Ухвала
від 10.09.2024 по справі 693/1545/23
ЖАШКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 693/1545/23

Провадження № 2/693/107/24

У Х В А Л А

іменем України

10.09.2024 року м. Жашків

Жашківський районний суд Черкаської області в особі судді Коцюбинської Ю.Д., розглянувши заяву про відвід судді Коцюбинської Ю.Д. за заявою ОСОБА_1 , представника ОСОБА_2 , -

УСТАНОВИВ :

В провадженні Жашківського районного суду Черкаської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна.

Розгляд справи призначений на 07.10.2024 року.

03.09.2024 року через систему «Електронний суд» від представника відповідача надійшла заява про відвід судді. Заявник зазначає, що суддя підлягає відводу внаслідок неупередженого ставлення та необ`єктивного здійснення правосуддя. А саме, суддя брала участь у врегулюванні спору за участю судді в іншій справі, але за участю тих саме сторін та приймала рішення в іншій справі, яке в подальшому було скасовано.

За приписами ч. 3 ст. 39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.

У відповідності з ч. 3 ст. 40 ЦПК якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленомучастиною першоюстатті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.

Стандарт безсторонності ґрунтується, насамперед, на тому, що судді мають розглядати справи на основі фактів та згідно з законом, без жодних обмежень, неналежного впливу, спонукання, тиску, погроз чи втручань, прямих чи непрямих, з будь-чийого боку або з будь-якої причини. Також неупередженість стосується способу мислення або ставлення суду до питань і сторін у конкретній справі. Тож слово «неупереджений» передбачає виключення (усунення) розумних та обґрунтованих сумнівів щодо упередженості судді, як реальної, так і суб`єктивної.

Варто зауважити, що жодна норма національного права не визначає зміст нормативної конструкції «неупередженість («безсторонність») судді», а тому під час з`ясування основних критеріїв неупередженості необхідно керуватися джерелами міжнародного права, зокрема принципами, сформульованими у практиці Європейського суду з прав людини.

Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини обґрунтованість підстав для надання висновку щодо безсторонності суду для мети пункту 1 статті 6 Конвенції має встановлюватися згідно з:

(і) «об`єктивним критерієм», який передбачає, що встановлення наявності упередженості суду (суддів) має бути визначено окремо від поведінки судді, тобто має бути з`ясовано, чи є очевидні факти, що можуть поставити під сумнів його безсторонність. Своєю чергою вирішальне значення має саме наявність відповідних обставин, підтверджених належними та допустимими доказами, які свідчать про обґрунтованість сумніву в неупередженості суду, а позиція зацікавленої сторони є важливою, але не вирішальною;

(іі) «суб`єктивним критерієм», який вимагає оцінки реальних дій окремого судді під час розгляду конкретної справи і тільки після встановлення фактів у поведінці судді, які можна кваліфікувати як прояв упередженості, можливо поставити під сумнів його безсторонність.

Тому особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів іншого.

Отже, для підтвердження порушення (або можливого порушення) суддею принципу неупередженості, заявнику потрібно довести наявність відповідних зазначених вище суб`єктивних та/або об`єктивних елементів стандарту неупередженості (зокрема, але не винятково, йдеться про такі ознаки як особисте переконання та поведінка конкретного судді, що вказують на його безпосередню зацікавленість у результатах розв`язання справи, неналежне забезпечення конкретним судом та його складом, визначеним для розгляду справи, дотримання процесуальних прав і свобод сторін та осіб, які беруть участь у справі тощо).

При цьому варто звернути увагу, що участь судді у розгляді іншої справи, в якої беруть участь ти самі сторони, незгода з судовими рішеннями, скасування рішень тощо не може слугувати підтвердженням упередженості судді.

Враховуючи викладене, керуючись приписами ст. 33, 39, 40 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , представника ОСОБА_2 про відвід судді Коцюбинської Ю.Д. визнати необґрунтованою.

Передати вирішення питання про відвід іншому судді, визначеному у порядку, встановленомучастиною першоюстатті 33 ЦПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий: Юлія Дмитрівна Коцюбинська

СудЖашківський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення10.09.2024
Оприлюднено13.09.2024
Номер документу121542818
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —693/1545/23

Ухвала від 25.09.2024

Цивільне

Жашківський районний суд Черкаської області

Шимчик Р. В.

Ухвала від 10.09.2024

Цивільне

Жашківський районний суд Черкаської області

Коцюбинська Ю. Д.

Ухвала від 13.08.2024

Цивільне

Жашківський районний суд Черкаської області

Коцюбинська Ю. Д.

Ухвала від 07.08.2024

Цивільне

Жашківський районний суд Черкаської області

Шимчик Р. В.

Ухвала від 07.08.2024

Цивільне

Жашківський районний суд Черкаської області

Шимчик Р. В.

Ухвала від 03.05.2024

Цивільне

Жашківський районний суд Черкаської області

Шимчик Р. В.

Ухвала від 05.03.2024

Цивільне

Жашківський районний суд Черкаської області

Шимчик Р. В.

Ухвала від 05.03.2024

Цивільне

Жашківський районний суд Черкаської області

Шимчик Р. В.

Ухвала від 20.02.2024

Цивільне

Жашківський районний суд Черкаської області

Шимчик Р. В.

Ухвала від 22.02.2024

Цивільне

Жашківський районний суд Черкаської області

Шимчик Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні