоспроможність заявник вказав, що він має борги перед кредиторами на суму 418966,24 грн., які неспроможний сплачувати у зв`язку з відсутністю грошових заощаджень і доходів (перебуває на утриманні дружини) та недостатністю майна.
Ухвалою Господарського суду Кіровоградської області від 09.08.2024 у справі № 912/1960/24 матеріали заяви № б/н від 06.08.2024 ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) про неплатоспроможність боржника фізичної особи або фізичної особи-підприємця передано за підсудністю до Господарського суду Чернівецької області.
Підставою для передачі матеріалів заяви ОСОБА_1 до Господарського суду Чернівецької області в указаній ухвалі зазначено встановлений судом факт реєстрації заявника в с. Лукавці Вижницького району Чернівецької області, на яке поширюється територіальна юрисдикція Господарського суду Чернівецької області.
Відповідно до частини 1 статті 8 Кодексу України з процедур банкрутства справи про банкрутство розглядаються господарськими судами за місцезнаходженням боржника юридичної особи, фізичної особи або фізичної особи-підприємця. За змістом положень пункту 8 частини 1 статті 20, частини 13 статті 30 Господарського процесуального кодексу України справи про банкрутство розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.09.2024 заяву ОСОБА_1 про неплатоспроможність боржника фізичної особи передано на розгляд судді Ковальчук Т.І.
Дослідивши матеріали заяви ОСОБА_1 , суд встановив, що заява не відповідає вимогам Кодексу України з процедур банкрутства (далі КУзПБ, Кодекс).
Відповідно до преамбули КУзПБ встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
Положеннями Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства визначено особливості застосування процедури банкрутства до боржника - фізичної особи, фізичної особи-підприємця. Згідно зі статтею 113 КУзПБ провадження у справах про неплатоспроможність боржника-фізичної особи, фізичної особи-підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Вимоги до заяви боржника фізичної особи про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність визначені статтею 116 КУзПБ.
Заява ОСОБА_1 не відповідає наступним вимогам даної статті КУзПБ:
1) пункту 3 частини 3 статті 116 щодо подання конкретизованого списку кредиторів і боржників із зазначенням загальної суми грошових вимог кредиторів (боржників), а також щодо кожного кредитора (боржника) його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов`язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором.
Так, до конкретизованого списку кредиторів ОСОБА_1 включено низку кредиторів, вимоги яких відступлені іншим кредиторам, а також кредиторів, заборгованість заявника перед якими становить 0 грн. (наприклад, ТОВ Авентус Україна, ТОВ Лінеура Україна, ТОВ Слон Кредит, ТОВ Манівео швидка фінансова допомога та інш., всього 13). Включення до конкретизованого списку кредиторів, перед якими заборгованість відсутня, не відповідає вимогам пункту 3 частини 3 статті 116 КУзПБ та утруднює встановлення судом складу дійсних кредиторів боржника та розміру сум заборгованості перед кожним з них.
Також заявником не подано доказів на підтвердження наявності договірних правовідносин та розміру заборгованості перед кредиторами АТ КБ Приватбанк (зроблено посилання на договір № 26208300292095 від 06.09.2023, тип кредиту Кредитна картка), ТОВ ФК Європейська агенція з повернення боргів (зроблено посилання на договори факторингу № 007784605 від 14.08.2023 та № 007892081 від 10.08.2023), АТ Універсал Банк (зроблено посилання на договір № 26206324616571 від 30.12.2021, тип кредиту Кредитна картка), що не відповідає вимогам пункту 14 частини 3 статті 116 КУзПБ щодо надання інших документів, які підтверджують наявність підстав, визначених статтею 115 цього Кодексу.
У конкретизованому списку окремо не зазначено загальної суми неустойки (штрафу, пені), вказана у списку заборгованість ОСОБА_1 перед окремими кредиторами не відповідає розміру заборгованості, який йому повідомили ці кредитори (наприклад, ТОВ ФК Кредит-Капітал (2 договори), ТОВ ФК Тайгер Фінанс, ТОВ Укр Кредит Фінанс).
З урахуванням наведеного на підставі поданого конкретизованого списку кредиторів неможливо встановити дійсних кредиторів заявника та розмір прострочених зобов`язань перед ними;
2) пункту 12 частини 3 статті 116 щодо подання доказів авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень, пункту 21 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ, відповідно до абзацу 3 якого ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Не дотримано заявником також альтернативних вимог абзацу 7 пункту 16 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ, яким передбачено, що стосовно боржника справу про банкрутство (неплатоспроможність) може бути відкрито без здійснення авансування передбаченої цим Кодексом винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок суду. У такому разі до заяви про відкриття справи про банкрутство (неплатоспроможність) додається копія укладеної заявником угоди з обраним ним арбітражним керуючим про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) до її закриття з виплатою на умовах, визначених цією угодою, винагороди в розмірі, що не має перевищувати розмір, встановлений цим Кодексом (45420,00 грн. на день звернення заявника із заявою до господарського суду, ч. 2 ст. 30 КУзПБ, ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2024 рік).
Так, у заяві боржник вказав, що уклав з арбітражним керуючим Белінською Н.О. договір про оплату праці, винагороду та відшкодування витрат арбітражного керуючого від 09.04.2024, здійснив оплату за цим договором у сумі 11355,00 грн. по квитанціях № 19 від 27.05.2024 та № 32 від 09.07.2024 і просить призначити ОСОБА_2 керуючим реструктуризацією.
Однак, указані квитанції та договір з арбітражним керуючим Белінською Н.О., заява останньої про згоду на участь у справі до заяви ОСОБА_1 не додані.
При цьому, суд зазначає, що належними доказами авансування грошової винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень є платіжні документи (квитанції, платіжні інструкції тощо) про перерахування коштів на депозитний рахунок саме Господарського суду Чернівецької області (а не іншого господарського суду) за реквізитами:
Отримувач коштів Господарський суд Чернівецької області,
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 03500074,
Банк отримувача Держказначейська служба України, м. Київ,
Код банку отримувача (МФО) 820172,
Рахунок отримувача UA128201720355269002000003856,
Призначення платежу За позовом (заявою)
оплата онлайн можлива за посиланням: https://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/zbir/;
3) частини 5 статті 116 щодо подання декларації про майновий стан боржника за формою, затвердженою державним органом з питань банкрутства.
Відповідно до частини 5 статті 116 КУзПБ декларація про майновий стан подається боржником за три роки (за кожен рік окремо), що передували року подання до суду заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Боржник також подає декларацію про майновий стан за рік, в якому подається заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, станом на перше число місяця, що передує місяцю подання заяви до суду.
До членів сім`ї боржника належать особи, які перебувають у шлюбі з боржником (у тому числі якщо шлюб розірвано протягом трьох років до дня подання декларації), а також їхні діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою чи піклуванням боржника, інші особи, які спільно з ним проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки (крім осіб, взаємні права та обов`язки яких з боржником не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
Форма Декларації про майновий стан боржника у справі про неплатоспроможність затверджена наказом Міністерства юстиції України від 21.08.2019 № 2627/5 Про затвердження форми Декларації про майновий стан боржника у справі про неплатоспроможність.
Відповідно до вимог даного наказу:
- декларація заповнюється і підписується особисто боржником із зазначенням дати її складання та подається до господарського суду у паперовому вигляді або засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу із застосуванням власного кваліфікованого електронного підпису (пункт 4 Приміток);
- у розділі І Загальні відомості декларації боржник зазначає адресу реєстрації місця проживання/перебування та адресу місця фактичного його проживання, якщо ця адреса не збігається з адресою реєстрації місця його проживання. Якщо адреса реєстрації місця проживання/перебування збігається з адресою місця фактичного проживання, у відповідному рядку декларації зазначається Збігається з адресою реєстрації місця проживання/перебування (пункт 5 Приміток);
- боржник за розділами декларації зазначає всю інформацію про членів сім`ї, яка йому відома та яку він може отримати з офіційних джерел (правовстановлювальні документи, відповідні державні реєстри) (пункт 8 Приміток).
Оглянувши додані до заяви декларації про майновий стан боржника у справі про неплатоспроможність за 2021 рік, 2022 рік, 2023 рік, 2024 рік періодом до 01.07, суд звертає увагу на те, що:
- боржником у цих деклараціях зазначено ОСОБА_1 , у той час як заявником є ОСОБА_1 , на підтвердження особи якого до заяви додано копію паспорту серії НОМЕР_2 , виданого Вижницьким РС УДМС України у Чернівецькій області 18 березня 2014 року;
- в деклараціях вказано іншу дату народження заявника, аніж ту, яка зазначена у його паспорті;
- зареєстроване місце проживання/перебування та місце фактичного проживання заявника зазначено м. Благовіщенське Кіровоградської області, в той час як згідно з відомостями з Єдиного державного демографічного реєстру ОСОБА_1 зареєстрований у селі Лукавці Вижницького району Чернівецької області (згідно даних паспорта зареєстрований у с. Лукавці з 13.03.2018);
- у деклараціях не зазначено прізвищ, імен та по-батькові батька і матері заявника (члени сім`ї боржника), чи на даний час вони живі і де проживають, не наведено інформації про їх доходи, майно і витрати;
- у деклараціях членами сім`ї вказані, зокрема, ОСОБА_3 (дружина), ОСОБА_4 (донька), проте, згідно з доданими до заяви копіями свідоцтва про шлюб і свідоцтва про народження дитини прізвищами дружини заявника і його дочки є Попельницькі;
- у розділі ІІ Відомості про нерухоме майно боржника та членів його сім`ї декларацій не вказано належну заявнику квартиру АДРЕСА_1 , яка належить йому на праві власності згідно з доданою до заяви інформаційною довідкою № 389138984 від 31.07.2024 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна;
- у жодній декларації не вказано відомостей про фінансові зобов`язання боржника та членів його сім`ї та інші витрати, у тому числі за межами України (Розділ ХІV декларації);
- насамкінець, підписантом усіх доданих до заяви ОСОБА_1 декларацій про майновий стан боржника зазначено не заявника, а С.О. Тарасенка (? суд).
Згідно із частиною 3 статті 37 КУзПБ, яка застосовується судом на підставі статті 113 цього Кодексу, господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Відповідно до частини 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Залишення позовної заяви без руху це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України і Кодексом України з процедур банкрутства.
Враховуючи те, що заява ОСОБА_1 про неплатоспроможність фізичної особи містить вище вказані недоліки, суд доходить до висновку про залишення заяви без руху.
Відповідно до частини 3, 4 статті 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 37, 113, 115, 116, п.п. 16, 21 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 3, 12, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву ОСОБА_1 від 06.08.2024 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника фізичної особи або фізичної особи-підприємця залишити без руху.
2. Встановити заявнику 10-тиденний строк з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків заяви, а саме подати до Господарського суду Чернівецької області:
2.1) належний конкретизований список кредиторів і боржників, який би відповідав вимогам пункту 3 частини 3 статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства, з інформацією про суми дійсних існуючих прострочених зобов`язань перед дійсними кредиторами (в тому числі з урахуванням викладеного у мотивувальній частині ухвали стосовно включення до списку кредиторів, щодо вимог яких відсутні будь-які документальні підтвердження, кредиторів, заборгованість перед якими відсутня, кредиторів, заборгованість перед якими не відповідає відомостям, наданими цими кредиторами);
2.2) первинні документи, що підтверджують суми грошових зобов`язань (заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо) перед кредиторами АТ КБ Приватбанк, ТОВ ФК Європейська агенція з повернення боргів, АТ Універсал Банк, підстави виникнення зобов`язань, а також строки їх виконання згідно із законом або договором, зокрема, але не виключно: копії договорів позики, договорів факторингу між новими і первісними кредиторами, докази отримання кредитних коштів, претензії/вимоги про сплату боргу, листування, розрахунки, судові рішення тощо (з урахуванням викладеного в мотивувальній частині ухвали);
2.3) заяву обраного заявником арбітражного керуючого про згоду на участь у справі, оформлену у відповідності до вимог ДСТУ 4163:2020, зокрема із зазначенням дати складення такої заяви та індексного номеру,
- докази авансування на депозитний рахунок Господарського суду Чернівецької області винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень у розмірі 45420,00 грн. або
- укладену з обраним арбітражним керуючим угоду (договір) про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) до її закриття з виплатою на умовах, визначених цією угодою, винагороди в розмірі, що не має перевищувати розмір, встановлений цим Кодексом (з урахуванням викладеного у мотивувальній частині ухвали);
2.4) декларації про майновий стан боржника за формою, затвердженою державним органом з питань банкрутства, за 2021 рік, 2022 рік, 2023 рік, 2024 рік станом на 01.07.2024 року, складені і підписані заявником з відображенням у деклараціях:
- дійсної інформації щодо найменування, дати народження і місця реєстрації боржника,
- правильного найменування членів його сім`ї,
- відомостей про батьків боржника (прізвище, ім`я, по батькові батька та матері, чи на даний час вони живі і де проживають, їх майно та доходи і витрати), документи на їх підтвердження (зокрема, але не виключно, копію свідоцтва про народження заявника);
- інформації про належне боржнику нерухоме майно;
- відомості про фінансові зобов`язання боржника та членів його сім`ї та інші витрати, в тому числі за межами України (з урахуванням викладеного у мотивувальній частині ухвали).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Ковальчук Т.І.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121432635 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ковальчук Тетяна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні