Рішення
від 12.09.2024 по справі 308/16005/22
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/16005/22

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 вересня 2024 року місто Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі: головуючого - судді Фазикош О.В., за участі секретаря судового засідання Цмур В.Р., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородської районної ради» та КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області із позовною завою до відповідачів Комунальне некомерційне підприємство «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» та КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» в особі директора Плеші Н.А. про скасування наказу про звільнення, визнання протиправною бездіяльність, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Ухвалою судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 01 грудня 2022 року вказану позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 26 грудня 2022 року, у справі відкрито провадження, постановлено, розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, задоволено клопотання позивача про витребування документів.

Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 02 лютого 2023 року, відмовлено у задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про розгляд справи в порядку загального позовного провадження з викликом сторін та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 02 лютого 2023 року, відмовлено у задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про витребування доказів та виклик свідків.

Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 02 лютого 2023 року, задоволено заяву позивача про заміну первісного співвідповідача. Постановлено: залучити до участі у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Комунальне некомерційне підприємство «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» та КНП «Центр первинної медико- санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородської районної ради», як правонаступника відповідача Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради».

Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 22 березня 2023 року, відмовлено в задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про проведення розгляду справи за його позовом в порядку загального позовного провадження з викликом сторін та про проведення розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 22 березня 2023 року, приєднано до матеріалів справи надані позивачем докази: копію Наказу КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» від 01.11.2022 № 5-0 по утворення структурних підрозділів - амбулаторій загальної практики - сімейної медицини с. Лінці с. Пацканьово та с. Худльово, фельдшерсько-акушерські пункти с. Ірлява, с. Дубрівка, с. Анталовці, с. Кибляри; копію штатного розпису структурних підрозділів закладу; копію акту приймання-передачі від 01.11.2022; копію листа від 13.02.2023. У задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про витребувати КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» документи, на підставі яких вказаний медичний заклад отримав від Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» все майно, належне «АЗПСМ с. Худльово» до 31.10.2022, за посередництва Середнянської селищної ради, що перебувало на балансі вказаної амбулаторії до 31.10.2022 відмовлено.

Позовна заява мотивована тим, що починаючи з 30.10.1984 по 31.10.2022 позивач, працював лікарем та очолював медичний заклад, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . За цей період вказаний медичний заклад неодноразово реорганізовувався та зазнавав змін у питаннях підпорядкованості.

30.10.1984 позивача переведено на посаду головного лікаря Худлівської дільничної амбулаторії (Наказ № 164 від 30.10.1984). 03.01.1994 позивач переведений на посаду головного лікаря Худлівської дільничної лікарні (Наказ № 01 параграф 7 від 03.01.1994). 01.01.2002 переведений головним лікарем амбулаторії загальної практики - сімейної медицини села Худльово (Наказ № 206 від 26.12.2001). 01.01.2003 в структурі Ужгородської РДА створено відділ охорони здоров`я (розпорядження № 580 від 05.12.2002). Ужгородська ЦРЛ перереєстрована в Ужгородську районну лікарню № 1 (розпорядження ОДА № 38 від 27.01.2003). 17.04.2005 ліквідовано відділ охорони здоров`я (Розпорядження РДА № 84 від 17.02.2005). 16.05.2005 реорганізована районна лікарня № 1 в Ужгородську ЦРЛ (рішення сесії РДА від 25.04.2005). 02.04.2007 у структурі Ужгородської РДА створено відділ охорони здоров`я (розпорядження РДА№ 161 від 16.03.2007). 05.04.2007 реорганізована Ужгородська ЦРЛ в районну лікарню № 1 м. Чоп (розпорядження РДА № 211 від 05.04.2007).

26.10.2012 Відділ з питань охорони здоров`я та медичного забезпечення перереєстрований на відділ охорони здоров`я Ужгородської РДА (розпорядження РДА № 364 від 31.08.2012). 01.03.2013 позивача переведено на посаду завідувача амбулаторії АЗПСМ с. Худльово Центру первинної медико-санітарної допомоги Ужгородського району (наказ № 204-к від 04.03.2013).

15.09.2016 змінено роботодавця з Відділу охорони здоров`я Ужгородської РДА на Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги (рішення сесії районної ради № 162 від 09.09.2016).

31.07.2018 позивач звільнений з роботи згідно з пунктом 5 статті 36 Кодексу законів про працю України за переведенням у КНП «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» (наказ № 138-к від 25.07.2018).

01.08.2018 позивача призначено на посаду завідувача, лікаря загальної практики - сімейного лікаря АЗПСМ с. Худльово КНП Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради за переведенням з Ужгородського районного ЦПМСД (Наказ № 31 від 01.08.2018).

У позовній заяві вказано на те, що наказом КНП «УРЦПМСД Ужгородської районної ради» від 16.08.2022 № 122-к «Про зміни в організації виробництва, праці, скорочення штатних одиниць та чисельності працівників Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» внесено зміни до штатного розпису Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» та скорочено 31.10.2022 58 штатних одиниць, зокрема, у структурному підрозділі «Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини с. Худльово» (далі - Наказ № 122-к) : 0,5 реєстратора медичного; 1,0 лікаря загальної практики-сімейного лікаря (завідувача); 1,5 лікаря загальної практики-сімейного лікаря; 3,5 сестри медичної (брата медичного) загальної практики-сімейної медицини; 1,0 фельдшера; 1,0 водія автотранспортних засобів, 2,5 молодшої медичної сестри (молодшого медичного брата) (санітарки/санітара) (пункт 1).

Доручено економісту підготувати штатний розпис Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» та подати на затвердження головному лікарю до 31.08.2022 з врахуванням вище перерахованих змін та з введенням його в дію з 01.11.2022 (пункт 2).

Створено комісію з оптимізації, скорочення штатів та чисельності працівників, змін істотних умов праці у складі, затвердженому в наказі (пункт 3).

Пунктом 6.2 вказаного наказу внесено зміни до структури КНП «УРЦПМСД Ужгородської районної ради» з 01.11.2022, ліквідовано, зокрема, наступні підрозділи: «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Худльово»; «ФАП с. Чертеж»; «ФАП с. Анталовці»; «ФАП с. В.Солотвино».

Позивач зазначає, що вказаний Наказ, прийнято відповідно до пункту 6 частини першої статті 36, пункту 1 частини першої статті 40, статей 43, 49-2 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України), «Основ законодавства України про охорону здоров`я», розділу 8, пункту 8.4 статуту Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», затвердженого рішенням засновника від 30.07.2018 р. № 415, рішення Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області 9 сесії VIII скликання від 10.12.2021 «Про створення комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області».

При цьому у позовній заяві зазначено, що повідомленням «Про можливе вивільнення працівника» Додаток № 1 до наказу КНП «УРЦПМСД Ужгородської районної ради» від 16.08.22 № 122-к позивача попереджено про наступне можливе вивільнення з посади відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 КЗпП України. У вказаному повідомленні позивачу запропоновано посаду 0,5 лікаря ЗП-СЛ АЗПСМ с. Б.Добронь в Комунальному некомерційному підприємстві «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради». Крім того, повідомлено, що при відмові від пропозиції він підлягатиме звільненню «за пунктом 6 частини першої статті 36 КЗпП України - відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою, організацією, а також відмова від продовження роботи у зв`язку із зміною істотних умов праці, що є підставою про припинення трудової угоди згідно пунктом 1 частини першої статті 40 КЗпП України із наданням пільг та компенсацій, передбачених законодавством про працю - зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників».

Позивач зазначає, що наказом Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» від 28.10.2022 № 170-к про звільнення з роботи ОСОБА_2 (далі - Наказ № 170-к) його звільнено з посади лікаря загальної практики сімейної медицини (завідувача) АЗПСМ с. Худльово згідно з пунктом 1 частини першої статті 40 КЗпП у зв`язку зі змінами в організації виробництва і праці, скороченням штату, чисельності працівників з 31.10.2022.

Проте, вказаний Наказ позивач вважає незаконним і таким, що прийнятий з порушенням положень трудового законодавства, вважає, що його звільнено з роботи в «АЗПСМ с. Худльово» незаконно. Ліквідація «АЗПСМ с. Худльово» та її структурних підрозділів, а також скорочення, про яке йдеться в Наказі № 170-к, фактично є фіктивними. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Худльово, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 яка неодноразово зазнавала структурних змін та яку він очолював з 30 жовтня 1984 року по 31 жовтня 2022 року, сьогодні продовжує функціонувати, тобто після її нібито скорочення 31 жовтня 2022 року. За весь цей період, в тому числі і по сьогодні, профільна діяльність амбулаторії не припинялася, не припинявся лікувальний процес, більшість персоналу амбулаторії продовжує працювати на своїх місцях і виконувати свої посадові обов`язки. Єдиною відмінністю в амбулаторії с. Худльово до 31.10.2022 та амбулаторії с.Худльово з 01.11.2022 є те, що така амбулаторія фактично як окремий структурний підрозділ перейшла до іншого медичного закладу - з «КНП Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» до КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області».

За твердженням позивача, вказані зміни не потягли реальних змін в діяльності закладу та в характері трудової діяльності персоналу, що залишився працювати на своїх робочих місцях, в своїх попередніх кабінетах з тією ж самою комп`ютерною технікою і з тими самими обов`язками, які полягають в наданні медичних послуг населенню с. Худльово та сусідніх сіл. Навіть автомобіль марки «RENAULT DUSTER», що перебував на балансі «АЗПСМ с. Худльово» - структурного підрозділу «КНП Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» перейшов на баланс «АЗПСМ с. Худльово» - структурного підрозділу КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області».

Крім того, як вказано у позовній заяві, в ході проведення самої процедури скорочення «КНП Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» було грубо порушено положення трудового законодавства, які регламентують відносини щодо проведення вказаної процедури.

Позивач звертає увагу суду, що йому з моменту вручення повідомлення про звільнення і до 31.10.2022, було запропоновано лише 0,5 ставки лікаря ЗП-СЛ АЗПСМ с. В.Добронь в КНП«Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради». Будь-яких інших вакансій, наявних у вказаній установі у період з 16.08.2022 по 31.10.2022 позивачу запропоновано не було.

Крім того, КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» не було надано жодних пояснень щодо звільнення саме позивача, або будь-якого аналізу чи порівняння його як лікаря поряд з іншими працівниками лікарями, не було вжито жодних заходів щодо порівняння його кваліфікації та продуктивності праці з кваліфікацією та продуктивністю праці лікарів, що залишились працювати у вказаній установі, не досліджувались відповідні підтверджуючі документи такої кваліфікації та відповідні підтверджуючі документи у позивача такі не витребовувались.

За твердженням позивача комісія з оптимізації, скороченню штатів та чисельності працівників, змін істотних умов праці не вжила жодних заходів, спрямованих не реалізацію мети, задля якої вона була створена Наказом № 122-к.

Крім того, як вказує позивач, його було звільнено з порушенням вимог статті 43 КЗпП України, яка містить вимогу стосовно того, що розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця, має відбуватися за попередньою згодою виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) у присутності працівника, щодо якого розглядається подання про звільнення.

Також звертає увагу суду на те, що, як амбулаторія загальної практики сімейної медицини села Худльово, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , продовжує працювати і після 31 жовтня 2022 року як структурний підрозділ КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області».

Як вказано у позовній заяві, єдиною відмінністю між АЗПСМ с. Худльово до 31.10.2022 та з 01.11.2022 є лише той факт, що у вказаному медичному закладі змінилася установа, якій підпорядковується «АЗПСМ с. Худльово», з КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» амбулаторія в якості структурного підрозділу перейшла в «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», тобто фактично змінилися відносини підпорядкованості.

ОСОБА_1 зазначає, що в АЗПСМ с. Худльово з 01.11.2022, як і до 31.10.2022, наявні посади завідувача, лікарів, медичних сестер. Все майно (будівля, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , меблі, техніка, медичне обладнання, комп`ютерна техніка, автомобіль марки «RENAULTDUSTER») перебувало на балансі АЗПСМ с. Худльово КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» до 31.10.2022, перейшло на баланс АЗПСМ с. Худльово КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» (про вказаний факт може свідчити акт приймання-передачі майна від КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» до КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області»). Перехід такого майна від КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» до АЗПСМ с. Худльово КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» безпосередньо свідчить про наявність відносин правонаступництва між вказаними установами.

При цьому позивач зазначає, що «АЗПСМ с. Худльово» до приєднання в липні 2018 року до КНП «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» діяла як окрема юридична особа (код ЄДРПОУ 22095917).

У результаті приєднання, позивача 31.07.2018 було звільнено з роботи згідно з пунктом 5 частини першої статті 36 КЗпП України у зв`язку з переведенням до комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» та 01.08.2018 прийнято на посаду завідувача, лікаря загальної практики сімейного лікаря АЗПСМ с. Худльово за переведенням з Ужгородського районного ЦПМСД.

В позовній заяві вказано на те, що враховуючи дійсний характер дій КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» та КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області»,можна дійти висновку, що за своїм реальним змістом і наслідками, з урахуванням одночасності відповідних дій, безперервності діяльності лікарні, лікувального процесу, надання медичних послуг, відбулось не скорочення структурного підрозділу АЗПСМ с. Худльово та всього її персоналу, а свого роду виділ такого підрозділу (стаття 109 ЦК України) з усіма правовими наслідками вказаної процедури. При цьому в силу положень статей 107, 109 ЦК України такий виділ передбачає не тільки перехід частини майна структурного підрозділу АЗПСМ с. Худльово від КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» до КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», не тільки прав, а й обов`язків в частині, що стосуються АЗПСМ с. Худльово.

Вказане підтверджується й тією обставиною, що скорочення структурних підрозділів КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», в тому числі «АЗПСМ с. Худльово» разом зі штатом обумовлене створенням КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», про що йдеться в самому Наказі КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» від 16.08.2022 № 122-К, який видано відповідно до рішення 9 сесії VIII скликання від 10.12.2021 Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області «Про створення комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області».

При цьому у позовній заяві зазначено, що КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» є правонаступником не тільки в частині майна, що належало «АЗПСМ с. Худльово» - структурному підрозділу КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», не тільки в частині прав, а і в частині обов`язків вказаного структурного підрозділу, які повинні перейти від КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» до КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області».

Позивач вказує на те, що у зв`язку з наведеним КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» зобов`язаний був запропонувати йому аналогічну посаду в його структурному підрозділі - АЗПСМ с. Худльово, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , і відповідно до частини четвертої статті 36 КЗпП України відносини із позивачем повинні були продовжитися.

За твердженням позивача процедура скорочення «АЗПСМ с. Худльово» та штатних одиниць в такій амбулаторії є фіктивною, і проведеною з метою легалізації фактично протизаконної процедури звільнення окремих працівників вказаного закладу. При цьому фактично в АЗПСМ с. Худльово, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , відбулась лише заміна роботодавця та змінились відносини підпорядкованості, що відповідно до частини п`ятої статті 36 КЗпП України не припиняє дії трудового договору. В амбулаторії не відбулось скороченні посади ні завідувача, ні лікаря ЗП-СЛ, ні ряду інших посад - медсестер, реєстраторів, прибиральниць, як і не відбулось скорочення самої амбулаторії, яка на сьогодні продовжує безперервно функціонувати та надавати медичні послуги населенню.

Як вказує позивач, роботодавець не мав права скорочувати його на підставі пункту 1 частини першої статті 40 КЗпП України та зобов`язаний був вжити заходи щодо пропонування йому аналогічної посади та переведення його, а також всіх працівників медичного закладу до АЗПСМ с. Худльово - структурного підрозділу КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», який фактично є правонаступником КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» у всіх його правах та обов`язках в частині, що стосується АЗПСМ с. Худльово, та що КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» зобов`язаний був прийняти позивача на роботу, запропонувавши йому відповідну посаду.

Позивач зазначає, що неодноразово звертався до директора КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» з проханням вжити заходів щодо переведення (прийняття на роботу) його та медичних працівників «АЗПСМ с. Худльово» до АЗПСМ с. Худльово - структурного підрозділу КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області». Востаннє до КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» він звернувся 31.10.2022 з заявою про звільнення на підставі пункту 5 частини першої статті 36 КЗпП України, однак листом від 03.11.2022 № 01/01-13 йому було повідомлено, що КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» не має змоги задовольнити вимоги його заяви.

Також, позивач вказує на те, що неодноразово намагався подати до КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» заяви про прийняття його на роботу до АЗПСМ с. Худльово - структурного підрозділу КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області». Однак директор вказаного закладу - ОСОБА_3 безпідставно відмовлялась навіть приймати такі заяви, усно заявляючи при цьому, що на роботу вона позивача не збирається брати, не даючи при цьому жодних пояснень. Також заяву позивач надсилав поштою 01.11.2022, а після його звільнення 11.11.2022 він звертався до Середнянської селищної ради з метою вжиття заходів щодо передачі його заяви про прийняття на роботу на посаду лікаря «АЗПСМ с. Худльово» - структурного підрозділу КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області».

Окрім того, ОСОБА_1 , у позовній заяві вказує на те, що враховуючи наведені положення, зважаючи на той факт, що медичний заклад, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , продовжує функціонувати і по сьогодні, надавати медичні послуги населенню с. Худльово та сусідніх населених пунктів і фактично не є скороченим, слід констатувати, що КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» не мав права звільняти його та зобов`язаний був вжити заходів щодо запропонування всіх вакантних посад, в тому числі в «АЗПСМ с. Худльово» - структурному підрозділі КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», а КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» зобов`язаний був прийняти його та всіх інших працівників АЗПСМ с. Худльово в межах посад, які фактично не були скорочені, на роботу.

Позивач зазначає, що його слід поновити на посаді та виплатити середній заробіток з дня, наступного за днем звільнення, тобто з 01.11.2022.

Так позивач просить суд: відкрити провадження у справі за моїм позовом; скасувати Наказ Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» від 28.10.2022 № 170-к «Про звільнення з роботи ОСОБА_2 » як незаконний; поновити його на посаді лікаря загальної практики сімейної медицини (завідувача) «АЗПСМ с. Худльово», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , з 01.11.2022 чи іншій рівнозначній посаді; стягнути з КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» в його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу; стягнути понесені ним судові витрати.

При обґрунтуванні позовних вимог позивач посилається на положення: ч.ч.п.1 ч. 1, п.п.1,2,6 ч.2 ст. 40, 42, п.1 ч.1та ч.ч.5,6 ст. 36, 49-2, ст. 235 КЗпП України, п.19 постанови Пленуму Верховного суду України від 06.11.1992 «Про практику розгляду судами трудових спорів», 106,107,109 ЦК України, ст. 27 Закону України «Про оплату праці» за правилами, та Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі - Порядок № 100).

02.01.2023 від позивача по справі надійшло клопотання про долучення доказів до матеріалів справи, а саме: копію листа КНП «УРЦ ПМСД Ужгородської районної ради» від 05.12.2022 з інформацією про кількість вакантних місць у вказаній установі за станом на 16.08.2022, що безпосередньо підтверджує факт непропонування позивачу всіх вакантних посад, які існували у вказаній установі на момент проведення процедури його звільнення; копію статуту КНП «УРЦ ПМСД Ужгородської районної ради», затвердженого рішенням 25 сесії Ужгородської районної ради VІІ скликання від 30.07.2018 № 415 копію листа КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» від 09.12.2022 № 159, в якому зазначається про факт передачі майна, а також те, що АЗПСМ с. Худльово є структурним підрозділом КНП «Центр первинної медико- санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області»; копію положення про АЗПСМ с. Худльово КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради» (оригінал знаходиться у КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради»); копію запиту на публічну інформацію (оригінал знаходиться у КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради»).

При цьому позивач зазначає, що вказані документи у своїй сукупності безпосередньо підтверджують факт наявності відносин правонаступництва між КНП «УРЦ ПМСД Ужгородської районної ради» та КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», а також факт фіктивності процедури скорочення АЗПСМ с. Худльово, яка за станом на сьогодні так і називається - «АЗПСМ с. Худльово» продовжує функціонувати та здійснювати ті ж самі функції, що і до 31.10.2022 - надавати пацієнтам первинну медико-санітарну допомогу.

23.01.2023 від відповідача по справі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», надійшов відзив на позовну заяву, в якому вказано на те, що позивач та його представник допустилися помилки при формуванні позовних вимог, оскільки гр. ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , не перебував та не перебуває у трудових відносинах з Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», код ЄДРПОУ: 44517740.

Підтвердження цьому знаходиться у вимогах позовної заяви, оскільки всі вимоги стосуються Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» код ЄДРПОУ: 3846653.

Як вказано у відзиві Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», код ЄДРПОУ: 44517740 є самостійною юридичною особою, створеною відповідно до рішення засновника Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області, код ЄДРПОУ: 04349923 і не являється правонаступником Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» код ЄДРПОУ: 38466531 і не несе відповідальності по зобов`язаннях такого.

Відтак просить суд КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області»,- визнати неналежним відповідачем по справі №308/15987/22.

До відзиву додано: копію Статуту Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», код ЄДРПОУ: 44517740; копію Положення про амбулаторію загальної практики-сімейної медицини с. Худльово КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради»; копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичний осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань від 28.07.2022 року.

31.01.2023 від позивача по справі надійшла відповідь на відзив КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», де позивач зазначає, що у відзиві КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» зазначає, що він є неналежним відповідачем у справі за моїм позовом, оскільки не є правонаступником КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради».

Вказані аргументи ОСОБА_1 , вважає безпідставними, при цьому зазначає, що у спірних правовідносинах однієї вказівки про те, що структурний підрозділ скорочується, є недостатнім, а повинно бути доведено факт, що таке скорочення відбулось фактично. Під час вирішення спору за його позовом підлягає оцінці і правовий акт, що став підставою скорочення «АЗПСМ с. Худльово», зокрема, повинно з`ясовуватись, чи не відбулось в даному випадку реорганізації, чи припинено виконання функцій скороченого структурного підрозділу, чи покладено виконання цих функцій на інший підрозділ, чи фактично відбулось створення аналогічного за функціями та структурного підрозділу. Потрібно встановити (порівняти) чи відбулось скорочення чисельності або штату працівників структурного підрозділу (відділу) в якому працював позивач.

ОСОБА_1 зазначає що скорочення «АЗПСМ с. Худльово» є фіктивним і таким що не відбулось фактично, а «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» є правонаступником «Ужгородського районного ЦПМСД Ужгородської районної ради» стосовно всіх прав та обов`язків, що стосуються «АЗПСМ с. Худльово».

За твердженням позивача про наявність відносин правонаступництва свідчать: наказ КНП «УРЦПМСД Ужгородської районної ради» від 16.08.2022 № 122-к «Про зміни в організації виробництва, праці, скорочення штатних одиниць та чисельності працівників Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради», яким внесено зміни до штатного розпису Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» та скорочено 31.10.2022 58 штатних одиниць, зокрема, у структурному підрозділі «Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини с. Худльово» (далі - Наказ № 122-к), а також скорочено структурні підрозділи, зокрема, «Амбулаторію загальної практики сімейної медицини с. Худльово», прийнято відповідно до пункту 6 частини першої статті 36, пункту 1 частини першої статті 40, статей 43, 49-2 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України), «Основ законодавства України про охорону здоров`я», розділу 8, пункту 8.4 статуту Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», затвердженого рішенням засновника від 30.07.2018 р. № 415, рішення Середнянськоїселищної ради Ужгородського району Закарпатської області 9 сесії VIII скликання від 10.12.2021 «Про створення комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області».

Результатом такого скорочення стало те, що в «Центрі первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» було введено «АЗПСМ с. Худльово» в якості структурного підрозділу «Центру первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області»; порівняльний аналіз положень про «АЗПСМ с. Худльово» - структурного підрозділу КНП «УРЦПМСД Ужгородської районної ради», що діяло до 31.10.2022 та про «АЗПСМ с. Худльово» - структурного підрозділу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», з якого вбачається, що функції «АЗПСМ с. Худльово» є ідентичними, що полягають в наданні пацієнтам первинну медико-санітарну допомогу посада завідувача АЗПСМ с. Худльово - структурного підрозділу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», яку займав позивач до 31.10.2022, залишається незмінною і на сьогодні, про що свідчить, зокрема, аналіз змісту Положення про амбулаторію загальної практики - сімейної медицини с. Худльово КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради»; перелік обладнання та устаткування АЗПСМ с. Худльово від 31.10.2022, що передається КНП «УРЦ ПМСД Ужгородської районної ради» на баланс Середнянської сільської ради, яка є засновником, власником та органом управління майном «Центру первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» п.п.1.4 розділу 1 Статуту Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» від 10.12.2021; сама назва «АЗПСМ с. Худльово», яка після 31.10.2022 залишилась такою ж самою: «АЗПСМ с. Худльово» на сьогодні продовжує функціонувати за тією ж адресою, з тією ж комп`ютерною та медичною технікою, з окремими працівниками, які працювали у вказаній амбулаторії до 31.10.2022, та працюють у вказаній амбулаторії з 01.11.2022; Порівняння штатного розпису «АЗПСМ с. Худльово» , що діє після 01.11.2022, який позивачем було витребувано у відповідача «Центру первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», однак за станом на подання відповіді на відзив такий йому надано не було та наказу КНП «УРЦПМСД Ужгородської районної ради» від 16.08.2022 № 122-к «Про зміни в організації виробництва, праці, скорочення штатних одиниць та чисельності працівників Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради», яким скорочено: - 0,5 реєстратора медичного; 0,1 лікаря загальної практики-сімейного лікаря (завідувача);1,5 лікаря загальної практики-сімейного лікаря; 3,5 сестри медичної (брата медичного) загальної практики-сімейної медицини; 1,0 фельдшера; 1,0 водія автотранспортних засобів, 2,5 молодшої медичної сестри (молодшого медичного брата) (санітарки/санітара) (пункт 1).

При цьому позивач зазначає, що на день подання відповіді на відзив самостійний структурний підрозділ АЗПСМ с. Худльово, як і до 31.10.2022, займається наданням первинної медичної допомоги населенню. Все майно (будівля, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , меблі, техніка, медичне обладнання, комп`ютерна техніка, автомобіль марки «RENAULT DUSTER»), яке перебувало на балансі АЗПСМ с. Худльово КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» до 31.10.2022, перейшло на баланс АЗПСМ с. Худльово КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», про вказаний факт може свідчити акт приймання-передачі майна від КНП «Ужгородський районний центр первинної медико- санітарної допомоги Ужгородської районної ради» до КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області». Перехід такого майна від КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» до АЗПСМ с. Худльово КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» безпосередньо свідчить про наявність відносин правонаступництва між вказаними установами.

На переконання позивача, враховуючи дійсний характер дій КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» та КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», можна дійти висновку, що за своїм реальним змістом і наслідками, з урахуванням одночасності відповідних дій, безперервності діяльності лікарні, лікувального процесу, надання медичних послуг, відбулось не скорочення структурного підрозділу АЗПСМ с. Худльово та всього її персоналу, а свого роду виділ такого підрозділу (стаття 109 ЦК України) з усіма правовими наслідками вказаної процедури. При цьому в силу положень статей 107, 109 ЦК України такий виділ передбачає не тільки перехід частини майна структурного підрозділу АЗПСМ с. Худльово від КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» до КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», не тільки прав, а й обов`язків в частині, що стосуються АЗПСМ с. Худльово.

Так позивач стверджує, що відповідач - КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», є правонаступником прав та обов`язків КНП «УРЦ ПМСД Ужгородської районної ради» в частині, що стосується «АЗПСМ с. Худльово», та належним відповідачем у справі по суті заявлених ним вимог, оскільки однією з таких є поновлення його на роботі на посаді завідувача «АЗПСМ с. Худльово», яку він займав до звільнення. Позивач просить суд задовольнити його позовні вимоги в повному обсязі.

07.03.2023 від відповідача по справі «Центр ПМСД Холмківської сільської ради Ужгородського району» до суду надійшли заперечення на позовну заяву, в яких вказано на те, що:

рішенням Ужгородської районної ради від 30.07.2018 року № 415 створено шляхом перетворення Комунальне некомерційне підприємство «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради».

рішенням Ужгородської районної ради від 13.10.2022 року № 239 було прийнято рішення про вихід із складу засновників Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» та здійснена передача Холмківській сільській раді Ужгородського району усі повноваження, права та обов`язки засновника Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради».

В свою чергу Холмківська сільська рада вступила до складу засновників Комунальне некомерційне підприємство «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» і перейменувала його в «Центр первинної медико-сантіарної допомоги Холмківської сільської ради» (рішення сесії Холмківської сільської ради від 25.11.2022 року № 1301/УШ-2022).

10 грудня 2021 року рішенням 9 сесії VIII скликання Середнянської селищної ради створено Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради».

Відповідно до наказу Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» від 16.08.2022 року № 122-к «Про зміни в організації виробництва, праці, скорочення штатних одиниць та чисельності працівників Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» внесено зміни до штатного розпису Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» та скорочено 58 штатних одиниць.

Громадянин ОСОБА_1 ознайомився із повідомленням «Про можливе вивільнення працівника Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» від 17.08.2022 р. під особистий розпис. Також у даному повідомленні ОСОБА_1 відмовився від посади лікаря загальної практики - сімейного лікаря АЗПСМ с.Велика Добронь. Також відповідно до розрахунково-платіжної відомості за жовтень 2022 року було нараховано всі види виплат (в тому числі вихідна допомога та інше).

Відповідач просить у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

До заперечень додано: розрахунково-платіжну відомість за жовтень 2022 про нарахування ОСОБА_1 вих.. д., копію повідомлення про можливе вивільнення працівника; копію Рішення Ужгородської міської ради від 13.10.2022 №239 про вихід зі складу засновників Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської міської ради»; копію рішення сесії Холмківської сільської ради від 25.11.2022 року № 1301/УШ-2022; копію рішенням 9 сесії VIII скликання Середнянської селищної ради створено Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради» від 10 грудня 2021 року; штатний розпис КНП «Ужгородського некомерційного підприємства «Ужгородського Районного Центру ПМСД Ужгородської районної ради».

29.03.2023 року від позивача по справі до суду надійшла відповідь на відзив КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради».

Позивач зазначає, що відповідач зазначаючи, що позивач відмовився від запропонованої йому посади 0,5 ставки лікаря загальної практики сімейного лікаря АЗПСМ с. Велика Добронь, при цьому не надав жодних доказів, які б підтверджували, що вказана запропонована позивачу посада була єдиною вакантною посадою, яка існувала в КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» («Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради») та яка не підлягала скороченню відповідно до Наказу КНП «УРЦПМСД Ужгородської районної ради» від 16.08.2022 № 122-к «Про зміни в організації виробництва, праці, скорочення штатних одиниць та чисельності працівників Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради».

При цьому позивач зазначає, що відповідно до листа КНП «УРЦ ПМСД Ужгородської районної ради від 05.12.2022 № 1071/01-09 станом на 16.08.2022 у вказаному медичному закладі становила 6,25 лікарів загальної практики - сімейних лікарів.

А згідно з усталеною судовою практикою обов`язок доказування при вирішенні трудових спорів покладений на роботодавця. Про вказаний обов`язок йдеться, зокрема, у рішенні Верховного Суду від 23.01,2018 у справі № 273/212/16-й.

Крім того, позивач зауважує, що КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради» (попереднє найменування «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради») зобов`язаний був вжити заходів щодо збереження за ним посади лікаря загальної практики сімейної медицини (завідувача) «АЗПСМ с. Худльово», яка на сьогодні фактично не є скороченою, як і сам структурний підрозділ АЗПСМ с. Худльово, який як і до 31.10.2022 продовжує функціонувати та надавати первинну медичну допомогу населенню. Вказаний структурний підрозділ є таким, що перейшов під відання КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» від КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради» (попереднє найменування «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради»), КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» є правонаступником КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради» (попереднє найменування «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради») в частині прав та обов`язків КНП «УРЦ ПМСД Ужгородської районної ради» стосовно «АЗПСМ с. Худльово» в силу Положень статей 107, 109 ЦК України.

Відтак КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради» (попереднє найменування «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради») зобов`язаний був вжити відповідних заходів щодо працевлаштування позивача у реорганізованому структурному підрозділі. Однак він цього не зробив. А КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» зобов`язаний був прийняти позивача на роботу, оскільки є фактично правонаступником КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради».

Позивач зазначає, що неодноразово звертався як до одного КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» так і до КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради» (попереднє найменування «Ужгородський районний центр первинної медико- санітарної допомоги Ужгородської районної ради») з заявами про переведення, про прийняття на роботу до КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», однак такі заяви були залишені без задоволення.

Позивач просить відкласти розгляд справи задля можливості долучення до матеріалів справи відповіді на запит на публічну інформацію, наявність якої має значення для правильного вирішення справи по суті. Задовольнити його позовні вимоги в повному обсязі.

13.04.2023 від відповідач по справі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» надійшли письмові пояснення.

Так, відповідач вказує на те, що 23 січня 2023 року «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» подав відзив на позовну заяву, вказуючи про те, що: «позивач допустив помилку при формуванні позовних вимог, оскільки він позивач - гр. ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , не перебував та не перебуває у трудових відносинах з Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», код СДРПОУ: 44517740».

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», ЄДРПОУ: 44517740 є самостійною юридичною особою, створеною відповідно до рішення засновника Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області і не являється правонаступником Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради».

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», ЄДРПОУ: 44517740 - керується та здійснює свою діяльність на підставі Статуту, який затверджений рішенням ІХ сесії VІІІ скликання Середнянської селищної ради від 10 грудня 2021 року «Про створення Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» (надалі по тексту Статут).

Відповідно до положень п. п. 1.1. Статуту «Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» (надалі - Підприємство) є закладом охорони здоров`я, комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає первинну медичну допомогу та інші види медичної допомоги населенню Середняської територіальної громади».

1.4. «Засновником, Власником та Органом управління и майном Підприємства є Середнянська селищна рада Ужгородського району Закарпатської області (надалі - Засновник), код за СДРПОУ 04349923; місцезнаходження: вул. Закарпатська, 63, селище Середне, Ужгородський район, Закарпатська область, поштовий індекс 89452, який представляє спільні інтереси територіальної громади Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області». Відповідно до п.п. 6.1.9. Статуту «Створювати структурні підрозділи Підприємства відповідно до чинного законодавства України за погодженням із засновником». Відповідно до п.п. 6.1.9 Статуту створено Амбулаторію загальної практики сімейної медицини с. Худльово та затверджено відповідне Положення «Про амбулаторію загальної практики сімейної медицини с. Худльово Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області». Дане амбулаторію було створено після передання будівлі згідно Акту приймання-передачі основних засобів від 01 листопада 2022 року від Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області до Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області».

13.04.2023 від позивача по справі надійшло клопотання про долучення доказів до матеріалів справи, а саме: відповіді на запит на публічну інформацію КНП «ЦПМСД Холмківської сільської ради Ужгородського району» від 28.03.2023№281/01-09, щодо наявності вакантних посад станом на 16.08.2022 року.

15.05.2023 від представника відповідача КНП «ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ ХОЛМКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ УЖГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ» надійшли пояснення (відзив на позовну заяву).

Так, відповідач зазначає, що, згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородського району» зареєстровано як самостійну юридичну особу 15 січня 2023 року в порядку реорганізації (перетворення) УЖГОРОДСЬКОГО РАЙОННОГО ЦЕНТРУ ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ, правонаступником якого і виступає.

Територія діяльності підприємства з дати прийняття рішення Ужгородської районної ради про вихід зі складу засновників та передачі прав засновника Холмківській сільській раді, тобто з 13.10.2022 року визначено територію Сюртівської, Холмківської та Великодобронської об`єднаних територіальних громад та населених пунктів, що входять в ці територіальні громади.

Як свідчать матеріали справи, КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» є самостійною юридичною особою, яка здійснює некомерційну господарську діяльність з дати створення, на підставі Рішення Середнянської сільської ради від 10.12.2021 року, коли ж було і затверджено його структуру, яка передбачала діяльність в структурі такого підприємства АЗПСМ с. Худльово.

З посиланням на положення ст. 78, 137, ч.1 ст. 54, ч.3 ст. 62 ГК України, відповідач зазначає, що як свідчать матеріали справи, КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» є самостійною юридичною особою, яка здійснює некомерційну господарську діяльність з дати створення, на підставі Рішення Середнянської сільської ради від 10.12.2021 року, коли ж було і затверджено його структуру, яка передбачала діяльність в структурі такого підприємства АЗПСМ с. Худльово.

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородського району» та КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» є два самостійні суб`єкти господарювання, які здійснюють некомерційну господарську діяльність не пов`язані відносинами контролю чи підпорядкування, чи правонаступництва, засновниками яких є різні органи місцевого самоврядування, які в свою чергу самостійно вирішують яким майном наділити такі підприємства на праві оперативного управління та інші питання діяльності таких підприємство, в т.ч. їх фактичної чисельності та фонду оплати праці.

За таких обставин, КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», заміненого в справі 02.02.2023 року на КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородського району» жодної компетенції та повноважень перевести ОСОБА_1 на роботу в КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» не мало, а питання щодо прийняття працівників, працевлаштованих КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» на території населених пунктів Середнянської селищної ради після їх вивільнення шляхом переведення до КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» засновником останнього - Середнянською селищною радою Ужгородського району Закарпатської області вирішено не було.

Таким чином, позовна вимога ОСОБА_1 визнати протиправною бездіяльність Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» під час процедури вивільнення (попередження про вивільнення та наступне звільнення) його з займаної посади у вигляді не пропонування іншої рівноцінної (рівнозначної) посади в КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», не підлягає задоволенню як безпідставна.

Щодо вимоги скасувати як незаконний Наказ від 28.10.2022 № 170-к про звільнення з роботи ОСОБА_2 відповідач зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 - лікаря загальної практики-сімейного лікаря (завідувача) АЗПСМ с. Худльово було звільнено КНП «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» наказом від 28.10.2022 року №170-К з роботи згідно п.1 ч.1 ст. 40 КЗпП України у зв`язку зі змінами в організації виробництва і праці, скороченням штату, чисельності працівників. При звільненні виплачено вихідну допомогу у розмірі середнього місячного заробітку. ОСОБА_1 з вказаним наказом ознайомився без зауважень, отримав всі виплати та трудову книжку в день звільнення, однак в подальшому звернувся до суду з вимогою скасувати такий наказ.

Відповідач вважає, що при підготовці документів щодо вивільнення працівників та видачі оскаржуваного наказу зі сторони КНП «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» було додержано всіх вимог трудового законодавства, а також жодним чином не порушено право ОСОБА_1 на працю. Так, згідно Наказу КНП «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» від 16.08.2022 року №122-К «Про зміни в організації виробництва, праці, скорочення штатних одиниць та чисельності працівників Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» було вирішено скоротити з 31.10.2022 року 58 штатних одиниць та ліквідовано з 01.11.2022 року в структурі підприємства 13 структурних підрозділів, що розташовувались на території населених пунктів, що входять до Середнянської об`єднаної територіальної громади Ужгородського району, в якій на той момент було створено нове підприємство - КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» та затверджена його структура.

Таким чином, починаючи з 01.11.2022 року КНП «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» не могло та не мало повноважень працевлаштувати працівників, які до того часу працювали на території вказаних населених пунктів, в т.ч села Худльово.

Наказ КНП «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» від 16.08.2022 року №122-К «Про зміни в організації виробництва, праці, скорочення штатних одиниць та чисельності працівників Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» є чинним, в судовому порядку не скасовувався, не визнавався протиправним ні в цілому, ні в частині його окремих положень.

В структурі КНП «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» починаючи з 16.08.2022 року відбулось: зміна в організації праці через ліквідацію ряду структурних підрозділів в населених пунктах Середнянської об`єднаної територіальної громади, на території яких підприємство не мало можливості здійснювати діяльність; скорочення штату і чисельності працівників - на 13 структурних підрозділів та 58 штатних одиниць; в подальшому, до 01.11.2022 року реорганізація підприємства шляхом перетворення, що в сукупності давало підстави для звільнення працівників за п.1 ч.1ст. 40 КЗпП України.

За твердженням відповідача, єдиною можливістю працевлаштувати працівників ліквідованих структурних підрозділів з сторони КНП «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» було пропонування вільних робочих місць відповідно до кваліфікації на території інших населених пунктів, що й було зроблено по відношенню до позивача як в день повідомлення про можливе вивільнення письмово, так і в подальшому позивачу неодноразово пропонувались різні варіанти працевлаштування в інших структурних підрозділах підприємства, підтвердженням чого можуть бути свідчення членів комісії з оптимізації, скорочення штатів та чисельності працівників, зміни істотних умов праці, що створена Наказом КНП «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» від 16.08.2022 року №122-К, а також відповідь відповідача від 05.12.2022 року №1071/01- 09 на звернення позивача від 15.11.2022 року, що долучена останнім до матеріалів справи.

Відповідач вказує на те, що ні відповідачу, до дати звільнення в період з 16.08.2022 року по 31.10.2022 року, ні в подальшому суду, не надано жодних документів, що давали б право йому на переважне залишення на роботі при вивільненні працівників у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці. Крім того, в період з 16.08.2022 року по 31.10.2022 року ОСОБА_1 не проявив жодного бажання та ініціативи бути працевлаштованим саме в КНП «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» так і не надав жодних документів, що підтверджують перебування на обліку зареєстрованої особи, що здійснює пошук роботи (статус безробітної).

Відповідач вважає, що було додержано всі вимоги щодо звільнення позивача з роботи за п.1.ч.1 ст. 40 КЗпП України, оскільки за два місяці до запланованої дати звільнення, а саме: 16.08.2022 року його повідомлено про наступне можливе вивільнення працівника; ОСОБА_1 запропоновано всі наявні вакансії в структурі відповідача як в день попередження про наступне вивільнення, так і в подальшому до дати звільнення з роботи та отримано відмову від працевлаштування на таких посадах, що підтверджується його письмовою відмовою; в день звільнення ОСОБА_1 отримав вихідну допомогу, трудову книжку, повний розрахунок без будь-яких зауважень до відповідача щодо процедури його звільнення з роботи; Зміни в організації виробництва і праці підтверджуються документами, що додані позивачем до матеріалів справи , в т.ч. на надіслані ним запити з яких чітко випливає, що на території села Худльово КНП «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» чи його правонаступники діяльності після 01.11.2022 року не проводять, майном не користуються, працевлаштованих осіб не мають.

На переконання відповідача, жодних правових підстав для скасування Наказу від 28.10.2022 № 170-к про звільнення з роботи Володимира Ротмістренко Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» не має, а відповідно не підлягають задоволенню також вимоги щодо поновлення ОСОБА_1 на посаді лікаря загальної практики-сімейного лікаря (завідувача) АЗПСМ с. Худльово з 01.11.2022 чи іншій рівнозначній посаді та стягнення з КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» в користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу, починаючи з 01.11.2022 по день поновлення на роботі.

Відповідач вказує на те, що вимога поновити ОСОБА_1 на посаді лікаря загальної практики-сімейного лікаря (завідувача) АЗПСМ с. Худльово з 01.11.2022 Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» є неналежним та неефективним способом захисту порушених трудових прав позивача, оскільки такої одиниці (посади) в структурі Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» не існує, задоволення такої вимоги буде суперечити принципу обов`язковості судового рішення і таку позицію системно в своїх рішенням відображає в даній категорії спорів суд.

Відповідач зазначає, що при КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородського району» первинна профспілкова організація не створювалась.

Виходячи з вищевикладеного, відповідач вважає, що жодних правових підстав для задоволення вимог Позивача немає, в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 повинно бути відмолено.

Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст. 43, 49, 174, 178 Цивільного процесуального кодексу України, відповідач просить суд: Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог по справі №308/16005/22 повністю.

25.05.2023 від позивача по справі надійшли заперечення на відзив. Так позивач зазначає, що відповідач пропустив строк для подачі відзиву. Відтак такий не повинен братися судом до уваги.

Окрім того позивач вказує на те, що у спірних правовідносинах однієї вказівки про те, що структурний підрозділ скорочується, є недостатнім, а повинно бути доведено факт, що таке скорочення відбулось фактично. Під час вирішення спору позивач вказує на те що підлягає оцінці і правовий акт, що став підставою скорочення «АЗПСМ с. Худльово», зокрема, повинно з`ясовуватись, чи не відбулось в даному випадку реорганізації, чи припинено виконання функцій скороченого структурного підрозділу, чи покладено виконання цих функцій на інший підрозділ, чи фактично відбулось створення аналогічного за функціями та структурного підрозділу. Потрібно встановити (порівняти) чи відбулось скорочення чисельності або штату працівників структурного підрозділу (відділу) в якому він працював.

Скорочення «АЗПСМ с. Худльово» є фіктивним і таким, що не відбулось фактично, а «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» є правонаступником «Ужгородського районного ЦПМСД Ужгородської районної ради» стосовно всіх прав та обов`язків, що стосуються «АЗПСМ с. Худльово».

Позивач при цьому наводить обставини та підстави що свідчать про відносини правонаступництва аналогічні тим що містяться в позовній заяві. Та вважає, що відповідач - КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», є правонаступником прав та обов`язків КНП «УРЦ ПМСД Ужгородської районної ради», правонаступником якого є КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородського району» в частині, що стосується «АЗПСМ с. Худльово».

Щодо тверджень відповідача про нібито скорочення 31.10.2022 13 структурних підрозділів зауважує, що відповідні підрозділи, в тому числі амбулаторія с. Худльово, були дійсно паралельно утворені на базі КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», однак такі почали функціонувати як структурні підрозділи КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» з 01.11.2022, після передачі майна, зокрема нерухомого та рухомого майна амбулаторії с. Худльово, а саме - будівлі, меблі, техніки автотранспортного засобу КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», тобто, фактично правонаступнику. До того ж більшістю працівників, які до 31.10.2022 працювали в КНП «УРЦ ПМСД Ужгородської районної ради», правонаступником якого є КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородського району».

Щодо тверджень представника відповідача, що позивачем не подано ні відповідачу, ні суду жодних документів, які б надавали право переважного права на залишення на роботі, то позивач вказує про наявність на законодавчому рівні визначену послідовну процедуру вивільнення працівників у разі скорочення штату, яка передбачає: повідомлення працівників не пізніше, ніж за два місяці; пропонування працівнику всіх наявних вакантних посад (що були наявними на момент попередження працівника про звільнення та з`явилися протягом періоду з дня попередження до дня звільнення, а також існували безпосередньо станом на день звільнення), які він може обіймати відповідно до своєї кваліфікації; перевірку наявності у працівників, посади яких скорочуються, більш високої чи більш низької кваліфікації і продуктивності праці, тобто здійснення їх порівняльного аналізу за такими критеріями.

Відтак на законодавчому рівні та згідно з усталеною судовою практикою обов`язок щодо визначення працівників, які мають право переважного залишення на роботі покладено саме на роботодавця. Однак при проведенні скорочення такої процедури роботодавцем здійснено не було. Ніяких документів щодо підтвердження кваліфікації позивача та продуктивності праці від нього не витребовувались та не досліджувались. Та відповідні документи не складались.

Позивач зазначає, що КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» не було надано жодних пояснень щодо звільнення саме його, або будь-якого аналізу чи порівняння ОСОБА_1 , як лікаря поряд з іншими працівниками лікарями, не було вжито жодних заходів щодо порівняння його кваліфікації та продуктивності праці з кваліфікацією та продуктивністю праці лікарів, що залишились працювати у вказаній установі, не досліджувались відповідні підтверджуючі документи такої кваліфікації та у мене такі не витребовувались.

На переконання позивача, - «КНП Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради», правонаступником якого є КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородського району», порушено вищезазначені приписи під час надання йому пропозицій щодо залишення на роботі, допущено протиправну бездіяльність в ході процедури його вивільнення (попередження про вивільнення та наступне звільнення) у вигляді не пропонування іншої рівноцінної (рівнозначної) посади, а в разі відсутності такої пропозиції - іншої роботи у відповідному органі. Не вжито жодних заходів щодо встановлення наявності переважного права на залишення позивача на роботі порівняно з працівниками, які залишилися працювати в КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», при скороченні чисельності штату у зв`язку із змінами в організації виробництва, не визначали його рівня кваліфікації та рівня кваліфікації працівників, що залишились працювати у казаній установі.

При цьому позивач звертає увагу суду, що всі посади сімейних лікарів, вакантних на момент його звільнення з посади, є ідентичними і вимагають наявність одинакові кваліфікації.

Окрім того, ОСОБА_1 звертає увагу на те, що в ході проведення процедури скорочення йому було запропоновано лише 0,5 ставки сімейного лікаря в АЗПСМ с. В.Добронь в КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», що підтверджується попередженням про звільнення, яке міститься в матеріалах справи. Вказаний медичний заклад знаходиться на відстані 58 кілометрів від с. Худльово, в той час як в КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» були наявні вакантні посади, більш наближені територіально до скороченого (за їх твердженнями) підрозділу - амбулаторії в с. Худльово. Однак будь-яких інших вакансій, наявних у вказаній установі у період з 16.08.2022 по 31.10.2022 йому не пропонувались, ні в усній, ні в письмовій формах. Більше того, директор КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» Лариса Шинкаренко вказувала, що 0,5 ставки сімейного лікаря в АЗПСМ с. В.Добронь - це єдина вакантна, яка є в наявності в КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради».

Позивач зазначає, що твердження відповідача про те, що йому усно було запропоновано посади в інших структурних підрозділах підприємства є такими, що не відповідають дійсності.

При тому, що, як убачається з відповіді на запит на публічну інформацію від 28.03.2023 №281/01-09, в КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» станом на 16.08.2022 були вакантними 6,25 посад лікарів загальної практики - сімейних лікарів; станом на 28.03.2023 кількість вакантних посад лікарів загальної практики - сімейних лікарів становила 7,25; прийнятих та переведених лікарів, медсестр у період, починаючи з 16.08.2022 не було та на дату надання відповіді на запит на публічну інформацію, тобто 28.03.2023 не було.

18.07.2023 року від позивача по справі надійшла заява в якій він просить у зв`язку з необхідністю пред`явлення суду довідки про середню заробітну плату, обчислену виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують місяцю, в якому його було звільнено з посади завідувача АЗПСМ с. Худльово, яка ним не отримана, перенести розгляд справи та надавши йому можливість пред`явити до суду таку довідку. При цьому зазначає, що така необхідна для здійснення розрахунку середньоденної заробітної плати позивача.

11.09.2023 року від позивача о справі надійшло клопотання про витребування доказів, а саме у відповідача - «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородського району» (код ЄДРПОУ 38466531, юридична адреса: с. Розівка, вул. Концівська, ЗО «А», Ужгородського району), довідку про його середню заробітну плату, обчислену виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують місяцю, в якому його було звільнено з посади завідувача АЗПСМ с. Худльово.

При цьому, суд враховує, що позивачем до матеріалів справи було долучено довідку №141 КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» про нараховану заробітну плату позивача за період з листопада 2021 року по жовтень 2022 року.

25.04.2024 від представника КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКОСАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ ХОЛМКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ УЖГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ» адвоката Петрецького С.І., надійшли додаткові пояснення. Так, представник зазначає, що основним видом діяльності КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородського району» є: 86.21 Загальна медична практика, що підтверджується даними Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 19.04.2024 року, що додається.

Згідно пункту 15 частини 1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» медична практика підлягає ліцензуванню.

Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 285.

10.08.2022 року листом №115/01-11 КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» правонаступником якого у зв`язку з перейменуванням та зміною засновника є КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородського району» звернулось до Середнянської селищної ради, на території населених пунктів якої провадило медичну практику надати підтвердження створення самостійного Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району» з метою прийняття відповідних рішень організаційного характеру, пов`язаних саме з функціонуванням структурних підрозділів на території населених пунктів, що входять до Середнянської селищної ради.

Адвокат вказує на те, що після отримання документів, які підтверджували реєстрацію, структуру Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району» (містяться в матеріалах справи та надані позивачем у справі) 16.08.2022 року КНП «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» видано наказ №122-К «Про зміни в організації виробництва, праці, скорочення штатних одиниць та чисельності працівників Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» було вирішено скоротити з 31.10.2022 року 58 штатних одиниць та ліквідовано з 01.11.2022 року в структурі підприємства 13 структурних підрозділів, що розташовувались на території населених пунктів, що входять до Середнянської об`єднаної територіальної громади Ужгородського району, в якій на той момент було створено нове підприємство - КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» та затверджена його структура (міститься в матеріалах справи).

У додаткових поясненнях зазначено, що 21 жовтня 2022 року Рішенням Середнянської селищної ради вилучено майно комунальної власності Середнянської територіальної громади, яке знаходилось на балансі та в оперативному управлінні Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» та вирішено передати таке КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області».

Таким чином, станом на день звільнення ОСОБА_2 з роботи Комунальне некомерційне підприємство «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» не могло провадити діяльність з надання медичних послуг, оскільки матеріальна база в т.ч. з структурного підрозділу с. Худльово була вилучена, а Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 285 передбачають обов`язкову наявність матеріальної бази певного рішення для провадження медичної практики.

Таким чином, починаючи з 01.11.2022 року КНП «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» не могло та не мало повноважень працевлаштувати працівників, які до того часу працювали на території вказаних населених пунктів, в т.ч села Худльово та затвердило новий штатний розпис.

02.11.2022 року листом №154/01-11 КНП «Ужгородський районний центр медикосанітарної допомоги Ужгородської районної ради». Повідомило Міністерство охорони здоров`я про повне призупинення діяльності з 01.11.2022 року в т.ч. АЗПСМ с. Худльово з метою долучення змін до ліцензійного реєстру (https://moz.gov.ua/licenzijnij-reestr).

Договором №0000-0Х16-М000/02.12.2022 про внесення змін до Договору №0000-0Х16- М000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантів Договір №0000-0Х16-М000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантів викладено в новій редакції, в т.ч. Додаток №1, який визначає місця надання послуг і в цьому переліку структурні підрозділи на території Середнянської селищної ради не значаться. Договір укладено згідно затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 року №410 типової форми договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

При цьому представник позивача зауважує, що істотною умовою для вирішення питання пропонування рівнозначної посади для лікаря є обсяг практики первинної медичної допомоги згідно Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 19.03.2018 року №504. Згідно ч. 1 ст. 32 КЗпП України переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством.

Представник позивача наголошує на тому, що ні матеріали судової справи, ні наявна документація у відповідача не містять жодної згоди ОСОБА_1 на переведення на роботу в структурі відповідача в іншу місцевість Виходячи з вищевикладеного, просить: поновити строк для подання додаткових доказів, які мають істотне значення для вирішення спору по суті та долучити до матеріалів справи: 2.1. Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 20.04.2024 року по КНП «Центр первинної медикосанітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородського району». 2.2. Копія Листа від 10.08.2022 року №115/01-11. 2.3. Копію Рішення Середнянської селищної ради від 21.10.2022 року «Про вилучення майна комунальної власності Середнянської територіальної громади з балансу КНП «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» з додатком. 2.4. Копія Повідомлення від 02.11.2022 року №154/01-11. 2.5. Витяг з Договору №0000-0Х16-М000/02.12.2022 про внесення змін до Договору №0000-0Х16-М000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантів Договір №0000-0Х16-М000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантів. 2.6. Копії Актів прийому-передачі від 31.10.2022 року.

На адресу суду інших заяв, пояснень, клопотань від сторін по справі не надходило.

Згідно ч.5ст. 279 ЦПК України суд розглянув справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цьогокодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є невід`ємною частиною національного законодавства, кожна людина при визначенні її громадянських прав і обов`язків має право на справедливий судовий розгляд. У пункті 35 рішення від 12 березня 2009 року у справі «Плахтєєва та Плахтєєв проти України» (заява № 20347/03; рішення від 12 березня 2009 року) Європейський суд з прав людини вкотре наголосив на гарантованому кожній особі праві на звернення до суду з позовом щодо її прав та обов`язків цивільного характеру.

Згідно з ч. 1 ст. 4, ч. 1 ст. 5 ЦПК України, кожна особа має право у порядку, встановленим цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів, а суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

В силу положень ч. 1ст. 13 ЦПК Українисуд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, у межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Згідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно ч.1 ст.76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно ч.ч.1-4 ст.77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердженняїхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.

Суд вважає, що кожна із сторін по даній справі була належним чином поінформована про право надати суду будь-які докази для встановлення наявності або відсутності обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, а також прокоментувати їх. Крім того, сторони по справі не були позбавлені можливості повідомити суду й інші обставини,що мають значення для справи.

Отже, кожній стороні надавалася розумна можливість представити справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони.

Згідно із ч.4 ст.12 ЦПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (ч. ч. 1, 6 ст. 81 ЦПК України).

Статтею 89ЦПК України визначено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Дослідивши докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин,суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що 01.08.2018 року, позивача по справі, ОСОБА_1 , призначено на посаду завідувача, лікаря загальної практики - сімейного лікаря АЗПСМ с. Худльово КНП Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради за переведенням з Ужгородського районного ЦПМСД підстава: наказ № 31 від 01.08.2018, про що свідчить відповідний запис під №19 у трудовій книжці серії НОМЕР_2 .

16.08.2022 наказом № 122-к Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», внесено зміни до штатного розпису вказаного підприємства, а саме з 31.10.2022 скорочено 58 штатних одиниць, зокрема у структурному підрозділі «Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини с. Худльово»: 0,5 реєстратора медичного; 1,0 лікаря загальної практики-сімейного лікаря (завідувача); 1,5 лікаря загальної практики-сімейного лікаря; 3,5 сестри медичної (брата медичного) загальної практики-сімейної медицини; 1,0 фельдшера; 1,0 водія автотранспортних засобів, 2,5 молодшої медичної сестри (молодшого медичного брата) (санітарки/санітара)

Доручено економісту підготувати штатний розпис Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» та подати на затвердження головному лікарю до 31.08.2022 з врахуванням вище перерахованих змін та з введенням його в дію з 01.11.2022 (пункт 2).

Створено комісію з оптимізації, скорочення штатів та чисельності працівників, змін істотних умов праці у складі, затвердженому в наказі (пункт 3).

Згідно наказу п. 5 «Інспектору з кадрів ОСОБА_4 , ОСОБА_5 : запропонувати працівникам які підлягають можливому звільненню відповідну посаду на тому ж самому підприємстві, в установі, організації у «Повідомленні про можливе вивільнення» (додаток №1) з врахуванням переважного права залишення на роботі визначених ч.1-2 ст. 42 КЗпП України, а у разі відмови працівників від запропонованих вакансій чи відсутністю вакантних посад підготувати документи для скорочення відповідних працівників та звільнити їх в порядку визначеному п. 1 ч.1 ст. 10 КЗпП та п.6 ч.1 ст. 36 КЗпП України»».

Пунктом 6.2 вказаного наказу внесено зміни до структури КНП «УРЦПМСД Ужгородської районної ради» з 01.11.2022, ліквідовано, зокрема, наступні підрозділи: «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Худльово»; «ФАП с. Чертеж»; «ФАП с. Анталовці»; «ФАП с. В.Солотвино».

Матеріали справи містять копію повідомлення про можливе вивільнення працівника (Додаток №1 до наказу від 16.08.2022 № 122-к Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради»), зі змісту якого вбачається, що позивача по справі ОСОБА_1 , відповідно до вказаного вище наказу, попереджено про наступне можливе звільнення відповідно до п.1 ст. 40 КЗпП України. Разом із тим йому згідно ч.2 ст. 42 КЗпП України було запропоновано посаду 0,5 лікаря ЗП-СП АЗПСМ с. В. Добронь в Комунальному некомерційному підприємстві «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради». Та зазначено, що в разі його згоди на призначення (звільнення) за переведенням, подати відповідну заяву до керівника закладу.

Дане повідомлення містить попередження про те, що при відмові від пропозиції він підлягатиме звільненню за п.6 ч.1 ст. 36 КЗпП України, відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою, організацією, а також відмова від продовження роботи у зв`язку із зміною істотних умов праці, що є підставою про припинення трудової угоди згідно п. 1 ч.1 ст. 40 КЗпП України із наданням пільг та компенсацій, передбачених законодавством про працю - змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

Повідомлення містить підпис позивача на підтвердження ознайомлення із наказом та пропозицією 17.08.2022 року, а також на підтвердження його відмови від пропозиції.

Наказом Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» від 28.10.2022 № 170-к про звільнення з роботи ОСОБА_2 , його звільнено з посади лікаря загальної практики сімейної медицини (завідувача) АЗПСМ с. Худльово згідно з пунктом 1 частини першої статті 40 КЗпП у зв`язку зі змінами в організації виробництва і праці, скороченням штату, чисельності працівників з 31.10.2022.

Судом встановлено, що згідно Рішення Ужгородської районної ради від 13.10.2022 року № 239 «Про вихід із складу засновників Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради»: передано Холмськівській сільській раді Ужгородського району Закарпатської області усі повноваження, права та обов`язки засновника Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», а Ужгородська районна рада вийшла зі кладу засновків.

Рішенням ХХІ сесії Холмківської сільської ради від 25.11.2022 року № 1301/УШ-2022, Холмківська сільська рада вступила до складу засновників Комунальне некомерційне підприємство «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» і перейменувала його в КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради».

10 грудня 2021 року рішенням 9 сесії VIII скликання Середнянської селищної ради створено Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області». Крім іншого, вказаним рішенням затверджено структуру Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради» Ужгородського району Закарпатської області». Також рішенням призначено в.о. директора Плеша Н.А., яку уповноважено подати документи для державної реєстрації юридичної особи в орган державної реєстрації в установленому законодавством поряду.

Також вказаним рішенням затверджено структуру КНП згідно додатку, з якого вбачається, що до структури Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» увійшла АЗПСМ с. Худльово.

Згідно зведеного штатного розпису Комунального підприємства «Ужгородського Районного Центру ПМСД Ужгородської районної ради» на 01 листопада 2022 року включено посади, а саме: керівного складу; АЗПСМ села Сюрте; АЗПСМ села Минай; АЗПСМ села Сторожниця; АЗПСМ села Холмок; АЗПСМ села Паладькомаівці; АЗПСМ села Батфа; АЗПСМ села Галоч; АЗПСМ села Часлівці; ФАП села В. Геєвці; ФАП села М. Геєвці; АЗПСМ села Концово; АЗПСМ села Розівка; АЗПСМ селаМ. Добронь; ФАП села Тисаагтелек; АЗПСМ села Ратівці; АЗПСМ села Коритняни; АЗПСМ села Тарнівці; АЗПСМ с. В. Добронь;

Згідно наказу Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» від 01 листопада 2022 року, утворено структурні підрозділи закладу в межах приміщень ліцензованих МОЗ України, серед яких АЗПСМ с. Худльово.

Відповідно до ст. 78 Господарського кодексу України, комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом Місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління. Орган, до сфери управління якого входить комунальне унітарне підприємство, є представником власника - відповідної територіальної громади і виконує його функції у межах, визначених цим Кодексом та іншими законодавчими актами. Майно комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за таким підприємством на праві оперативного управління (комунальне некомерційне підприємство). Найменування комунального унітарного підприємства повинно містити слова "комунальне підприємство" та вказівку на орган місцевого управління до сфери управління якого входить дане підприємство.

У позовній заяві ОСОБА_1 , вказує на те, що йому окрім запропонованої у повідомленні про можливе вивільнення працівника, жодної іншої посади запропоновано не було. При цьому позивач зазначає, що його запит Комунальне некомерційне підприємство «Цент первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородської районної ради» лист від 28.03.2023 №281/01-09 станом на 16.08.2022 року у Комунального некомерційному підприємстві «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» були наявні вакантні посади лікарів загальної практики сімейних лікарів 6,25 та 7,23 станом на 28.03.2023 у Комунальному некомерційному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородської районної ради».

При цьому позивач зауважує, як в позовній заяві так і в заяві від 13.04.2023 року про те, що наявність вказаних вакантних посад в сукупності з іншими доказами підтверджує невиконання відповідачем вимог трудового законодавства.

Однак, позивач при цьому вказує, зокрема у відповіді на відзив, що Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородської районної ради» (попереднє найменування КНП Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради») зобов`язаний був вжити заходів щодо збереження за ним посади лікаря загальної практики сімейної медицини (завідувача) «АЗПСМ с. Худльово» яка не є скороченою. Окрім того, позивач звертався до Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» про прийняття його на посаду лікаря саме «АЗСПМ с. Худльово».

Як встановлено судом, КНП «ЦПМСД Холмківської сільської ради Ужгородського району», який є правонаступником «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» та КНП «ЦПСМД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» після реорганізації та створення відповідно є двома самостійними суб`єктами господарювання, які здійснюють некомерційну господарську діяльність не пов`язані відносинами контролю чи підпорядкування, чи правонаступництва, засновниками яких є різні органи місцевого самоврядування, які в свою чергу самостійно вирішують яким майном наділити такі підприємства на праві оперативного управління та інші питання діяльності таких підприємство, в т.ч. їх фактичної чисельності та Фонду оплати праці.

Вказані обставини підтверджуються, рішенням 9 сесії VIII скликання від 10 грудня 2021 року Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області «Про створення комунального некомерційного підприємства «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», статутом КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», статутом КНП «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», рішенням Ужгородської районної ради № 239 від 13.10.2022 року Про вихід із складу засновників КНП «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», Рішенням Холмківської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області № 1301/УШ-2022 від 25.11.2022 року про вступ до складу засновників КНП «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», відповідно до якого перейменовано КНП «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» в КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородського району».

Згідно рішень про створення КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» від 10.12.2021, про вихід зі складу засновників КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», витягів із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань встановлено, що КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», припинено, його правонаступником є КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородського району».

10.08.2022 року листом №115/01-11 КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» правонаступником якого у зв`язку з перейменуванням та зміною засновника є КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородського району» звернулось до Середнянської селищної ради, на території населених пунктів якої провадило медичну практику надати підтвердження створення самостійного Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району» з метою прийняття відповідних рішень організаційного характеру, пов`язаних саме з функціонуванням структурних підрозділів на території населених пунктів, що входять до Середнянської селищної ради.

16.08.2022 року КНП «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» видано наказ №122-К «Про зміни в організації виробництва, праці, скорочення штатних одиниць та чисельності працівників Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» яким було вирішено скоротити з 31.10.2022 року 58 штатних одиниць та ліквідовано з 01.11.2022 року в структурі підприємства 13 структурних підрозділів, що розташовувались на території населених пунктів, що входять до Середнянської об`єднаної територіальної громади Ужгородського району, в якій на той момент було створено нове підприємство - КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» та затверджена його структура.

21 жовтня 2022 року Рішенням Середнянської селищної ради вилучено майно комунальної власності Середнянської територіальної громади, яке знаходилось на балансі та в оперативному управлінні Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» та вирішено передати таке КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області».

Відповідно доч.1,5ст.104ЦК України - юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.

Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Відповідно доч.ч.1,2,ст.109вказаного Кодексу -виділом єперехід зарозподільчим балансомчастини майна,прав таобов`язківюридичної особидо однієїабо кількохстворюваних новихюридичних осіб. Післяприйняття рішенняпро виділучасники юридичноїособи абоорган,що прийняврішення провиділ,складають тазатверджують розподільчийбаланс. Суд, що прийняв рішення про виділ, у своєму рішенні визначає учасника юридичної особи або вищий орган юридичної особи (власника), який зобов`язаний скласти та затвердити розподільчий баланс.

Позивач перебував у трудових відносинах із КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», правонаступник КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородського району» і не міг перебувати у відносинах із КНП «ЦПСМД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», оскільки вказане підприємство було новоствореним.

Жодної компетенції та повноважень перевести ОСОБА_1 на роботу в КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», не мало, оскільки не було ні правонаступником, ні засновником новоствореного підприємства.

При цьому, суд звертає увагу, що вказаної вимоги, ОСОБА_1 до КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області», яке є відповідачем у справі, не заявляв.

Відповідно до статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Згідно з п.4 ст.36 КЗпП України підставами припинення трудового договору є зокрема розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані роботодавцем у разі змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників ( п. 1 ч.1 ст. 40 КЗ пП України).

Як вбачається зі змісту наказу від 28.10.2022 року №170-К Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», ОСОБА_1 , лікаря загальної практики сімейного лікаря (завідувача) АЗПСМ с. Худльово звільнено з роботи саме на підставі п.1 ч.1 ст. 40 КЗпП.

У постанові Верховного Суду України від 23.03.2016 року по справі №6-2748цс15 викладено правовий висновок про те, що під час звільнення працівника на підставі п.1 ч.1 ст.40 КЗпП України у зв`язку зі змінами в організації праці, у тому числі скорочення штату працівників, необхідно дотримуватись гарантій, передбачених ст.49-2 КЗпП України.

Статтею 49-2 КЗпП України передбачено, що про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці. Одночасно з попередженням про звільнення у зв`язку зі змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації.

У пункті 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.1992 року №9 Про практику розгляду судами трудових спорів роз`яснено, що розглядаючи трудові спори, пов`язані зі звільненням за п.1 ст.40 КЗпП України, суди зобов`язані з`ясувати, чи дійсно у відповідача мали місце зміни в організації виробництва і праці, зокрема, ліквідація, реорганізація або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників, чи додержано власником або уповноваженим ним органом норм законодавства, що регулюють вивільнення працівника, які є докази щодо змін в організації виробництва і праці, про те, що працівник відмовився від переведення на іншу роботу або що власник або уповноважений ним орган не мав можливості перевести працівника з його згоди на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, чи не користувався вивільнюваний працівник переважним правом на залишення на роботі та чи попереджався він за два місяці про наступне вивільнення.

Судом встановлено, що зміни в структурі КНП «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», з яким позивач перебував у трудових відносинах, на підставі Наказу від 16.08.2022 року № 122-К відбулися починаючи з 16.08.2022 року: 1) зміни в організації праці через ліквідацію ряду структурних підрозділів в населених пунктах Середнянської об`єднаної територіальної громади, на території яких підприємство не мало можливості здійснювати діяльність; 2) скорочення штату і чисельності працівників - на 13 структурних підрозділів та 58 штатних одиниць; 3) в подальшому, до 01.11.2022 року реорганізація підприємства шляхом перетворення.

Будь які фактичні данні які б вказували на те, що вказаний наказ № 122-к від 16.08.2022 року скасовувався чи визнавався протиправним в судовому порядку, суду не представлено.

Вказані обставини в сукупності давали підстави для звільнення працівників за п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України.

13 структурних підрозділів, ліквідовані з 01.11.2022 року розташовувались на території населених пунктів, що входять до Середнянської об`єднаної територіальної громади Ужгородського району, в якій на той момент було створено нове підприємство - КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» та затверджена його структура.

Таким чином, суд приходить до висновку, що починаючи з 01.11.2022 року КНП «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» не могло та не мало повноважень працевлаштувати працівників, які до того часу працювали на території вказаних населених пунктів, зокрема, села Худльово, де на посаді завідувача, лікаря загальної практики сімейного лікаря АЗПСМ с. Худльово КПН «Ужгородський районний ЦПМСД Ужгородської районної ради» працював позивач.

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» створено 10 грудня 2021 року рішенням 9 сесії VIII скликання Середнянської селищної ради, яким і було затверджено структуру вказаного КНП до складу якого увійшло і АЗПСМ с. Худльово, що раніше входило до структури Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради».

В свою чергу правонаступником Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» є Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородської районної ради».

КНП «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» було запропоновано позивачу відповідно до кваліфікації зайняти посаду на території інших населених пунктів, які входили до їх відання, про що свідчить повідомлення про можливе вивільнення, зміст якого наведено вище.

При цьому звернення позивача з цього приводу (зайняти посади) до відповідача Комунальному некомерційному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородської районної ради», матеріали справи відомостей не містять.

Згідно правової позиції Верховного Суду, викладеної в Постанові від 09.06.2021 року у справі №444/372/20 сам лише факт не запропонування роботодавцем працівнику певної вакантної посади за умови, що позивач не зміг би обійняти її відповідно до кваліфікаційних вимог цієї посади, не може свідчити про те, що роботодавцем було порушено вимоги частини першої статті 40, частин першої та третьої статті 49-2 КЗпП України під час звільнення позивача. Судами має бути встановлено, що посаду яку не було запропоновано працівнику реально могла бути ним зайнята, оскільки у протилежному випадку скасування наказу про звільнення лише з цих підстав буде необґрунтованим та свідчитиме про формалізм щодо тлумачення частини першої статті 40, частин першої та третьої статті 49-2 КЗпП України.

Крім того відповідно до ч. 1 ст. 32 КЗпП України, переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених устатті 33цього Кодексута вінших випадках,передбачених законодавством,а як вже зазначалось судом, реальна посада яку бажав обійняти позивач була посада АЗПСМ с. Худльово.

Щодо, посилання позивача на положення ст.42 КЗпП України, а саме переважного права про залишення на роботі при вивільненні працівників у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці, по-перше, позивачем суду, не надано жодних документів, що давали б йому право на переважне залишення на роботі при вивільненні працівників у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці порівняно з іншими працівниками, що позбавляє суд можливості встановити та перевірити вказані обставини, по-друге, як вже раніше суд прийшов до висновку, КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», не мало, жодної компетенції та повноважень залишити позивача на роботі в КНП «ЦПМСД Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» оскільки не було ні правонаступником, ні засновником новоствореного підприємства.

Крім того, право на залишення на роботі, передбачене частиною першоюстатті 42 КЗпП України,не застосовується для працевлаштування у новоутворених установах, оскільки, переважне право на залишення на роботіне є тотожним переважному правуна працевлаштування на нову посаду у новостворених установах.Аналогічнівисновки містяться у постанові Верховного Суду від 30 червня 2021 року у справі № 712/4018/20 (провадження № 61-1474св21).

Посилання позивача, на те що звільнення відбулось з порушенням вимог ст. 43 КЗпП України, оскільки на таке не одержано згоди виборного органу первинної профспілкової організації, суд теж сприймає критично, оскільки позивач не вказує чи був він членом такої профспілкової організації та чи така профспілкова організація була створена в КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», будь яких доказів щодо цього не надано суду.

Відповідно до пункту 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 06 листопада 1992 року № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів» під час розгляду спорів про звільнення за пунктом 1 статті 40 КЗпП України суди зобов`язані з`ясувати, чи дійсно у відповідача мали місце зміни в організації виробництва і праці, зокрема, ліквідація, реорганізація або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників, чи додержано власником або уповноваженим ним органом норм законодавства, що регулюють вивільнення працівника, які є докази щодо змін в організації виробництва і праці, про те, що працівник відмовився від переведення на іншу роботу або що власник або уповноважений ним орган не мав можливості перевести працівника з його згоди на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, чи не користувався вивільнюваний працівник переважним правом на залишення на роботі та чи попереджався він за два місяці про наступне вивільнення.

Суд у ході розгляду справи дійшов висновку про те, що КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради», дотримано всі вимоги, щодо звільнення позивача з роботи за п.1 .ч.1 ст. 40 КЗпП України, а саме: за два місяці до запланованої дати звільнення, повідомлено про наступне можливе вивільнення працівника, запропоновано всі наявні вакансії в структурі відповідача як в день попередження про наступне вивільнення, так і в подальшому до дати звільнення з роботи та отримано відмову від працевлаштування на таких посадах, позивачем отримано вихідну допомогу, трудову книжку, повний розрахунок, зміни в організації виробництва і праці підтверджуються наявними в матеріалах справи документами, що додані, зокрема, і позивачем до матеріалів справи.

При цьому, істотною умовою для вирішення питання пропонування рівнозначної посади для лікаря є обсяг практики первинної медичної допомоги згідно Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 19.03.2018 року №504.

Так, згідно вказаного наказу обсяг практики ПМД - кількість осіб, які здійснили своє право на вільний вибір лікаря, в установленому порядку обравши лікаря з надання ПМД, та належать до однієї й тієї самої практики ПМД.

Позивачу при повідомлені про можливе вивільнення було запропоновано відповідну вакантну посаду, відповідач вказує що позивач відмовився від такої. При цьому, доказів того що позивач погодився на таку в матеріалах справи не має також.

02.11.2022 року листом №154/01-11 КНП «Ужгородський районний центр медикосанітарної допомоги Ужгородської районної ради», повідомило Міністерство охорони здоров`я про повне призупинення діяльності з 01.11.2022 року в т.ч. АЗПСМ с. Худльово з метою долучення змін до ліцензійного реєстру (https://moz.gov.ua/licenzijnij-reestr).

Договором №0000-0Х16-М000/02.12.2022 про внесення змін до Договору №0000-0Х16- М000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантів Договір №0000-0Х16-М000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантів викладено в новій редакції, в т.ч. Додаток №1, який визначає місця надання послуг і в цьому переліку структурні підрозділи на території Середнянської селищної ради не значаться.

Договір укладено згідно затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 року №410 типової форми договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Істотною умовою для вирішення питання пропонування рівнозначної посади для лікаря є обсяг практики первинної медичної допомоги згідно Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 19.03.2018 року №504.

Згідно ч. 1 ст. 32 КЗпП України переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством.

Позивач згідно позовних вимог просив поновити його на посаді лікаря загальної практики сімейної медицини (завідувача) «АЗПСМ с. Худльово», що знаходиться за адресою: с. Худльово, вул. Миру, 80, з 01.11.2022 чи іншій рівнозначній посаді.

При цьому, відомостей про те, що позивач надав згоду на переведення на роботу в структурі відповідачів в іншу місцевість в матеріалах справи відсутні.

Відповідно до частини першої статті 235 КЗпП України у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.

Згідно із частини 6 статті 265 ЦПК України висновок суду про задоволення позову чи про відмову в позові повністю або частково щодо кожної з заявлених вимог не може залежати від настання або ненастання певних обставин (умовне рішення), в даному разі проведення припинення КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради».

Закон не наділяє орган, який розглядає трудовий спір, повноваженнями на обрання іншого способу захисту трудових прав, ніж зазначені в частині першій статей 235, 240-1 КЗпП України.

Разом з тим, суд не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції інших осіб, а саме поновити позивача на роботі у новоствореній юридичній особі.

Відповідно до ч. 2ст. 19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.

Згідно з Рекомендацією N R (80) 2 комітету Міністрів державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів Ради Європи 11 травня 1980 року на 316-й нараді заступників міністрів, під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Отже, під дискреційним повноваженням розуміють таке повноваження, яке надає певний ступінь свободи адміністративному органу при прийняті рішення, тобто, коли у межах, які визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) вибрати один з кількох варіантів рішення.

Зі змісту наведених норм вбачається, що питання призначення певної особи на посаду в установі належить до компетенції власника, який укладає трудовий договір із працівником, а тому є саме дискреційним повноваженням відповідача КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКОСАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ ХОЛМКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ УЖГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ». Аналогічні висновки містяться в постановах Верховного Суду від 28 березня 2019 року у справі N 755/3495/16-ц, від 17 липня 2019 року у справі N 823/5365/15, 11 червня 2020 року у справі N 804/4143/16.

З огляду на вказане, суд дійшов висновку про те, що процедуру звільнення позивача з роботи на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України було дотримано КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради».

Суд приходить до висновку, що відсутні підстави для скасування Наказу Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний центр медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» від 28.10.2022 № 170-к «Про звільнення з роботи ОСОБА_2 ».

Оскільки, суд прийшов до висновку, що відсутні підстави для скасування наказу про звільнення позивача відтак не підлягають задоволенню і вимоги, щодо поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

11.09.2023 року від позивача по справі надійшло клопотання про витребування доказів, а саме у відповідача - «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородського району», довідку про його середню заробітну плату, обчислену виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують місяцю, в якому його було звільнено з посади завідувача АЗПСМ с. Худльово.

При цьому, суд враховує, що позивачем до матеріалів справи було долучено довідку №141 КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» про нараховану заробітну плату позивача за період з листопада 2021 року по жовтень 2022 року. З огляду на встановлені обставини в справі та наявні докази долучені до такої суд не знайшов підстав для задоволення такого клопотання, тому таке залишає без задоволення.

За таких обставин, розглянувши справу в межах визначених позивачем предмету спору та підстав для його задоволення, оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, враховуючи те, що обставини, на які посилається позивач як на підставу для задоволення позову в частині скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі, не ґрунтуються на встановлених нормах цивільного та трудового законодавства України, не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні та не доведені позивачем, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позову в цій частині.

Оскільки вимога позивача про стягнення середнього заробітну за час вимушеного прогулу є похідною від позовної вимоги про поновлення на роботі, вона задоволенню також не підлягає.

Згідно зст.12ЦПК України,цивільнесудочинство вУкраїні здійснюєтьсяна засадахзмагальності сторін.Кожнасторона повиннадовести обставини,які маютьзначення длясправи іна яківона посилаєтьсяяк напідставу своїхвимог абозаперечень,крім випадків,встановлених ЦПКУкраїни. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно ч.6 ст.81 ЦПК України, доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Пленум Верховного Суду України у пункті 11 постанови «Про судове рішення у цивільній справі» від 18 грудня 2009 року № 11 роз`яснив, що у мотивувальній частині рішення слід наводити дані про встановлені судом обставини, котрі мають значення для справи, їх юридичну оцінку та визначені відповідно до них правовідносини, а також оцінку усіх доказів.

На підставі наведеного вище, суд прийшов до висновку про необґрунтованість позовних вимог, у зв`язку з чим у задоволенні позову слід відмовити.

Європейський суд з прав людини зазначав, що пункт перший статті 6 Конвенції зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними, залежно від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов`язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (рішення у справі «Проніна проти України», від 18 липня 2006 року № 63566/00, § 23). Оскаржуване рішення відповідає критерію обґрунтованості судового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Згідно із ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, а в разі відмови в позові покладається на позивача.

Позивач, від сплати судового збору за позовною вимогою про поновлення на роботі звільнений на підставі Закону України «Про судовий збір» та таку при поданні позову не оплачував, а тому вказані витрат слід віднести на рахунок Держави.

При поданні позовної заяви позивачем сплачено судовий збір за позовну вимогу немайнового характеру в сумі 992,40 грн. відповідно до Закону України "Про судовий збір". Відповідно до статей 133, 141 ЦПК України з відповідачів не підлягає стягненню на користь позивача судовий збір за подання позову, оскільки судом в позові відмовлено повністю.

На підставі наведеного та керуючись ст. 12, 13, 19, 80, 81, 82, 89, 129, 131, 141, 223, 247, 249, 255, 258, 259, 263-265 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородської районної ради» та КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області» про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції, а саме до Закарпатського апеляційного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , тел. НОМЕР_3 .

Відповідач: КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Холмківської сільської ради Ужгородського району», ЄДРПОУ 38466531,місце знаходження: Закарпатська область, Ужгородський район, с. Розівка, вул. Концівська, 30а.

Відповідач: КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області, ЄДРПОУ 44517740, місце знаходження: Закарпатська область, Ужгородський район, с.м.т Середнє, вул. Лікарняна, 6а.

Повний текст рішення складено та підписано 12.09.2024 року.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду Фазикош О.В.

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення12.09.2024
Оприлюднено16.09.2024
Номер документу121565574
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них