ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення заяви про неплатоспроможність фізичної особи
30 вересня 2024 року Справа № 912/1960/24
Суддя Господарського суду Чернівецької області Ковальчук Т.І., розглянувши матеріали
за заявою фізичної особи ОСОБА_1 , м. Благовіщенське Голованівського району Кіровоградської області,
про неплатоспроможність боржника фізичної особи або фізичної особи-підприємця,
ВСТАНОВИВ :
Фізична особа ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Кіровоградської області із заявою від 06.08.2024 про неплатоспроможність боржника фізичної особи або фізичної особи-підприємця, в якій просить відкрити провадження у справі про його неплатоспроможність, керуючим реструктуризацією боргів призначити арбітражного керуючого Белінську Наталію Олександрівну.
Підставами звернення до господарського суду із заявою про неплатоспроможність заявник вказав, що він має борги перед кредиторами на суму 418966,24 грн., які неспроможний сплачувати у зв`язку з відсутністю грошових заощаджень і доходів (перебуває на утриманні дружини) та недостатністю майна.
Ухвалою Господарського суду Кіровоградської області від 09.08.2024 у справі № 912/1960/24 матеріали заяви № б/н від 06.08.2024 ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) про неплатоспроможність боржника фізичної особи або фізичної особи-підприємця передано за підсудністю до Господарського суду Чернівецької області.
Підставою для передачі матеріалів заяви ОСОБА_1 до Господарського суду Чернівецької області в указаній ухвалі зазначено встановлений судом факт реєстрації заявника в с. Лукавці Вижницького району Чернівецької області, на яке поширюється територіальна юрисдикція Господарського суду Чернівецької області.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.09.2024 заяву ОСОБА_1 про неплатоспроможність боржника фізичної особи або фізичної особи-підприємця передано на розгляд судді ОСОБА_2 .
За результатами розгляду матеріалів зазначеної заяви суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства, у зв`язку з чим ухвалою від 06.09.2024 заяву ОСОБА_1 від 06.08.2024 про неплатоспроможність боржника фізичної особи або фізичної особи-підприємця залишено без руху, заявнику встановлено 10-тиденний строк з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків заяви, а саме подати до Господарського суду Чернівецької області:
1) належний конкретизований список кредиторів і боржників, який би відповідав вимогам пункту 3 частини 3 статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства, з інформацією про суми дійсних існуючих прострочених зобов`язань перед дійсними кредиторами (в тому числі з урахуванням викладеного у мотивувальній частині ухвали стосовно включення до списку кредиторів, щодо вимог яких відсутні будь-які документальні підтвердження, кредиторів, заборгованість перед якими відсутня, кредиторів, заборгованість перед якими не відповідає відомостям, наданими цими кредиторами);
2) первинні документи, що підтверджують суми грошових зобов`язань (заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо) перед кредиторами АТ КБ Приватбанк, ТОВ ФК Європейська агенція з повернення боргів, АТ Універсал Банк, підстави виникнення зобов`язань, а також строки їх виконання згідно із законом або договором, зокрема, але не виключно: копії договорів позики, договорів факторингу між новими і первісними кредиторами, докази отримання кредитних коштів, претензії/вимоги про сплату боргу, листування, розрахунки, судові рішення тощо (з урахуванням викладеного в мотивувальній частині ухвали);
3) заяву обраного заявником арбітражного керуючого про згоду на участь у справі, оформлену у відповідності до вимог ДСТУ 4163:2020, зокрема із зазначенням дати складення такої заяви та індексного номеру,
- докази авансування на депозитний рахунок Господарського суду Чернівецької області винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень у розмірі 45420,00 грн. або
- укладену з обраним арбітражним керуючим угоду (договір) про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) до її закриття з виплатою на умовах, визначених цією угодою, винагороди в розмірі, що не має перевищувати розмір, встановлений цим Кодексом (з урахуванням викладеного у мотивувальній частині ухвали);
4) декларації про майновий стан боржника за формою, затвердженою державним органом з питань банкрутства, за 2021 рік, 2022 рік, 2023 рік, 2024 рік станом на 01.07.2024 року, складені і підписані заявником з відображенням у деклараціях:
- дійсної інформації щодо найменування, дати народження і місця реєстрації боржника;
- правильного найменування членів його сім`ї;
- відомостей про батьків боржника (прізвище, ім`я, по батькові батька та матері, чи на даний час вони живі і де проживають, їх майно та доходи і витрати), документи на їх підтвердження (зокрема, але не виключно, копію свідоцтва про народження заявника);
- інформації про належне боржнику нерухоме майно;
- відомостей про фінансові зобов`язання боржника та членів його сім`ї та інші витрати, в тому числі за межами України (з урахуванням викладеного у мотивувальній частині ухвали).
Ухвала від 06.09.2024 надіслана в електронний кабінет ОСОБА_1 та отримана ним 07.09.2024 (довідка про доставку електронного листа від 06.09.2024).
Згідно з пунктом 2 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.
Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
Відповідно до частини 11 цієї статті ГПК України якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами. У разі відсутності в учасника справи електронного кабінету суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Такими чином, враховуючи, що ухвала від 06.09.2024 про залишення заяви про неплатоспроможність боржника фізичної особи або фізичної особи-підприємця доставлена в електронний кабінет ОСОБА_1 06.09.2024 (п`ятниця) о 19-45 год., вважається, що ухвала отримана заявником 09.09.2024 (наступний робочий день, понеділок).
Отже, строк для усунення недоліків цієї заяви розпочався 10.09.2024 та тривав по 19.09.2024 включно.
Однак, станом на 30.09.2024 від заявника не надійшло документів про усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи.
При цьому, спливли строки для надіслання відповідних документів поштовим зв`язком (максимум 5 днів, наказ Міністерства інфраструктури України від 28 листопада 2013 року № 958 Нормативи пересилання поштових відправлень суд).
Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі КУзПБ, Кодекс) унормовано, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до преамбули КУзПБ встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
Положеннями Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства визначено особливості застосування процедури банкрутства до боржника - фізичної особи, фізичної особи-підприємця.
Відповідно до статті 113 КУзПБ провадження у справах про неплатоспроможність боржника-фізичної особи, фізичної особи-підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Згідно з частиною 3 статті 37 КУзПБ, яка застосовується відповідно до статті 113 цього Кодексу, господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
За змістом частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій (ухвалі) зазначає недолік позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
Частинами 3, 4 статті 174 ГПК України передбачено, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою. Зазначені положення статті 174 ГПК України роз`яснені ОСОБА_1 в ухвалі від 06.09.2024.
За змістом частин 1, 2 статті 38 КУзПБ господарський суд не пізніше п`яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків заяви про банкрутство/неплатоспроможність повертає заяву та додані до неї документи без розгляду, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи, що заявником в установлений строк не усунуто недоліки поданої ним заяви у спосіб, визначений в ухвалі від 06.09.2024, і ці недоліки є суттєвими, такими, що мають значення при оцінці критеріїв прийнятності відповідної заяви, суд дійшов до висновку про повернення заяви ОСОБА_1 про неплатоспроможність боржника фізичної особи або фізичної особи-підприємця.
Відповідно до частини 3 статті 38 Кодексу України з процедур банкрутства повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 38, 113, 116 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 3, 12, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Повернути заяву ОСОБА_1 від 06.08.2024 про неплатоспроможність боржника фізичної особи або фізичної особи-підприємця.
2. Роз`яснити ОСОБА_1 , що повернення заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку після усунення недоліків.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду протягом 10 днів з дня її підписання.
Суддя Ковальчук Т.І.
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 01.10.2024 |
Номер документу | 121953906 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ковальчук Тетяна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні