Справа № 601/2854/24
Провадження № 2-о/601/95/2024
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
18 вересня 2024 року Суддя Кременецького районного суду Тернопільської області Коротич І.А., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа, служба в справах дітей Кременецької міської ради про встановлення факту перебування неповнолітньої дитини на утриманні,-
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаною заявою, в порядку окремого провадження, про встановлення факту перебування неповнолітньої дитини на утриманні. Заяву обґрунтовує тим, що він 08.08.2024 уклав шлюб з ОСОБА_2 . Зазначає, що він утримає дитину та займається її вихованням.
Встановлення факту самостійного виховання та утримання дитини необхідно заявнику ОСОБА_1 для ефективного захисту її прав та інтересів, представлення інтересів дитини у закладах освіти, усиновлення.
Відповідно до ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Суд розглядає в порядку окремого провадження справи, зокрема, про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту:
1) родинних відносин між фізичними особами;
2) перебування фізичної особи на утриманні;
3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню;
4) реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення;
5) проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу;
6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті;
7) народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження;
8) смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті;
9) смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Відповідно до ч. 2 ст. 315 ЦПК України в судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до ст. 318 ЦПК України, у заяві про встановлення фактів, що мають юридичне значення, повинно бути зазначено:
1)який факт заявник просить встановити та з якою метою;
2)причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
3)докази, що підтверджують факт.
Як убачається із заяви та доданих документів, заявник просить встановити факт перебування на його утриманні дитини - ОСОБА_3 , що необхідно заявнику для ефективного захисту її прав та інтересів, представлення інтересів дитини у закладах освіти, усиновлення.
Водночас в заяві не вказано, з метою захисту яких конкретно прав та інтересів дитини і заявнику необхідно встановити даний факт, ким та коли і у зв`язку з чим заявнику було відмовлено в реалізації його прав.
Крім того, в поданій заяві не зазначено, чому в інший спосіб неможливе встановлення зазначеного факту, не зазначені, які юридичні наслідки для заявника має встановлення даного факту.
Також у заяві не вказані обставини, які перешкоджають заявнику у встановленому законом порядку звернутися із заявою про усиновлення у відповідні органи. Нормами ЦПК України та СК України встановлений інший порядок усиновлення дитини.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суддя приходить до висновку про необхідність залишення заяви про встановлення факту перебування неповнолітньої дитини на утриманні заявника без руху та надання строку для усунення зазначених недоліків заяви.
Керуючись ст. 185, 318 ЦПК України, суддя,-
постановив:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа служба в справах дітей Кременецької міської ради про встановлення факту перебування неповнолітньої дитини на утриманні заявника, - залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків десять днів з дня отримання ухвали.
За умови виконання вимог суду у встановлений термін заява вважатиметься поданою в день її первісного подання до суду. Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Кременецький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121680437 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Кременецький районний суд Тернопільської області
Коротич І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні