єдиний унікальний номер справи 546/274/22
номер провадження 4-с/546/1/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2024 року м. Решетилівка Полтавська область
Суддя Решетилівського районного суду Полтавської області Сербіненко І.В., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність державного виконавця ,
УСТАНОВИВ:
09.09.2024 скаржник (заявник) ОСОБА_1 звернулася до суду із скаргою в порядку ст. 447 ЦПК України.
Вивчивши матеріали скарги (заяви), суд приходить до висновку про те, що скарга на бездіяльність державного виконавця має бути повернута заявнику (скаржнику) без розгляду, з огляду на наступне.
За змістом положень ч. 3 ст.3ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Одночасно з цим,ЦПКУкраїни висуває окремі вимоги до змісту та форми письмової заяви, клопотання, заперечення, зокрема уст.183 ЦПКУкраїни.
Так, відповідно до ч. 2 ст.183ЦПК України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Норми закону щодо надіслання заяви іншим учасникам справи спрямовані на забезпечення прав заінтересованих осіб бути обізнаними щодо розгляду судом питань, які стосуються їх прав та враховують скорочені строки розгляду таких клопотань.
Суд враховує, що згідно ст.ст. 447, 448 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи. Скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції. Про подання скарги суд повідомляє відповідний орган державної виконавчої служби, приватного виконавця не пізніше наступного дня після її надходження до суду.
Відповідно до ст. 449 ЦПК України, скаргу можебути поданодо суду: а)у десятиденнийстрок здня,коли особадізналася абоповинна буладізнатися пропорушення їїправа абосвободи; б) у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
2. Пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлено судом.
Відповідно до ч. 1ст. 450 ЦПК України, скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються.
Вказані норми процесуального закону викладені уРозділі VІІ ЦПК України«Судовий контроль за виконанням судових рішень».
Всупереч вказаної норми заявником не надано суду докази надіслання скарги та доданих до неї документів державному виконавцю, відділу державної виконавчої служби та боржнику. Лише одна копія скарги долучена до її матеріалів як додаток, що не відповідає вимогам ст. 183 ЦПК України. Окрім цього, до самої скарги не додано матеріалів, не зазначено в самій скарзі найменування всіх учасників справи заінтересованих осіб, та не додано відповідної кількості копій скарги та матеріалів до них. Крім того, в даній скарзі не зазначено номер виконавчого провадження, до якого саме державного виконавця подана скарга та якого відділу виконавчої служби подана дана скарга, а також з даної скарги не вбачається можливим встановити чи скаржником пропущені строки на звернення відповідно до ст. 449 ЦПК України, та заявлено при потребі відповідне клопотання про поновлення пропущених строків для звернення.
Згідно ч. 4 ст. 183 ЦПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
З огляду на те, що заяву (скаргу) на бездіяльність державного виконавця подано без додержання встановлених вимог закону, приходжу до висновку про її повернення заявнику (скаржнику) без розгляду.
Згідно з ч. 7ст. 185 ЦПК України, повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст. 183, 260, 261 ЦПК України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_1 на бездіяльністьдержавного виконавця - повернути заявнику без розгляду.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Суддя - І.В. Сербіненко
Суд | Решетилівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2024 |
Оприлюднено | 12.09.2024 |
Номер документу | 121503151 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Решетилівський районний суд Полтавської області
Сербіненко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні