Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/9964/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2024 року м. Київ
Колегія суддів Подільського районного суду міста Києва в складі:
головуючої судді - ОСОБА_1 ,
суддів - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участю секретаря - ОСОБА_4 ,
прокурора - ОСОБА_5 ,
обвинуваченого - ОСОБА_6 ,
та його захисника адвоката - ОСОБА_7 ,
захисника обвинуваченого ОСОБА_8 -
адвоката ОСОБА_9 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання обвинуваченого ОСОБА_6 та його захисника адвоката ОСОБА_7 про зміну запобіжного заходу у кримінальному провадженні про обвинувачення ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.258, ч.2 ст.263-1, ч.1 ст. 263, ч.2 ст.15 ч.2 ст.258, ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 258, ч.1 ст.263, ч.2 ст.15 ч.2 ст.258 КК України,
встановила:
У провадженні колегії суддів Подільського районного суду міста Києва на стадії судового розгляду перебуває вищезазначене кримінальне провадження.
Від обвинуваченого ОСОБА_6 надійшло клопотання про зміну запобіжного заходу з домашнього арешту на особисте зобов`язання без застосування електронного засобу контролю.
Зазначає, що протягом двох місяців електронний засіб контролю з нього знятий у зв`язку з поламкою та постійним відключенням електроенергії. Він покладені на нього судом обов`язки виконує, жодного порушення з його боку не було.
Захисник обвинуваченого ОСОБА_6 адвокат ОСОБА_7 просив клопотання про зміну запобіжного заходу задовольнити.
Захисник ОСОБА_9 підтримав позицію сторони захисту.
Прокурор просив у задоволенні клопотання про зміну запобіжного заходу відмовити. При цьому підтвердив, що електронний засіб контролю з обвинуваченого ОСОБА_6 дійсно був знятий у зв`язку з поламкою, однак вважає що підстав змінювати запобіжний захід з домашнього арешту на особисте зобов`язання без застосування електронного засобу контролю немає.
Розглянувши клопотання, заслухавши учасників процесу, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 201 КПК України обвинувачений, до якого застосовано запобіжний захід, його захисник, має право подати до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, клопотання про зміну запобіжного заходу, в тому числі про скасування чи зміну додаткових обов`язків, передбачених частиною п`ятою статті 194 цього Кодексута покладених на нього слідчим суддею, судом, чи про зміну способу їх виконання.
Метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України, а саме спробам переховуватись від суду, впливати на свідків, вчиняти інші кримінальні правопорушення.
ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, зокрема у злочині за ч. 2 ст. 258 КК України, який згідно ст. 12 КК України є особливо тяжким, санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі більше 10 років з конфіскацією майна, неодружений, має постійне місце проживання, раніше судимий.
Згідно з положенням ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Враховуючи викладене, з метою запобігання ризикам переховування від суду, незаконного впливу на свідків, перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином, колегія суддів вважає за доцільне запобіжний захід у виді домашнього арешту продовжити, з покладенням на нього обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.
При цьому колегія суддів зазначає, що після постановлення попередньої ухвали колегії суддів від 26.07.2024 року про продовження ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту із покладенням обов`язку, передбаченого ч. 5 ст. 194 КПК України, ухвала в частині носіння електронного засобу контролю виконана не була, що не заперечується стороною обвинувачення, тому оскільки обвинувачений ОСОБА_6 вже близько двох місяців перебуває без електронного браслету, обов`язки покладені на нього судом виконує, тому суд вважає за можливе не застосовувати до обвинуваченого вищевказаний обов`язок.
В іншій частині клопотання про зміну запобіжного заходу з домашнього арешту на особисте зобов`язання колегія суддів відмовляє та вказує, що належна процесуальна поведінка обвинуваченого, на яку посилається сторона захисту, не свідчить про відсутність встановлених ризиків, а навпаки вказує на те, що застосований запобіжний захід є таким, що достатньою мірою гарантує його належну процесуальну поведінку у кримінальному провадженні з урахуванням продовження існування встановлених ризиків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 177, 181 КПК України, колегія суддів
постановила:
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_6 та його захисника адвоката ОСОБА_7 - задовольнити частково.
Запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в певний період доби, продовжений за ухвалою Подільського районного суду м.Києва від 26.07.2024 року - залишити без змін.
Виключити обов`язок носити електронний засіб контролю.
В іншій частині клопотання обвинуваченого ОСОБА_6 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали буде складено і оголошено о 15 год. 05 хв. 12.09.2024 року.
Cудді Подільського
районного суду м. Києва ОСОБА_1
ОСОБА_2
ОСОБА_3
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121569171 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадської безпеки Терористичний акт |
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Казмиренко Л. В.
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Єремейчук Сергій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні