Справа №345/3998/18
Провадження № 1-кп/345/78/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.09.2024 року м. Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано- Франківської області
у складі: головуючого судді ОСОБА_1
секретаря ОСОБА_2
з участю прокурора ОСОБА_3
потерпілої ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
обвинуваченого ОСОБА_6
представник цивільного відповідача ОСОБА_7
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження з обвинувальним актом про обвинувачення ОСОБА_6 зач.1ст.140КК України,
в с т а н о в и в:
на розглядіу Калуськомуміськрайонному судіІвано-Франківськоїобласті перебуваютьматеріали кримінальногопровадження зобвинувальним актомпро обвинувачення ОСОБА_6 зач.1ст.140КК України.
В межах даного кримінального провадження викликалися свідки ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 які у судові засідання не з`являються.
Прокурор у судовому засіданні просила застосувати привід до свідків ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 які не з`являються до суду з невідомих причин та не повідомили суд при причини своєї неявки.
Обвинувачений також просив застосувати привід до вище вказаних свідків, оскільки вважає, що їх необхідно допитати у судовому засіданні.
Захисник обвинуваченого підтримав думку свого підзахисного та просив задовольнити клопотання прокурора.
Потерпіла та представник цивільного відповідача не заперечували щодо заявленого прокурором клопотання.
Заслухавши думку прокурора, обвинуваченого, захисника, потерпілої та представника цивільного відповідача, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд приходить до наступного висновку.
Статтею 327КПКУкраїни передбачено, що якщо в судове засідання не прибув за викликом свідок, спеціаліст, перекладач або експерт, заслухавши думку учасників судового провадження, суд після допиту інших присутніх свідків призначає нове судове засідання і вживає заходів для його прибуття. Суд також має право постановити ухвалу про привід свідка та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення у випадках та в порядку, передбачених главами 11 та 12 цьогоКодексу.
Відповідно до ст. 140 КПК України привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час. Рішення про здійснення приводу приймається: під час досудового розслідування - слідчим суддею за клопотанням слідчого, прокурора або з власної ініціативи, а під час судового провадження - судом за клопотанням сторони кримінального провадження, потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, або з власної ініціативи. Рішення про здійснення приводу приймається у формі ухвали. Привід може бути застосований до підозрюваного, обвинуваченого або свідка.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що необхідно застосувати до свідків ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 привід через органи поліції, оскільки їх відсутність у судовому засіданні унеможливлює розгляд кримінального провадження.
Підставі викладеного, керуючись ст.ст. 139, 140, 327, 336, 371-372 КПК України, суд
у х в а л и в:
Клопотання прокурора задоволити.
Розгляд кримінальногопровадження зобвинувальним актомпро обвинувачення ОСОБА_6 зач.1ст.140ККУкраїни відкласти на 10.00 годин 24.10.2024.
Доставити приводом у судове засідання до Калуського міськрайонного суду Івано Франківської області за адресою: м. Калуш вул. Молодіжна, 10, Івано Франківська область на 10.00 год. 24.10.2024 свідків:
- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ;
- ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_2 ;
- ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жительку АДРЕСА_3 .
Виконання ухвали доручити Калуському відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській обл.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 3ст. 143 КПК Україниособа, рішення про здійснення приводу якої прийнято судом, зобов`язана прибути до місця виклику в зазначеній в ухвалі про здійснення приводу час у супроводі особи, яка виконує ухвалу.
У випадку невиконання особою, що підлягає приводу, законних вимог щодо виконання ухвали про здійснення приводу, до неї можуть бути застосовані заходи фізичного впливу, які дозволять здійснити її супроводження до місця виклику. Застосування заходів фізичного впливу повинно передувати попередження про намір їх застосування. У разі неможливості уникнути застосування заходів фізичного впливу вони не повинні перевищувати міри, необхідної для виконання ухвали про здійснення приводу, і мають зводитися до мінімального впливу на особу. Забороняється застосування заходів впливу, які можуть завдати шкоду здоров`ю особи, а також примушення особи перебувати в умовах, що перешкоджають її вільному пересуванню, протягом часу більшого, ніж необхідно для негайного доставлення особи до місця виклику. Перевищення повноважень щодо застосування заходів фізичного впливу тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
У разі неможливості здійснення приводу відповідальна особа Калуського РВП ГУ НП України в Івано-Франківській області, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, повертає її суду з письмовими поясненнями причин невиконання, в строк до24.10.2024.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Калуської окружної прокуратури ОСОБА_3 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2024 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121548968 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником |
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Мигович О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні