Ухвала
від 16.09.2024 по справі 951/657/24
КОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 951/657/24

Провадження №2-о/951/65/2024

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

16 вересня 2024 року селище Козова

Суддя Козівського районного суду Тернопільської області Лавренюк О.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Служба у справах дітей Козівської селищної ради про визнання особи обмежено дієздатною та встановлення опіки,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 через представника адвоката Борову Любов Володимирівну звернувся до суду із заявою про визнання обмежено дієздатною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 та призначення піклувальником ОСОБА_2 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Ознайомившись зі змістом заяви та доданих до неї документів, суддя вбачає наявність підстав для залишення вказаної заяви без руху, виходячи із наступного.

Відповідно до частини третьої статті 294Цивільного процесуальногокодексу України(далі-ЦПК України) справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Так, заява про визнання фізичної особи обмежено дієздатною подається до суду у порядку, передбаченому главою 2 розділу ІVЦПК України та повинна відповідати як загальним вимогам, передбаченим у статтях 175, 177 ЦПК України, так і спеціальним, які передбачені статтею 297 ЦПК України.

Відповідно до частини четвертої статті 294ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

Також згідно з частиною першою статті 299 ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її адвоката та представника органу опіки та піклування. З урахуванням стану здоров`я особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її участь у розгляді справи може відбуватися у режимі відеоконференції з психіатричного чи іншого лікувального закладу, в якому перебуває така особа, про що суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Питання про виклик фізичної особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, вирішується в кожному випадку судом із урахуванням стану її здоров`я.

Відтак з урахуванням даної норми та загальних вимог щодо позовної заяви, передбачених статтею 175 ЦПК України, у заяві про визнання фізичної особи обмежено дієздатною мають бути зазначені прізвище, ім`я та по батькові особи, щодо якої розглядається справа про визнання її обмежено дієздатною, її місце проживання чи перебування, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості заявнику відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, а також додаткові відомості, які дозволять суду визначити порядок подальшої участі цієї особи у судовому засіданні.

Крім цього, заява не містить відомостей про наявність чи відсутність у ОСОБА_2 адвоката чи необхідність залучення адвоката відповідно до пункту 24 частини першої статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» для забезпечення дотримання її прав за законних інтересів під час розгляду справи про визнання її обмежено дієздатною. У разі наявності адвоката у заяві відповідно до вимог статті 175 ЦПК України мають бути зазначені відповідні дані щодо адвоката особи, стосовно якої розглядається справа.

Також суддя звертає увагу, що в якості заінтересованої особи заявником зазначено Службу у справах дітей Козівської селищної ради, проте, як вбачається з матеріалів заяви, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є повнолітньою особою.

При цьому відповідні служби у справах дітей та сім`ї за своїм правовим статусом, з урахуванням положень Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», Закону України «Про охорону дитинства», наділені повноваженнями, серед іншого, щодо забезпечення та дотримання прав дитини.

Відповідно до частини першої статті 56 Цивільного кодексу України, органами опіки та піклування є районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад.

Права та обов`язки органів, на які покладено здійснення опіки та піклування, щодо забезпечення прав та інтересів фізичних осіб, які потребують опіки та піклування, встановлюються законом та іншими нормативно-правовими актами.

З огляду на вказане заявником, всупереч вимог частини четвертої статті 294, частини першої статті 299 ЦПК України, не залучено у якості заінтересованої особи відповідний орган опіки та піклування, участь якого у розгляді справи є обов`язковою.

Окрім зазначеного, встановлено, що дану заяву подано представником заявника адвокатом Боровою Л.В. в електронній формі за допомогою підсистеми «Електронний суд».

Відповідно до частини першої статті 177ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

За змістом частини сьомої статті 43 ЦПК України у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.

Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Вказане свідчить, що заявник чи його представник зобов`язані направити копії поданих до суду документів на адресу інших учасників справи.

У порушення вимог частини першої статті 177ЦПК України представником заявника адвокатом Боровою Л.В. не надано доказів направлення іншим учасникам справи копії заяви та доданих до неї документів.

Згідно з вимогами частин першої та другої статті 185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням викладеного, заяву слід залишити без руху, встановивши заявнику строк для усунення її недоліків - десять днів з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.

Заявнику у цей строк необхідно усунути вказані недоліки заяви шляхом подання до суду:

- заяви у новій редакції із уточненням складу учасників справи та зазначенням відомостей щодо них відповідно до вимог статті 175 ЦПК України;

- доказів надіслання заінтересованим особам заяви та копій доданих до неї документів з урахуванням положень статті 43 ЦПК України.

Керуючись статтями43,175,177,185,258-261,293-294,297,299,353 ЦПК України, суддя

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Служба у справах дітей Козівської селищної ради про визнання особи обмежено дієздатною та встановлення опіки залишити без руху.

Встановити заявнику строк для усунення недоліків заяви - десять днів з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.

Роз`яснити, що у випадку виконання заявником вимог ухвали у визначений судом строк заява буде вважатись поданою у день первісного подання її до суду. У разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.

Копію ухвали надіслати заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя О.М. Лавренюк

СудКозівський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення16.09.2024
Оприлюднено17.09.2024
Номер документу121610033
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи

Судовий реєстр по справі —951/657/24

Ухвала від 30.10.2024

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Лавренюк О. М.

Ухвала від 01.10.2024

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Лавренюк О. М.

Ухвала від 16.09.2024

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Лавренюк О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні