2-во/754/203/24
Справа № 754/9842/19
У Х В А Л А
Іменем України
13 вересня 2024 року м. Київ
Суддя Деснянськогорайонного судуміста КиєваБабко В.В.,розглянувши заявуАкціонерного товариства"СенсБанк"про виправленняописки увиконавчому листіпо цивільнійсправі запозовомОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Укрсоцбанк», Державного реєстратора Алієва Гусейна Азіза Огли Комунального підприємства «Світоч» м.Києва про визнання протиправними та скасування рішення державного реєстратора,-
ВСТАНОВИВ:
12.07.2019 Ухвалою Деснянського районного суду м. Києва, заяву представника позивача - адвоката Доценка В.О. по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до АТ «Укрсоцбанк», Державного реєстратора Алієва Гусейна Азіза Огли Комунального підприємства «Світоч» м.Києва про визнання протиправними та скасування рішення державного реєстратора - задовольнено.
10.02.2021 Постановою Верховного суду, ухвалу Деснянського районного суду міста Києва від 12.07.2019 та постанову Київського апеляційного суду від 11.09.2019, в частині накладення арешту на квартиру скасовано та ухвалено у цій частині нове рішення. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Альфа-Банк» 960,50грн за подання касаційної скарги.
21.08.2023 Деснянським районним судом м. Києва, по справі № 754/9842/19, було видано виконавчий лист про стягнення з ОСОБА_1 на користь АТ «Альфа-Банк» 960,50грн за подання касаційної скарги.
19.08.2024 представник АТ "Сенс Банк", який є правонастуником АТ «Альфа-Банк», звернувся до суду із заявою про виправлення описки у виконавчому листі по справі №754/9845/19. У своїй заяві просив правильно зазначити найменування стягувача, а саме АТ "Сенс Банк", оскільки Протоколом № 2/2022 позачергових загальних зборів акціонерів АТ "Альфа Банк" від 12.08.2022, було вирішено змінити найменування АТ "Альфа Банк" на у АТ "Сенс Банк".
Суд дослідивши матеріали справи та заяви, виходячи зі свого внутрішнього переконання, дійшов висновку про часткове задоволення заяви про виправлення описки у виконавчому листі.
Так судом установлено, що у виконавчому листі по справі № 754/9842/19 допущена описка, а саме не правильно вказано повне найменування стягувача: "Акціонерне товаристо "Укрсоцбанк", замість правильного "Акціонерне товаристо "Альфа-Банк".
Згідно зі статтею 269 ЦПК Українисуд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Відповідно до частин 1,4статті 432 ЦПК України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню. Про виправлення помилки в виконавчому документі та визнання його таким, що не підлягає виконанню, суд постановляє ухвалу. Якщо стягнення за таким виконавчим документом уже відбулося повністю або частково, суд одночасно з вирішенням вказаних питань на вимогу боржника стягує на його користь безпідставно одержане стягувачем за виконавчим документом.
Передбачену зазначеними статтями можливість усунення судом окремих недоліків рішення не можна вважати його зміненим. Саме тому деякі недоліки рішення можуть бути усунені судом, який виніс рішення шляхом виправлення описок і очевидних арифметичних помилок.
Відповідно до пункту 19постанови пленумуВерховного СудуУкраїни від18грудня 2009року №14«Про судоверішення уцивільній справі передбачено, що вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності,які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Виходячи з позиції Верховного Суду України (ухвала Верховного Суду України у справі №6-788цс16 від 22.02.2017), суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Враховуючи викладеневище,а такожприймаючи доуваги те,що увиконавчому листі по справі № 754/9842/19 дійсно допущена описка, та не правильно вказано повне найменування стягувача. А також беручи до уваги те, що на момент постановлення Постанови Верховного Суду від 10.02.2021, АТ "Альфа Банк" не був перейменовий в АТ "Сенс Банк", та судами не розглядалось питання щодо правонаступництва АТ "Альфа Банк" на АТ "Сенс Банк", суд частково задовольняє заяву про виправолення описки у виконавчому листі, в частині виправлення описки, яка була допущена судом.
Керуючись статтями269, 432 ЦПК України , суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Акціонерноготовариства "СенсБанк"про виправленняописки увиконавчому листіпо цивільнійсправі запозовом ОСОБА_1 до Акціонерноготовариства «Укрсоцбанк»,Державного реєстратораАлієва ГусейнаАзіза ОглиКомунального підприємства«Світоч» м.Києвапро визнанняпротиправними таскасування рішення державногореєстратора задовольнити частково.
Виправити описку у виконавчому листі 75498423/19 від 21.08.2023 по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Укрсоцбанк», Державного реєстратора Алієва Гусейна Азіза Огли Комунального підприємства «Світоч» м.Києва про визнання протиправними та скасування рішення державного реєстратора, зазначивши правильно повне найменування стягувача: "Акціонерне Товаричство "Альфа Банк".
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала складена та підписана 13.09.2024.
Суддя В.В. Бабко
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121596821 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Бабко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні