Справа № 522/22150/23
Провадження № 2/522/1352/24
УХВАЛА
13 вересня 2024 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Федчишена Т. Ю., розглянувши клопотання представника позивача адвоката Доценка Олександра Вікторовича про проведення судових засідань за його участі в режимі відеоконференції в приміщенні суду у справі за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Військової частини НОМЕР_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Нью Вейв Лоджистік», Товариства з обмеженою відповідальністю «Мотор Авто Юкреін», про визнання права власності, скасування відомостей щодо реєстрації транспортного засобу, визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправним та скасування акта про примусове відчуження або вилучення майна, зобов`язання внести зміни до наказу та зобов`язання скласти новий акт про примусове відчуження або вилучення майна,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Приморського районного суду м. Одеси перебуває вищевказана цивільна справа.
12.09.2024 на електронну пошту суду від адвоката Доценка О. В., який діє в інтересах позивача, надійшло клопотання про його участь у судових засіданнях у режимі відеоконференції в приміщенні Октябрського районного суду м. Полтави, який зможе провести відеоконференцію, у зв`язку з його неможливістю з`явитися безпосередньо до Приморського районного суду м. Одеси.
Розглянувши подану заяви, суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 2 ст. 183 ЦПК України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Відповідно до ч. 8 ст. 43 ЦПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним підписом учасника справи (його представника).
Згідно з відміткою канцелярії Приморського районного суду м. Одеси клопотання, яке надійшло на електронну пошту суду 12.09.2024 від адвоката Доценка О. В. та зареєстроване за вх. № 75895/24 не скріплене електронним підписом.
Статтею 1 Закону України «Про електронні довірчі послуги» визначено, що електронний підпис - електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов`язуються і використовуються ним як підпис.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа. Склад та порядок розміщення обов`язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством. Електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму. Візуальною формою подання електронного документа є відображення даних, які він містить, електронними засобами або на папері у формі, придатній для приймання його змісту людиною.
Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Відносини, пов`язані з використанням електронних цифрових підписів, регулюються законом. Використання інших видів електронних підписів в електронному документообігу здійснюється суб`єктами електронного документообігу на договірних засадах (стаття 6 вказаного Закону).
Згідно з частиною 1 статті 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Відповідно до статті 12 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» перевірка цілісності електронного документа проводиться шляхом перевірки електронного цифрового підпису.
Отже, створення електронного документа завершується накладенням електронного цифрового підпису його автора та надає електронному документу статусу оригіналу.
Таким чином, щоб мати статус оригіналу документа офіційного характеру, подане адвокатом Доценком О. В. через електронну пошту клопотання повинно бути скріплене електронним цифровим підписом.
Оскільки клопотання було подане адвокатом Доценком О. В. через електронну пошту та не скріплене електронним цифровим підписом заявника, то вказане клопотання не вважається таким, що підписане заявником.
Відповідно до ч. 4 ст. 183 ЦПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Керуючись ч. 4 ст. 183 ЦПК України, -
УХВАЛИЛА:
Клопотання адвоката Доценка Олександра Вікторовича про проведення судових засідань за його участі в режимі відеоконференції в приміщенні суду повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Суддя Тетяна ФЕДЧИШЕНА
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121594832 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Федчишена Т. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні