УХВАЛА
09 вересня 2024 року
м. Київ
провадження № 51 - 4143 ск 24
Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_4 на судові рішення щодо нього,
встановив:
У касаційній скарзі ОСОБА_4 порушує питання про перегляд судових рішень у касаційному порядку.
Як вбачається зі змісту касаційної скарги, її доводи та мотиви викладені російською мовою.
Верховний Суд звертає увагу скаржника на те, що положеннями ч. 1 ст. 29 Кримінального процесуального кодексу України (далі- КПК) визначено, що кримінальне провадження здійснюється державною мовою. Відповідно до ст. 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова.
За таких обставин, при оскарженні судового рішення до касаційного суду скарга має бути викладена українською мовою чи в перекладі на державну мову.
Такий висновок узгоджується з правовою позицією, що міститься у постанові об`єднаної палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду від 19 вересня 2022 року (справа № 521/12324/18, провадження № 51-5817кмо21).
Слід зазначити, що положеннями п. 3 ч. 2 ст. 427 КПК передбачено, що в касаційній скарзі зазначається судове рішення, що оскаржується, а відповідно до ч. 5 вказаної статті до касаційної скарги додаються копії цих судових рішень.
Однак скаржник не дотримався цих приписів закону, оскільки у тексті скарги ОСОБА_4 не зазначив необхідні для ідентифікації судового рішення відомості, а саме єдиного унікального номеру справи, повної назви судів, які постановили оскаржувані рішення та не долучив їх копій.
Зазначене вище становить не лише формальне порушення приписів ст. 427 КПК, але й по суті позбавляє Верховний Суд можливості перевірити дотримання суб`єктом подання касаційної скарги вимог статей 424, 425, 426 КПК, а саме: чи належить судове рішення до тих, що можуть бути оскаржені в касаційному порядку; чи має право скаржник подати касаційну скаргу на це судове рішення та чи дотримано строку на касаційне оскарження.
Крім того, зі змісту касаційної скарги вбачається, що ОСОБА_4 не погоджується з рішенням суду, зокрема в частині кваліфікації злочину та призначеного йому покарання, при цьому не вказуючи жодних відомостей щодо рішення місцевого суду, не зазначає в касаційній скарзі інформації про оскарження його в апеляційному порядку.
При повторному зверненні з касаційною скаргою, скаржнику необхідно визначитися з предметом оскарження та врахувати приписи ст. 427 КПК, які регулюють вимоги до касаційної скарги.
За таких обставин, колегія суддів вважає за необхідне залишити без руху касаційну скаргу, надавши ОСОБА_4 строк для усунення недоліків.
Водночас Суд роз`яснює, що для складання та подання касаційної скарги скаржник може скористатись безоплатною правовою допомогою, звернувшись до відповідного регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, в порядку п. 7 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» № 3460-VI від 02 червня 2011 року.
Керуючись ч. 1 ст. 429 КПК, Верховний Суд
постановив:
Касаційну скаргу ОСОБА_4 на судові рішення щодо нього, залишити без руху і встановити строк для усунення недоліків протягом п`ятнадцяти днів із дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити, що касаційна скарга повертається в разі, якщо особа в установлений строк не усунула недоліків касаційної скарги, залишеної без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 10.09.2024 |
Номер документу | 121472557 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Ємець Олександр Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні