Справа № 757/16507/24
Провадження № 2/175/1237/24
УХВАЛА
"09" вересня 2024 р. смт. Слобожанське
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді Журавель Т.С., за участю секретаря Вербицької К.В., позивача ОСОБА_1 , розглянувши у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції клопотання ОСОБА_1 про забезпечення проведення онлайн трансляції судового засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дій щодо переміщення та утримання дитини незаконними,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області перебуває цивільна справа №757/16507/24-ц за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дій щодо переміщення та утримання дитини незаконними.
Ухвалою судді Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 24.06.2024 року позовну заяву прийнято до розгляду та призначено підготовче провадження у справі.
06.09.2024 року позивач засобами електронного зв`язку надіслав на адресу суду клопотання про трансляцію судових засідань технічними засобами. В обґрунтування клопотання зазначено, що ця справа закладає основи формування механізму повернення дітей та протидії насильству, а також приверне інтерес до цієї теми не лише української, а й міжнародної спільноти.
У підготовчому засіданні позивач підтримав подане клопотання.
Заслухавши думку позивача, дослідивши подане клопотання, суд виходить з наступного.
Згідно ч.ч. 1, 5, 6 ст. 7 ЦПК України розгляд справ у судах проводиться усно і відкрито, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Якщо всі учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, здійснюється транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет в обов`язковому порядку. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання і здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав.
Відповідно до ч. 4 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Якщо всі учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, здійснюється транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет в обов`язковому порядку. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання і здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав.
Таким чином з вищевказаних положень норм чинного законодавства вбачається, що трансляція судового засідання здійснюється виключно з дозволу суду.
Листом Державної судової адміністрації України від 14.03.2016 № 15-1924/16 повідомлено про можливість онлайн трансляції судових засідань по справах, які мають значний суспільний інтерес.
Вища рада правосуддя у своєму рішенні від 01.04.2021 № 763/0/15-21 «Про надання уніфікованих рекомендацій для судів всіх інстанцій та юрисдикцій щодо безпечної роботи в умовах карантину» також надала рекомендації судам забезпечити трансляцію судових засідань, що викликають значний інтерес громадськості, для гарантування права на справедливий і публічний судовий розгляд.
На виконання пункту 4 рішення Ради суддів України від30.08.2023 року № 36«Про організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади» державні підприємства «Інформаційні судові системи» та «Центр судових сервісів» за дорученням ДСА України здійснили заходи щодо відновлення процедури проведення онлайн-трансляцій судових засідань наYouTube-каналіпорталу «Судова влада України».
Відповідно до ст. 29 Закону України «Про інформацію», предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка свідчить про загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності України; забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов`язків; свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману, шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, тощо.
Інформація про значний суспільний інтерес до даної цивільної справи та про наявність самого предмету такого суспільного інтересу в матеріалах справи відсутня.
Суд звертає увагу на те, що дана справа є приватно-правовим спором між позивачем та відповідачем та не стосується прав чи обов`язків невизначеного кола осіб або певних верств громадськості, жодних доказів на підтвердження того, що дана справа викликає значний суспільний інтерес, суду не надано.
Крім того, дана справа розглядається у відкритому судовому засіданні, а тому усі бажаючі мають можливість бути присутніми в судовому засіданні, а судом здійснюється повне фіксування судових засідань за допомогою офіційного технічного засобу.
На підставі викладеного, з урахуванням предмету та підстав позову, суд відхиляє доводи позивача про необхідність проведення трансляції судового засідання та вважає недоцільним здійснювати трансляцію судового засідання у даній справі.
Також суд зауважує на тому, що відмова у задоволенні клопотання жодним чином чином не порушує гласність судового засідання, відповідає меті судового провадження, що відбувається за правилами цивільного процесуального законодавства, та сприяє передбаченому ст. 2 ЦПК України завданню цивільного судочинства, своєчасному розгляду і вирішенню цивільних справ з дотриманням принципу розумності строків. Такі обмеження не можуть шкодити самій суті права доступу до суду, мають переслідувати легітимну мету, а також має бути обґрунтована пропорційність між застосованими засобами та поставленою метою (рішення у справі «Перетяка та Шереметьєв проти України» від 21 грудня 2010 року, заяви № 17160/06 та № 35548/06, § 33).
Керуючись ст. ст. 2, 7, 11, 222, 258-261, 353 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про забезпечення проведення онлайн трансляції судового засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дій щодо переміщення та утримання дитини незаконними - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складений 09.09.2024 року.
Суддя Т. С. Журавель
Суд | Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 10.09.2024 |
Номер документу | 121456369 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Журавель Т. С.
Цивільне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Журавель Т. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні