Справа № 461/7341/24
Провадження № 1-кс/461/5474/24
УХВАЛА
Іменем України
11.09.2024 слідчий суддя Галицького районного суду м.Львова ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , підозрюваної ОСОБА_4 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 про застосування запобіжного заходу у вигляді нічного домашнього арешту відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимої -
ВСТАНОВИВ:
старший слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 , за погодженням в.о. прокурора другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням про застосування відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжного заходу у вигляді нічного домашнього арешту, терміном на два місяці.
В обґрунтування поданого клопотання покликається на те, що 29.08.2024 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191, ч.2 ст.28 ч.1 ст.366 КК України. Слідчий зазначив, що ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється зокрема у вчиненні тяжкого злочину, санкція статті якого передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, що може стимулювати її переховуватися від органів досудового розслідування та суду. Просить клопотання задоволити.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав, просив таке задоволити.
Підозрювана у судовому засіданні щодо застосування запобіжного заходу у вигляді нічного домашнього арешту не заперечила.
Окрім того, учасники судового розгляду подали клопотання про проведення судового засідання без застосування засобів аудіо та відео фіксації.
Заслухавши пояснення прокурора та підозрюваної, дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Відповідно до ст.181 КПК України домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024140000000519 від 16.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191, ч.2 ст.28 - ч. 1 ст.366 КК України.
Органом досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 та ОСОБА_6 заволоділи коштами КНП «Ходорівська міська лікарня» на загальну суму 97 783,00 гривень, маючи можливість розпоряджатись такими на розрахунковому рахунку ТзОВ «Будсервіс-Сихівський».
29.08.2024 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191, ч.2 ст.28 ч.1 ст.366 КК України.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень підтверджується матеріалами кримінального провадження, а саме: договором підряду №9 від 28.09.2023; допитами свідків; висновком експерта за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи №15-Е від 18.04.2024; висновком експерта за результатами проведення судової економічної експертизи №СЕ-19/103-24/5641-ЕК від 09.05.2024; висновком експерта за результатами проведення судової почеркознавчої експертизи №1067-Е від 04.04.2024; висновком експерта за результатами проведення криміналістичної експертизи відео-звукозапису №1340-Е від 08.05.2024; складеними протоколами негласних слідчо-розшукових дій; довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2023 року; актом №1 приймання виконаних будівельних робіт примірної форми КБ?2в за жовтень 2023 року; довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2023 року; актом №2 приймання виконаних будівельних робіт примірної форми КБ?2в за жовтень 2023 року; іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.
Проаналізувавши таоцінивши дослідженідокази,слідчий суддя вважає,що всівищезазначені доказиє належнимита допустимими.
Вищеперелічені доказиє достатнімидля висновкусуду про наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_4 , оскільки існують факти, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що остання могла вчинити дані кримінальні правопорушення.
Питання щодо наявності чи відсутності в діях ОСОБА_4 складу кримінального правопорушення, а також більш вагомі докази причетності до кримінального правопорушення, належність та допустимість цих доказів, можуть бути більш ретельно дослідженів подальшому органами досудового розслідування та/або судом при розгляді кримінального провадження в судовому засіданні.
Відповідно до ч.1 ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення.
Відповідно до позиції Європейського суду з прав людини, відображеної, зокрема у пункті 175 рішення від 21 квітня 2011 року у справі "Нечипорук і Йонкало проти України", "термін "обґрунтована підозра" означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі "Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства" від 30 серпня 1990 року, п. 32, Series A, № 182).
Слідчим та прокурором доведена наявність ризиків, передбачених у п.1 ч.1 ст.177 КПК України, які дають підстави вважати, що ОСОБА_4 може переховуватися від органів досудового розслідування, оскільки вона підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за який законом передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а відтак остання, з метою уникнення від кримінальної відповідальності, може залишити місце свого проживання.
Також, слідчим та прокурором доведена наявність ризиків, передбачених у п.2 ч.1 ст.177 КПК України, які дають підстави вважати, що ОСОБА_4 може знищити, сховати або спотворити будь-які із речей та документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, оскільки підозрювана, перебуваючи на посаді директора ТзОВ «Будсервіс-Сихівський», матиме можливість доступу до документів, які мають важливе значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, а також можливість підробити документи з метою створення собі штучного алібі непричетності до вчинення інкримінованого їй злочину.
Окрім того, слідчим та прокурором доведена наявність ризиків, передбачених у п.3 ч.1 ст.177 КПК України, які дають підстави вважати, що ОСОБА_4 може незаконно впливати на свідків, експертів у цьому ж кримінальному провадженні, шляхом їх переконання, залякування чи схиляння їх до зміни, наданих ними показань, узгодження своїх показань з показаннями вказаних осіб, оскільки такі ще не допитані.
Відтак, в урахуванням обстави вчинення кримінального правопорушення та враховуючи характеризуючі дані особи підозрюваної, її майнового та сімейного стану, наявність постійного місця проживання, відсутність судимостей, слідчий суддя дійшов висновку, що до ОСОБА_4 слід застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у нічний час доби, терміном на два місяці, який забезпечить її належну процесуальну поведінку та виконання покладених на неї процесуальних обов`язків, передбачених ч.5 ст.195 КПК України.
Враховуючи вищенаведене, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання слідчого задоволити.
Керуючись ст.ст.177, 181, 194, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 задоволити.
Застосувати до підозрюваної ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимої, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час доби, строком на два місяці, тобто до 11.11.2024 включно.
Покласти на підозрювану ОСОБА_4 такі обов`язки:
прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді або суду за першою вимогою;
не залишати місце постійного проживання, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із 23:00 години по 06:00 годину;
утримуватися від спілкування ізсвідкамиу даному кримінальному провадженні;
здати на зберігання до відповідних органів свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну
Роз`яснити підозрюваній, що вищезазначені зобов`язання застосовуються до неї строком до 11.11.2024 включно.
Роз`яснити підозрюваній, що відповідно до ст.181 КПК України працівники Національної поліції з метою контролю за її поведінкою мають право з`являтися в житло, під арештом в якому вона перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на неї обов`язків.
Зобов`язати слідчого направити копію даної ухвали для виконання до відділу поліції за місцем проживання підозрюваної.
Ухвала можебути оскарженабезпосередньо доЛьвівського апеляційного суду протягом п`ятидіб здня їїпроголошення,а особою,яка перебуваєпід вартоюпротягом п`ятиднів змоменту врученняїй копіїсудового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121566108 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів домашній арешт |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Зубачик Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні