Справа № 183/8198/24
Провадження № 2/183/3613/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 вересня 2024 року м. Новомосковськ
Новомосковський міськрайонний суду Дніпропетровської області у складі головуючого судді Фролової В.О., за участю секретаря судового засідання Тесленко А.М., розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про визнання права власності в порядку спадкування,-
ВСТАНОВИВ:
До Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшов позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання за позивачем права власності на 1/5 частину квартири
АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою суду від 08 серпня 2024 року відкрите провадження у зазначеній цивільній справі та призначено підготовче провадження на 05 вересня 2024 року.
У судове засідання, призначене на 05 серпня 2024 сторони не з`явилися. Від позивача та відповідача надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності.
Відповіднодо ч.11ст.187ЦПК України,суддя,встановивши,після відкриттяпровадження усправі,що позовнузаяву поданобез додержаннявимог,викладених устаттях 175,177цього Кодексу,постановляє ухвалуне пізнішенаступного дня.В якійзазначаються підставизалишення заявибез руху,про щоповідомляє позивачаі надаєйому строкдля усуненнянедоліків,який неможе перевищуватип`яти днівз днявручення позивачу ухвали.
Після відкриття провадження у справі з`ясувалось, що позовна заява не відповідає вимогамст. ст.175,177 ЦПК України, виходячи з наступного.
Відповідно до п.5 ч. 3ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Так, позивач, обґрунтовуючи позовні вимоги про визнання за нею права власності на частку померлого ОСОБА_3 в порядку спадкування, як за єдиним спадкоємцем, зазначила, що була зареєстрована із померлим чоловіком за однією адресою: АДРЕСА_2 , проте, доказів проживання однією сім`єю, а також реєстрації місця проживання ОСОБА_3 , на дату його смерті, 19.01.2019, за вказаною адресою суду не надано.
Відповідно до п.24Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» №7 від 30.05.2008, суди відкривають провадження в такі справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина друга статті 1272 ЦК), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Як вбачається з поданих до позовної заяви документів, відповідач, ОСОБА_2 на час смерті ОСОБА_3 проживала за іншою адресою:
АДРЕСА_3 . Проте, позовні вимоги не містять виклад обставин, які свідчать що відповідач, ОСОБА_2 , є спадкоємцем, який прийняв спадщину у склад якої входить частка квартири АДРЕСА_1 , що належала ОСОБА_3 .
Відповідно до ч.1ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків шляхом: надання доказів щодо реєстрації місця проживання ОСОБА_3 станом на 19.01.2019; надання уточненої позовної заяви із викладенням обставин, які свідчать про прийняття ОСОБА_2 спадщини у виді 1/5 квартири АДРЕСА_1 , що належала ОСОБА_3 , із зазначенням доказів, що підтверджують такі обставини.
Позов з усунутими недоліками має бути поданий до суду разом з доданими до нього його копій відповідно до кількості відповідачів, протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.175,185,187,260 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за законом- залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків -5 днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви не буде усунено в строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Ухвала суду складена і підписана05 вересня 2024 року.
Суддя В.О.Фролова
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121578329 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Фролова В. О.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Фролова В. О.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Фролова В. О.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Фролова В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні