КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
03110, м. Київ, вул. Солом`янська, 2-а, inbox@kia.court.gov.ua
Єдиний унікальний номер справи № 752/22255/21 Головуючий у суді першої інстанції - Плахотнюк К.Г.
Номер провадження № 22-з/824/1312/2024 Доповідач в суді апеляційної інстанції - Яворський М.А.
У Х В А Л А
про відмову у задоволенні заяви про виправлення описки
09 вересня 2024 року м. Київ
Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
Яворського М.А. (суддя-доповідач), Кашперської Т.Ц., Фінагеєва В.О.,
розглянувши заяву директора Державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проектів» ОСОБА_4 подану через представника ОСОБА_1 , про виправлення описки в постанові Київського апеляційного суду від 10 липня 2024 року по справі за апеляційною скаргою ОСОБА_2 , поданою представником ОСОБА_3 , на рішення Голосіївського районного суду міста Києва від 19 грудня 2023 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проектів», треті особи: Первинна профспілкова організація державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проектів», ОСОБА_4 про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2021 року ОСОБА_2 звернувся до суду із позовом до ДП «Фінінпро» про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди та просив суд визнати незаконним та скасувати наказ ДП «Фінінпро» №318-к від 06 серпня 2021 року про його звільнення з посади заступника директора; поновити на посаді заступника директора в ДП «Фінінпро»; стягнути з відповідача середній заробіток за час вимушеного прогулу із розрахунку середньоденної заробітної плати 7 063, 93 грн за весь період вимушеного прогулу, починаючи з 07 серпня 2021 року до дня винесення судового рішення; стягнути з відповідача моральну шкоду у розмірі 20 000 грн та витрати на правову допомогу
Рішенням Голосіївського районного суду міста Києва від 19 грудня 2023 року позовні вимоги ОСОБА_2 залишено без задоволення.
Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, представник ОСОБА_2 - ОСОБА_3 подала апеляційну скаргу 25 березня 2024 року засобами електронного зв`язку.
Постановою Київського апеляційного суду від 10 липня 2024 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 , подану представником ОСОБА_3 , задоволено частково.
Рішення Голосіївського районного суду міста Києва від 19 грудня 2023 року скасовано та ухвалено у вказаній справі нове судове рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_2 задоволено частково.
Визнано незаконним та скасовано наказ ДП «Фінінпро» № 318-к від 06 серпня 2021 року про звільнення ОСОБА_2 з посади заступника директора ДП «Фінінпро».
Поновлено ОСОБА_2 на посаді заступника директора ДП «Фінінпро» з 06 серпня 2021 року.
Стягнуто з ДП «Фінінпро» на користь ОСОБА_2 середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 4 708 529,28 (чотири мільйони сімсот вісім тисяч п`ятсот двадцять дев`ять гривень 28 копійок) грн без урахування податків та інших обов`язкових платежів, які мають бути вирахувані окремо та 5000 грн на відшкодування моральної шкоди.
Стягнуто з ДП «Фінінпро» в дохід держави судовий збір у розмірі 28375 грн.
23 липня 2024 року на адресу апеляційного суду надійшла заява від представника ДП «Фінінпро» - Дорогої-Воробйової А.Ю. про роз`яснення постанови Київського апеляційного суду від 10 липня 2024 року.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 25 липня 2024 року заяву ДП «Фінінпро», подану представником Дорогою-Воробйовою А.Ю. задоволено.
Роз`яснено, що постанову Київського апеляційного суду від 10 липня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ДП «Фінінпро», треті особи: Первинна профспілкова організація ДП «Фінінпро», ОСОБА_4 про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди в частині стягнення з ДП «Фінінпро» на користь ОСОБА_2 середнього заробітку необхідно розуміти таким чином, що сума 4 708 529,28 (чотири мільйони сімсот вісім тисяч п`ятсот двадцять дев`ять гривень 28 копійок) грнвизначена до стягнення судом без урахування податків та інших обов`язкових платежів, які мають бути відраховані з неї податковим агентом.
26 липня 2024 року на адресу Київського апеляційного суду надійшла заява від представника ДП «Фінінпро» - Дорогої-Воробйової А.Ю. про виправлення описки в постанові Київського апеляційного суду від 10 липня 2024 року, яку мотивовано тим, що на думку заявника в ухвалі Київського апеляційного суду від 25 липня 2024 року міститься кардинально протилежний висновок, ніж той, що викладений в постанові Київського апеляційного суду від 10 липня 2024 року, а тому представник ДП «Фінінпро» - Дорога-Воробйова А.Ю. просить привести у відповідність резолютивну частину постанови Київського апеляційного суду від 10 липня 2024 року до ухвали Київського апеляційного суду від 25 липня2024 року, шляхом виправлення описки, якщо суд вважатиме, що це є описка.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 30 липня 2024 року відмовлено у задоволенні заяви про виправлення описки в постанові Київського апеляційного суду від 10 липня 2024 року.
В подальшому, 12 серпня 2024 року директором Державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проектів» ОСОБА_4, через представника ОСОБА_1 , на адресу Київського апеляційного суду надійшла заява про виправлення описки у судовому рішенні, яка мотивована тим, що допущена апеляційним судом в резолютивній частині постанови описка, створює передумови для збільшення розміру стягнення з відповідача суму податків та інших обов`язкових платежів, які мають бути враховані окремо. Вважає, що зазначена помилка може призвести до безпідставної виплати, ніж та на яку розраховував позивач. За таких обставин просить виправити описку, що міститься у резолютивній частині постанови Київського апеляційного суду, а саме викласти абзац 5 резолютивної частини постанови в редакції «Стягнути з Державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проектів» на корить ОСОБА_2 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 06.08.2021 по 10.07.2024 у розмірі 4 708 529,28, з урахуванням податків та інших обов`язкових платежів, які мають бути вирахувані оремо та 5 000 грн на відшкодування моральної шкоди».
Відповідно до ч. 1 ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущену в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичної помилки.
Згідно ч. 2 ст. 269 ЦПК України питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала та у відповідності до норм ч. 4 цієї статті надсилається усім особам, яким надсилалося судове рішення.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань речей, предметів, майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може ускладнити виконання в цілому судового рішення.
Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, неправильні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Як роз`яснено у п.21 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 18 грудня 2009 року «Про судове рішення у цивільній справі» роз`яснення рішення суду, а не ухвали, можливе тоді, коли воно не містить недоліків, що можуть бути усунені лише ухваленням додаткового рішення, а є незрозумілим, що ускладнює його реалізацію. Зазначене питання розглядається судом, що ухвалив рішення, і в ухвалі суд викладає більш повно та ясно ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін у суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі й роз`яснення мотивів ухваленого рішення, суд ухвалою відмовляє в роз`ясненні рішення
Як вбачається із матеріалів справи, постановою Київського апеляційного суду від 10 липня 2024 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 було задоволено частково та, зокрема, стягнуто з ДП «Фінінпро» на користь ОСОБА_2 середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 4 708 529,28 (чотири мільйони сімсот вісім тисяч п`ятсот двадцять дев`ять гривень 28 копійок) грн без урахування податків та інших обов`язкових платежів, які мають бути вирахувані окремо.
Крім того, відповідно до ухвали Київського апеляційного суду від 25 липня 2024 року, якою роз`яснено, що постанову Київського апеляційного суду від 10 липня 2024 року у даній справі в частині стягнення з ДП «Фінінпро» на користь ОСОБА_2 середнього заробітку необхідно розуміти таким чином, що сума 4 708 529,28 (чотири мільйони сімсот вісім тисяч п`ятсот двадцять дев`ять гривень 28 копійок) грн визначена до стягнення судом без урахування податків та інших обов`язкових платежів, які мають бути відраховані з неї податковим агентом.
Так, із мотивувальної частини ухвали апеляційного суду про роз`яснення судового рішення вбачається, що судом було детально роз`яснено чи враховані або не враховані податки та обов`язкові платежі, які роботодавцем підлягають вирахуванню при виконанні рішення суду в порядку ст.ст.167-168 ПК України при нарахуванні ОСОБА_2 судом середнього заробітку за час вимушеного прогулу в розмірі 4 708 529,28 (чотири мільйони сімсот вісім тисяч п`ятсот двадцять дев`ять гривень 28 копійок) грн.
Враховуючи вищенаведене, апеляційний суд доходить висновку, що оскільки судом вже вирішувалось питання про виправлення описки та надавалась оцінка тотожній за змістом заяві про виправлення описки, таким чином апеляційний суд не вбачає підстав для повторного розгляду заяви про виправлення описки в судовому рішенні.
Керуючись ст.ст.265, 269 ЦПК України, Київський апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви директора Державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проектів» ОСОБА_4 поданій через представника ОСОБА_1 , про виправлення описки в постанові Київського апеляційного суду від 10 липня 2024 року - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Головуючий суддя: М.А.Яворський
Судді: Т.Ц.Кашперська
В.О.Фінагеєв
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121577225 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Краснощоков Євгеній Віталійович
Цивільне
Київський апеляційний суд
Яворський Микола Анатолійович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Краснощоков Євгеній Віталійович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Краснощоков Євгеній Віталійович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Краснощоков Євгеній Віталійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні