Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/1819/22
Провадження № 2/376/1058/2022
УХВАЛА
"01" грудня 2022 р. Сквирський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Батовріної І.Г.,
за участю секретаря судового засідання Борисевич Д.Л.,
розглянувши упідготовчому відкритомусудовому засіданнів м.Сквира Київськоїобласті цивільнусправу запозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 провизнання прававласності наспадкове майно ,
В С Т А Н О В И В:
В провадження Сквирського районного суду Київської області знаходиться вказана цивільна справа.
Сторони в судове засідання не з"явились, надали до суду укладену та підписану мирову угоду з метою врегулювання позовних вимог на основі взаємних поступок.
За умовами мирової угоди сторони дійшли згоди та вирішили визнати за ОСОБА_1 право власності на: житловий будинок АДРЕСА_1 та земельну ділянку площею 2,0787га. кадастровий номер 3224084300:04:004:0032, що розташована на території Сквирської міської ради Білоцерківського району Київської області в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_5 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до ч.1 ст.207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Згідно з ч.4 ст.207 ЦПК України укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди.
В силу ч.2ст. 208 ЦПК Україниухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленимЗаконом України "Про виконавче провадження".
Отже, вирішуючи питання щодо затвердження мирової угоди, суд має з`ясувати чи не суперечать умови мирової угоди вимогам закону.
Відповідно до ч.5 ст.207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права та охоронювані законом інтереси інших осіб, є не виконуваними; одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.
В матеріалах справи відсутні відомості про відмову нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок АДРЕСА_1 , більш того в постанові про відмову у вчиненні нотаріальної дії вказано, що 23.04.2019 ОСОБА_1 отримала свідоцтво про право на спадщину на житловий будинок.
Реалізувати право на поділ спадщини, в тому числі шляхом укладення між собою відповідних договорів, сторони мають можливість в позасудовому порядку, адже відповідно до вимогст. 4 ЦПК України, суд розглядає справи з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів осіб, та не уповноважений посвідчувати договори між сторонами, підміняючи функції нотаріуса.
Відповідно до роз`яснень, які містять в п. 23 Постанови Пленуму ВС України № 7 від 30.05.2008 «Про судову практику у справах про спадкування», свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають.
За умови досягнення між сторонами згоди щодо поділу спадкового майна, останні мають право звернутися до нотаріуса, з метою отримання свідоцтв про право на спадщину.
Таким чином, надані для затвердження судом умови мирової угоди суперечать наведеним нормам закону, а тому підстави для затвердження мирової угоди у суду відсутні.
Крім того, відповідно до умов мирової угоди значиться, що ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , в той час як в свідоцтві про смерть ОСОБА_5 датою смерті зазначено ІНФОРМАЦІЯ_2 .
З огляду на викладене суд вважає, що підстави для затвердження мирової угоди та закриття провадження у цивільній справі відсутні.
Керуючись ст.ст.4,12,13,49,207,260-261 ЦПК України,суд, -
П О С Т А Н ОВ И В:
У затвердженнімирової угоди,укладеної міжсторонами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,у цивільнійсправі запозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 провизнання прававласності наспадкове майно - відмовити.
Продовжити розглядцивільної справиза позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно, відклавши підготовче судове засіданняна 10:30 годину 14 грудня 2022 року.
В судове засідання викликати сторони.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя І.Г.Батовріна
Суд | Сквирський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2022 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121535172 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Сквирський районний суд Київської області
Батовріна І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні