ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
12 вересня 2024 року Справа № 922/3003/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Байбака О.І.
розглянувши матеріали зустрічної позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрозахист Харків" (вх. № 22798 від 12.09.2024) до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Велес" про зобов`язання надати інформацію, поданої у справі
за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Велес" (адреса: 85520, Донецька обл., Волноваський р-н, с. Комар, вул. Єгорова, буд. 7; код ЄДРПОУ 30844570) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрозахист Харків" (адреса: 61098, м. Харків, вул. Кашуби, буд. 10; код ЄДРПОУ 37875888) про стягнення 783585,01 грн.
ВСТАНОВИВ:
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Велес" звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрозахист Харків" 783585,01 грн, з яких:
783199,83 грн - суми непоставленого товару;
385,18 грн - 3% річних.
Позов обгрунтовано з посиланням на порушення відповідачем умов договору поставки № 47/23 від 16.01.2023 щодо поставки попередньо оплаченого позивачем товару.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 27.08.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, визнано дану справу незначної складності - малозначною та постановлено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін; встановлено сторонам строк для подання заяв по суті спору.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрозахист Харків" звернулося до суду з зустрічною позовною заявою (вх. № 22798 від 12.09.2024), в якій просить суд зобов`язатиСільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Велес" надати інформацію про необхідну адресу поставки Товару за Специфікацією № 7 від 06 вересня 2023 року до договору поставки № 47/23 від 16 січня 2023 року з зазначенням інформації про область, населений пункт, вулицю та номер будівлі.
Зустрічний позов обгрунтовано з посиланням на те, що ані умови договору № 47/23, ані умови специфікації № 7 не визначали конкретне місце і адресу здійснення поставки, таку інформацію Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Велес" також не надавало, а тому Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрозахист Харків" фактично позбавлено можливості виконати умови договору поставки № 47/23 від 16.01.2023 щодо поставки на користь Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Велес" попередньо оплаченого товару.
Дослідивши матеріали зустрічної позовної заяви суд зазначає таке.
Згідно з ч. 1-3 ст. 180 ГПК України, відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.
Разом з тим, у відповідності до приписів ч. 4 та 5 ст. 180 Господарського процесуального кодексу України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 162, 164, 172, 173 цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною четвертою цієї статті, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір" - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру розмір судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028,00 грн).
Згідно з ч. 6 ст. 6 названого Закону, за подання зустрічних позовних заяв, а також заяв про вступ у справу третіх осіб із самостійними позовними вимогами судовий збір справляється на загальних підставах.
Оскільки відповідачем подано зустрічну позовну заяву немайнового характеру, то за її подання до суду слід сплатити судовий збір у порядку та розмірі, передбаченому ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", що з урахуванням встановленої ставки становить 3028,00 грн.
Окрім того, згідно з ч. 3 ст. 4 названого Закону, при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Оскільки в даному випадку відповідачем подано зустрічну позовну заяву в електронній формі, при сплаті судового збору за його подання може бути застосовано коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору, тобто розмір судового збору за подання зустрічного позову становить 2422,40 грн.
Однак, відповідачем до зустрічної позовної заяви не надано доказів сплати судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи, що зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрозахист Харків" подано без додержання вимог ст. ст. 162, 172 ГПК України, суд вважає за необхідне залишити її без руху, повідомити заявника про допущені недоліки та надати п`ятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для їхнього усунення
Керуючись статтями 162, 164, 172, 173, 180, 234, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрозахист Харків" залишити без руху.
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Агрозахист Харків" п`ятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Визначити такий спосіб усунення недоліків:
Товариству з обмеженою відповідальністю "Агрозахист Харків" надати суду:
- докази сплати судового збору у встановленому Законом України "Про судовий збір" порядку та розмірі.
4. Попередити Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрозахист Харків" про те, що згідно з п. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяО.І. Байбак
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121591591 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Крестьянінов Олексій Олександрович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Крестьянінов Олексій Олександрович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Слободін Михайло Миколайович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Слободін Михайло Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні