ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
11.09.2024Справа № 910/18702/23
Господарський суд міста Києва у складі судді Ягічевої Н.І. при секретарі судового засідання Петькун Д.О., розглянувши заяву про роз`яснення резолютивної частини рішення та відстрочення виконання рішення у справі
за позовом Заступника Генерального прокурора в інтересах держави в особі Київської міської ради
до Товариства з обмеженою відповідальністю Гранада-82
про стягнення 306202,94 грн.
Представники сторін: згідно протоколу судового засідання
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Рішенням Господарського суду міста Києва від 15.02.2024 позов задоволено повністю.
Постановою Північного апеляційного Господарського суду від 24.04.2024 рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2024 залишено без змін, скарга без задоволення.
23.07.2024 матеріали справи № 910/18702/23 повернулися до Господарського суду міста Києва.
На електронну адресу суду 31.07.2023 від відповідача надійшла заява про роз`яснення резолютивної частини рішення та відстрочення виконання рішення. У своїй заяві заявник просить відстрочити виконання рішення суду на час розгляду заяви про роз`яснення резолютивної частини рішення.
В зв`язку з відпусткою судді Ягічевої Н.І. ухвалою від 04.09.2024 подана заява призначена до розгляду на 11.09.2024.
В судовому засіданні 11.09.2024 позивач та прокурор заперечили проти поданої заяви, представник відповідача в засідання суду не з`явився про час та місце розгляду заяви повідомлений належним чином.
Дослідивши в судовому засіданні матеріали справи, заяву відповідача (заявника) про відстрочення виконання рішення та заслухавши пояснення представників прокурора та позивача, суд зазначає наступне.
Статтею 129-1 Конституції України встановлено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Згідно ч.ч. 1-2 ст. 331 Господарського процесуального кодексу України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
Частиною 3 ст. 331 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочки або розстрочки виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Згідно ч. 4 ст. 331 Господарського процесуального кодексу України, вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) стосовно фізичної особи - тяжке захворювання її самої або членів її сім`ї, її матеріальний стан; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Розстрочення та відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення такого рішення, ухвали, постанови. При відстроченні або розстроченні виконання судового рішення суд може вжити заходів щодо забезпечення позову (ч.ч. 5-6 Господарського процесуального кодексу України).
Підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. Вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім`ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Суд зазначає, що відстрочення виконання рішення суду є таким законодавчо врегульованим механізмом відтермінування поновлення порушеного права стягувача, який ґрунтується на об`єктивних, виняткових обставинах, застосування яких не призводить до шкоди сутності права на суд, гарантованого статтею 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.09.2024 у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Гранада-82 в частині роз`яснення виконання рішення суду у справі № 910/18702/23 від 15.02.2024, відмовлено.
Таким чином, беручи до уваги, що судом відмовлено у задоволенні заяви про роз`яснення рішення суду, заява про відстрочення виконання рішення суду на час розгляду даної заяви, задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 234, 235, 331 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Гранада-82» про відстрочення виконання рішення суду в справі № 910/18702/23, відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та може бути оскаржена в порядку та строк, встановлені статтями 254-257 ГПК України.
Повний текст ухвали складено та підписано: 11.09.2024.
Суддя Наталія ЯГІЧЕВА
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2024 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121561104 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ягічева Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні