Справа № 288/817/23
Провадження № 2/288/38/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2024 року смт. Попільня
Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Зайченко Є. О.,
з участю секретаря судових засідань Корнієнко Т.М.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача ОСОБА_2 ,
представника відповідача ОСОБА_3 ,
третя особа ОСОБА_4 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув смт.Попільня Житомирськоїобласті врежимі відеоконференціїклопотання накладенняштрафу впорядку ст.148ЦПК України,в цивільнійсправі запозовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Аграрні Системні технології» про визнання договору оренди землі недійсним, усунення перешкод у користуванні належним майном, скасування державної реєстрації договору оренди землі,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Попільнянського районного суду Житомирської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Аграрні Системні технології» про визнання договору оренди землі недійсним, усунення перешкод у користуванні належним майном, скасування державної реєстрації договору оренди землі.
Від представника товариства з обмеженою відповідальністю «Аграрні Системні технології» до суду надійшло клопотання про накладення на позивача штрафу в порядку ст. 148 ЦПК України. Обґрунтовуючи, тим, що в позовній заяві зазначено: «Коли я в вересні місяці 2022 року отримав додаткову угоду до договору оренди землі від 10 березня 2017 року, та ознайомився з останньою, вияснив, що підпис в додатковій угоді від мого імені виконаний не мною а іншою особою.». В поясненнях від 17.10.2023 Позивач зазначає: «Коли я в вересні місяці 2022 року отримав від ОСОБА_5 додаткову угоду до договору оренди землі від 10 березня 2017 року, та ознайомився з останньою, вияснив, що підпис в додатковій угоді від мого імені виконаний не мною а іншою особою.». «Ознайомившись з додатковою угодою до договору оренди вияснив, що підпис за мене було вчинено моєю дружиною Воробей Н. П...» Позовна заява підписана 22.03.2023. Беручи до уваги вищевикладене, Позивач у вересні 2022 року достеменно знав про те, що підпис виконано на спірній додатковій угоді, не іншою особою, а конкретною особою - дружиною Позивача. При цьому, Відповідач звертає увагу, що Позивачем заявлено клопотання про допит двох свідків, зокрема ОСОБА_4 .
Підсумовуючи вищевикладене, можна дійти цілком об`єктивного висновку про бездіяльність зі сторони Позивача, адже у вересні 2022 року, Позивачу відомо, що підпис на спірній додатковій угоді проставлено конкретною особою - його дружиною про що зазначено в поясненнях 17.10.2022, натомість в позовній заяві підписаній 22.03.2023 про цю обставину не згадується, як і не заявляється клопотання про допит одного з двох свідків - дружини Позивача, що відповідно є (1) приховуванням обставин про які відомо Позивачу, (2) приховуванням доказів, адже покази свідка є джерелом доказування в цивільному судочинстві, що і підтвердив сам Позивач звернувшись до Суду з клопотанням про допит своєї дружини, як свідка.
Окремої уваги заслуговує те, що вказані обставини, є наслідком встановлення і виявлення саме Відповідачем, що очевидно, Позивач не в змозі заперечувати в подальшому, а від так і визнав факт того, що йому було відомо про особу, яка підписала спірну додаткову угоду.
Враховуючи викладене постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з позивача - ОСОБА_1 , штрафу у сумі 805,20 грн.
Позивач та його представник в судовому засіданні щодо клопотання заперечували, просили відмовити в його задоволенні.
Третя особа в судовому засіданні щодо задоволення клопотання заперечувала.
Суд, вислухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, клопотання, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.2 ст. 43 ЦПК України учасники справи зобов`язані: 1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; 4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Приписами частини 3 вказаної статті визначено, що у випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Положеннями ст. 143 ЦПК України визначено, що заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках, з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства. Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 144 ЦПК України штраф є одним з видів заходів процесуального примусу.
За правилами ч.1 ст. 148 ЦПК України, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках:
1) невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу;
2) зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству;
3) неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин;
4) невиконання ухвали про забезпечення позову або доказів, ненадання копії відзиву на позов, апеляційну чи касаційну скаргу, відповіді на відзив, заперечення іншому учаснику справи у встановлений судом строк;
5) порушення заборон, встановлених частиною дев`ятою статті 203 цього Кодексу.
Аналізуючи вищевикладене,суд вважає,що клопотанняпро накладенняштрафних санкційв порядкуст.148ЦПК України,необґрунтованим,обставини про зловживання позивачем процесуальними правами, не знайшли свого підтвердження в ході розгляду справи, а тому в задоволенні клопотання відмовити.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст.148, 259, 260 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні клопотання представника товариства з обмеженою відповідальністю «Аграрні Системні технології» про накладення штрафних санкцій в порядку ст.148 ЦПК України на позивача ОСОБА_1 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Попільнянського
районного суду Є. О. Зайченко
Суд | Попільнянський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2024 |
Оприлюднено | 12.09.2024 |
Номер документу | 121500839 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Попільнянський районний суд Житомирської області
Зайченко Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні