П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 120/5061/24 Головуючий суддя 1-ої інстанції - Бошкова Юлія Миколаївна
Суддя-доповідач - Капустинський М.М.
18 вересня 2024 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Капустинського М.М.
суддів: Сапальової Т.В. Ватаманюка Р.В. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Агрономічної сільської ради на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 02 липня 2024 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Агрономічної сільської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - громадська організація "Агрономічне без корупції. Громадський контроль про визнання протиправним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В :
у квітні 2024 року ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Агрономічної сільської ради (далі - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - громадська організація "Агрономічне без корупції. Громадський контроль, в якому просив суд:
- визнати громадські слухання від 27.02.2024 щодо врахування громадських інтересів при розробленні Детального плану території для розміщення житлової забудови, за кадастровим номером земельної ділянки: 0520680500:02:001:0358 на території Агрономічної територіальної громади Вінницького району Вінницької області такими, що не відбулися;
- визнати протиправним та скасувати рішення Агрономічної сільської ради №2970 від 05.03.2024 «Про надання згоди на демонтаж (знесення) та списання майна комунальної власності - будівлі старої школи літ. «А», прибудови літ. «А1», тераса літ. «а», тамбур літ. «а1», убиральня літ. «Б», огорожа №1 за адресою: АДРЕСА_1 ».
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що він, як фізична особа-підприємець, здійснює господарську діяльність за адресою: АДРЕСА_1 на території Агрономічної територіальної громади в селі Бохоники Вінницького району Вінницької області. Приміщення за вищезазначеною адресою позивач використовує на підставі договору оренди від 31.03.2017 та додаткових угод від 01.01.2019, від 01.07.2019, від 10.12.2020. Як зазначає ОСОБА_1 , договір оренди є чинним на даний момент.
Водночас, 05.03.2024 прийнято рішення №2970 «Про надання згоди на демонтаж (знесення) та списання майна комунальної власності - будівлі старої школи літ. «А», прибудови літ. «А1», тераса літ. «а», тамбур літ. «а1», убиральня літ. «Б», огорожа а1 за адресою: АДРЕСА_1 ».
Прийняттю вищезазначеного рішення передувало проведення, 27.02.2024 громадських слухань щодо врахування громадських інтересів при розробленні детального плану території для розміщення житлової забудови, за кадастровим номером земельної ділянки: 05206800500:02:001:0358 на території Агрономічної територіальної громади в селі Бохоники Вінницького району Вінницької області та Звіту про стратегічну екологічну оцінку.
На переконання ОСОБА_1 , громадські слухання проведено з рядом порушень вимог Порядку проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 №555 (далі - Порядок №555).
Так, в порушення п.7 Порядку №555 повідомлення проведення громадських слухань розміщено на офіційному веб-сайті Агрономічної сільської ради, 26.02.2024, тобто за один день до проведення слухань, а не за п`ять робочих днів.
При цьому, повідомлення від 09.02.2024 та від 26.02.2024 не містили в собі інформації, визначеної абз.1 п.8 Порядку №555. Також до проведення громадських слухань не було забезпечено розміщення матеріалів містобудівної документації на паперових чи інших твердих (матеріальних) носіях в селах громади.
Зазначав, що відповідно до п.9 Порядку №555 перебіг громадських слухань та подані пропозиції (зауваження) оформляються протоколом, який підписується головуючим. Файл аудіо- та/або відеофіксації перебігу громадських слухань додається до протоколу. Однак, в порушення вищезазначених вимог відповідний файл до протоколу не доданий, у протоколі про здійснення аудіо- або відеофіксації не зазначено. Більш того, позивач вважає, що Порядок №555 передбачає обов`язкове проведення відеофікції, тому навіть за наявності аудіофіксації, така є недостатньою.
Вказував, що відповідачем порушено вимоги абз.2 п.11 Порядку №555, адже до протоколу від 27.02.2024 не додано списків реєстрації учасників. При цьому, як вказує ОСОБА_1 , під час проведення громадських слухань не було затверджено порядок денний та регламент, а підрахунок голосів не вівся, оскільки не було створено лічильної комісії.
Звернув увагу, що на момент проведення громадських слухань, 27.02.2024 існували спірні питання, які потребували узгодження. Водночас, відповідачем не було здійснено оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості та не утворено погоджувальну комісію, як це передбачено п.11 Порядку №555. Крім того, містобудівна документація підлягає стратегічній екологічній оцінці в порядку, встановленому Законом України «Про стратегічну екологічну оцінку». Розділ «Охорона навколишнього природного середовища», що розробляється у складі проекту містобудівної документації, одночасно є звітом про стратегічну екологічну оцінку, який має відповідати вимогам Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку». Однак, Агрономічною сільською радою, не було прийнято рішення щодо розроблення містобудівної документації з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками, проект містобудівної документації, відсутні відповідні висновки (погодження) департаменту архітектури і містобудування та кадастру сільської ради щодо можливості організації та проведення громадського обговорення та громадських слухань для розміщення житлової забудови на земельній ділянці за кадастровим номером: 0520680500:02:001:0358.
Обґрунтовуючи позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування рішення №2970 від 05.03.2024 позивач зазначив, що звіт про проведення технічного обстеження будівлі старої школи не містить рекомендацій щодо демонтажу об`єкту, що свідчить про незначний характер ушкоджень.
Також ОСОБА_1 звертав увагу, що він є учасником бойових дій та повернувшись додому вкладав власні кошти в ремонт приміщення, яке орендує, сплачував орендні платежі до бюджету громади та має намір здійснювати підприємницьку діяльність, сприяючи економічній активності. У свою чергу, демонтаж будівлі позбавляє його права на самозайнятість.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 02 липня 2024 року позов задоволено частково.
Визнано громадські слухання від 27.02.2024 щодо врахування громадських інтересів при розробленні детального плану території для розміщення житлової забудови, за кадастровим номером земельної ділянки: 0520680500:02:001:0358 на території Агрономічної територіальної громади Вінницького району Вінницької області такими, що не відбулися.
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Стягнуто на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1211,20 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Агрономічної сільської ради.
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, у якій просив скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.
В обґрунтування апеляційної скарги апелянт послався на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права, порушення норм процесуального права, що, на його думку, призвело до неправильного вирішення спору.
Зазначає, що Агрономічна сільська рада 09.02.2024 оприлюднила на офіційному сайті оголошення, про те, що відповідно до рішення Агрономічної сільської ради від 23.08.2023 №2707 «Про надання дозволу на розроблення містобудівної документації - детального плану території» проектною організацією ДП "Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" розробляється проект містобудівної документації місцевого рівня «Детальний план території для розміщення житлової забудови, за кадастровим номером земельної ділянки: 0520680500:02:001:0358 на території Агрономічної територіальної громади Вінницького району Вінницької області», замовником якого є виконавчий комітет Агрономічної сільської ради. Громадські слухання з метою врахування громадських інтересів будуть проводитися в АДРЕСА_2 , в приміщенні Бохоницької філії Агрономічного центру культури та дозвілля 27.02.2024 на 16:00 год. Також було зазначено, що про те, де можна ознайомитись з проєктом документа державного планування та звітом про стратегічну екологічну оцінку.
Вказує, що аналогічне оголошення оприлюднено у засобах масової інформації, а саме у Вінницькій регіональній газеті «Подільська зоря», у випуску від 15.02.2024 №9 (9002). З огляду на викладене, Агрономічна сільська рада вважає необґрунтованими доводи ОСОБА_1 про те, що оголошення про проведення громадських слухань було розміщено за один день до проведення таких слухань.
Вказує, що Агрономічною сільською радою у повній мірі дотримано вимоги п.9, 10, 11, 12 Постанови №555, адже за результатами слухань замовником - Агрономічною сільською радою підготовлено протокол №1, додано списки учасників громадських слухань, аудіозапис перебігу слухань. Крім того, станом на момент підготовки відзиву на позовну заяв, проект детального плану території подано до уповноваженого органу містобудування та архітектури, при якому функціонує архітектурно-містобудівна рада - управління містобудування та архітектури Вінницької облдержадміністрації, в матеріалах якого містяться усі пропозиції та зауваження.
31 липня 2024 року на адресу Сьомого апеляційного адміністративного суду надійшов відзив від ОСОБА_1 . У поданому відзиві позивач заперечує проти задоволення вимог апеляційної скарги та просить залишити рішення суду першої інстанції без змін.
Апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження, у відповідності до вимог п.3 ч.1 ст.311 КАС України.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступних висновків.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що відповідно до ст.2 Меморандуму про співпрацю з імплементації проєкту «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осі на сході України» від 16.02.2024, укладеного між Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих території України, Міжнародною організацією з міграції, Вінницькою обласною державною адміністрацією (Обласною військовою адміністрацією) та Агрономічною сільською радою, передбачено будівництво нового житла, у населених пунктах Агрономічної територіальної громади, зокрема: АДРЕСА_5; АДРЕСА_3 ; АДРЕСА_4 .
ФОП ОСОБА_2 розроблено детальний план території для розміщення житлової забудови на земельній ділянці за кадастровим номером: 0520680500:02:001:0358 на території Агрономічної територіальної громади в селі Бохоники Вінницького району Вінницької області.
27.02.2024 відбулись громадські слухання щодо врахування громадських інтересів при розробленні детального плану території для розміщення житлової забудови, за кадастровим номером земельної ділянки: 0520680500:02:001:0358 на території Агрономічної територіальної громади в селі Бохоники Вінницького району Вінницької області та Звіту про стратегічну екологічну оцінку.
Відповідно до розділу «Резолюція громадських слухань» протоколу Громадських слухань від 27.02.2024 №1 вирішено (а.с.171-172 т.1):
1. Взяти детальний план території для розміщення житлової забудови, за кадастровим номером земельної ділянки: 0520680500:02:001:0358 на території Агрономічної територіальної громади в селі Бохоники Вінницького району Вінницької області та Звіт про стратегічну екологічну оцінку детального плану території громадських слухань за основу та затвердити його в цілому .
2. Схвалити представлені матеріали детального плану території для розміщення житлової забудови, за кадастровим номером земельної ділянки: 0520680500:02:001:0358 на території Агрономічної територіальної громади в селі Бохоники Вінницького району Вінницької області, які відповідають законодавчим та нормативно-правовим актам, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.
3. Рекомендувати проєкт детального плану території для розміщення житлової забудови, за кадастровим номером земельної ділянки: 0520680500:02:001:0358 на території Агрономічної територіальної громади в селі Бохоники Вінницького району Вінницької області до подальшого затвердження.
На 53 сесії 8 скликання Агрономічної сільської ради, що відбулась 05.03.2024, прийнято рішення №2970 «Про надання згоди на демонтаж (знесення) та списання майна комунальної власності - будівлі старої школи літ. «А», прибудови літ. «А1», тераса літ. «а», тамбур літ. «а1», убиральня літ. «Б», огорожа №1 за адресою: с. Бохоники, Вінницького району, Вінницької області, вул. Незалежності (Гагаріна), будинок 57» (а.с.30-31 т.1).
Рішенням від 05.03.2024 №2970 вирішено:
1. Надати згоду на демонтаж (знесення) та списання майна комунальної власності - реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна право власності на який освідчується Витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 08.10.2020, індексний номер витягу 227392033, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2188841405000, що розташований на земельній ділянці комунальної власності загальною площею 0,485 га (кадастровий номер 0520680500:02:001:0358), опис об`єкта: будівлі старої школи літ. «А», прибудови літ. «А1», тераса літ. «а», тамбур літ. «а1», убиральня літ. «Б», огорожа №1 за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 748,1 кв.м.
2. Доручити Агрономічній сільській раді Вінницького району Вінницької області:
2.1. Здійснити заходи з демонтажу (знесення) та списання вказаного в пункті 1 майна.
2.2. Оприбуткувати матеріали придатні для подальшого використання (за наявності).
2.3. Оприбуткувати непридатні для використання матеріали як вторинну сировину (металобрухт, тощо).
4. Забезпечити оприлюднення цього рішення шляхом розміщення на офіційному веб-сайті сільської ради.
Вважаючи громадські слухання щодо врахування громадських інтересів при розробленні детального плану території для розміщення житлової забудови такими, що не відбулись, а рішення від 05.03.2024 №2970 протиправним та таким, що підлягає скасуванню, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Приймаючи оскаржуване рішення суд першої інстанції дійшов висновку про часткову обґрунтованість позовних вимог.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам та обґрунтованості висновку суду першої інстанції з урахуванням доводів та вимог апеляційних скарг, колегія суддів виходить з наступного.
Згідно ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 2 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності встановлює Закон України від 17.02.2011 №3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі - Закон №3038-VI), який спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Відповідно до приписів ч.1 ст.1 Закону №3038-VI детальний план території - одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та землевпорядна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території.
Згідно з ч.1 ст.16 Закону №3038-VI планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад, генеральних планів населених пунктів і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.
Частиною 1 ст.19 Закону №3038-VI визначено, що детальний план території деталізує положення генерального плану населеного пункту або комплексного плану та визначає планувальну організацію і розвиток частини території населеного пункту або території за його межами без зміни функціонального призначення цієї території. Детальний план території розробляється з урахуванням обмежень у використанні земель, у тому числі обмежень використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України.
Детальний план території розробляється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради з метою визначення планувальної організації, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території, призначених для комплексної забудови чи реконструкції, та підлягає стратегічній екологічній оцінці.
Детальні плани територій одночасно з їх затвердженням стають невід`ємними складовими генерального плану населеного пункту та/або комплексного плану.
Відповідно до ч.3 ст.19 Закону №3038-VI детальний план території повинен містити відомості, передбачені статтею 45-1 Закону України "Про землеустрій".
Склад, зміст, порядок розроблення та затвердження детального плану території визначаються Кабінетом Міністрів України (ч.6 ст.19 Закону №3038-VI).
З матеріалів справи судом встановлено, що відповідно до ст.2 Меморандуму про співпрацю з імплементації проєкту «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осі на сході України» від 16.02.2024, укладеного між Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих території України, Міжнародною організацією з міграції, Вінницькою обласною державною адміністрацією (Обласною військовою адміністрацією) та Агрономічною сільською радою, передбачено будівництво нового житла, у населених пунктах Агрономічної територіальної громади, зокрема: АДРЕСА_5; АДРЕСА_3 ; АДРЕСА_4 .
ФОП ОСОБА_2 розроблено детальний план території для розміщення житлової забудови на земельній ділянці за кадастровим номером: 0520680500:02:001:0358 на території Агрономічної територіальної громади в селі Бохоники Вінницького району Вінницької області.
Окрім того було розроблено Звіт про стратегічну екологічну оцінку детального плану території для розміщення житлової забудови.
27.02.2024 відбулись громадські слухання щодо врахування громадських інтересів при розроблені вищезазначеного Детального плану території та Звіту про стратегічну екологічну оцінку.
Колегія суддів зазначає, що за правилами частин першої, другої статті 21 Закону №3038-VI громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій. Затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадських слухань щодо проектів такої документації забороняється.
Відповідно до частини третьої цієї статті сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи зобов`язані забезпечити: 1) оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками; 2) оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні та доступ до цієї інформації громадськості; 3) реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні (у разі її утворення); 4) узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками містобудівної документації на місцевому рівні через погоджувальну комісію; 5) оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні.
Частинами четвертою-шостою статті 21 Закону № 3038-VI передбачено, що оприлюднення проектів генеральних планів, планів зонування територій, детальних планів територій здійснюється не пізніш як у місячний строк з дня їх надходження до відповідного органу місцевого самоврядування.
Оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні є підставою для подання пропозицій громадськості до відповідного органу місцевого самоврядування.
Пропозиції громадськості мають бути обґрунтовані в межах відповідних законодавчих та нормативно-правових актів, будівельних норм, державних стандартів і правил та надаватися у строки, визначені для проведення процедури громадських слухань. Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються.
Громадські слухання щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні проводяться у строк, визначений для проведення процедури громадського обговорення, але не раніше 10 днів з дня оприлюднення проекту містобудівної документації на місцевому рівні.
За змістом частини восьмої статті 21 цього Закону для розгляду спірних питань, що виникають у процесі громадського обговорення, може утворюватися погоджувальна комісія.
До складу погоджувальної комісії входять: 1) посадові особи відповідного органу місцевого самоврядування; 2) представники органу земельних ресурсів, природоохоронного і санітарно-епідеміологічного органу, органу містобудування та архітектури, охорони культурної спадщини та інших органів; 3) представники професійних об`єднань та спілок, архітектори, науковці; 4) уповноважені представники громадськості, які обираються під час громадських слухань. Кількість представників громадськості має становити не менше 50 відсотків і не більше 70 відсотків загальної чисельності комісії.
Головою погоджувальної комісії є посадова особа відповідного органу місцевого самоврядування.
Погоджувальна комісія протягом двох тижнів після її створення розглядає спірні питання, зафіксовані у протоколі громадських слухань, та ухвалює рішення про врахування або мотивоване відхилення таких пропозицій (зауважень).
Рішення погоджувальної комісії приймається більшістю присутніх членів та оформлюється відповідним протоколом.
У разі неспроможності погоджувальної комісії врегулювати спірні питання між сторонами остаточне рішення приймає відповідний орган місцевого самоврядування. Урегульовані погоджувальною комісією спірні питання між сторонами або прийняті відповідним органом місцевого самоврядування рішення є підставою для внесення змін до проекту відповідної документації.
Порядок проведення громадських слухань визначає Кабінет Міністрів України.
Механізм проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, визначений Порядком проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 №555 (далі - Порядок №555; у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).
За змістом адміністративного позову ОСОБА_1 вказує про порушення Агрономічною сільською радою при організації та проведенні громадських слухань ряду приписів Порядку №555.
Щодо порушення п. 7 Порядку №555 повідомлення проведення громадських слухань розміщено на офіційному веб-сайті Агрономічної сільської ради, 26.02.2024, тобто за один день до проведення слухань, у свою чергу повідомлення від 09.02.2024 та від 26.02.2024 не містили в собі інформації, визначеної абз. 1 п. 8 Порядку №555, то колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до п.7 Порядку №555 громадські слухання проводяться у строк, визначений для проведення процедури громадського обговорення, але не раніше 10 днів з дати оприлюднення проекту містобудівної документації на місцевому рівні.
Інформація про проведення громадських слухань (час і місце проведення, вимоги до учасників громадських слухань згідно з цим Порядком) оприлюднюється одночасно із оприлюдненням проекту містобудівної документації на місцевому рівні (в одному інформаційному повідомленні), а також додатково в окремому інформаційному повідомленні на офіційному веб-сайті замовника розроблення містобудівної документації за п`ять робочих днів до визначеної дати проведення громадських слухань.
Дослідивши розділ «Оголошення» офіційного веб-сайт Агрономічної сільської ради судом встановлено, що відповідне оголошення щодо проведення громадських слухань двічі оприлюднювалось у такому розділі.
Так, 09.02.2024 о 12:12 год. Агрономічною сільською радою розміщено оголошення наступного змісту: «Відповідно до Рішення Агрономічної сільської ради від 23.08.2023 №2707 «Про надання дозволу на розроблення містобудівної документації - детального плану території» проектною організацією ДП "Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" розробляється проект містобудівної документації місцевого рівня «Детальний план території для розміщення житлової забудови, за кадастровим номером земельної ділянки: 0520680500:02:001:0358 на території Агрономічної територіальної громади Вінницького району Вінницької області», замовником якого є виконавчий комітет Агрономічної сільської ради.
Громадські слухання з метою врахування громадських інтересів будуть проводитися в АДРЕСА_2 , в приміщенні Бохоницької філії Агрономічного центру культури та дозвілля 27.02.2024 на 16:00 год.
З проєктом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку можна ознайомитися на сайті Агрономічної сільської ради та у с. Агрономічне, Вінницький район, Вінницької області вул. Центральна (Мічуріна), буд.12, тел./факс: (0432)58-42-74,58-41-96, (068)933-00-99. Контактна особа: Т.в.о. начальника відділу архітектури та просторового розвитку Агрономічної сільської ради Підлубний Олег Миколайович .
Зауваження та пропозиції в письмовій формі надаються до: 23227 с. Агрономічне, Вінницький район, Вінницької області вул. Центральна (Мічуріна), буд. 12,тел./факс: (0432)58-42-74,58-41-96, (068)933-00-99, контактний email (сайту) e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 протягом 30 днів з дня оприлюднення проекту».
26.02.2024 о 12:25 год. Агрономічною сільською радою повторно розміщено оголошення про проведення громадських слухань наступного змісту: «Відповідно до Рішення Агрономічної сільської ради від 23.08.2023 №2707 «Про надання дозволу на розроблення містобудівної документації - детального плану території» проектною організацією ДП "Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" розробляється проект містобудівної документації місцевого рівня «Детальний план території для розміщення житлової забудови, за кадастровим номером земельної ділянки: 0520680500:02:001:0358 на території Агрономічної територіальної громади Вінницького району Вінницької області», замовником якого є виконавчий комітет Агрономічної сільської ради.
Громадські слухання з метою врахування громадських інтересів будуть проводитися в с. Бохоники вул. Незалежності (Гагаріна) 62 А, в приміщенні Бохоницької філії Агрономічного центру культури та дозвілля 27.02.2024 на 16:00 год.».
Також із долучених відповідачем доказів встановлено, що оголошення про проведення громадських слухань опубліковано також в друкованих засобах масової інформації, а саме у Вінницькій регіональній газеті «Подільська зоря», на сторінці 3 випуску від 15.02.2024 №7 (9002). Таке оголошення є аналогічним за змістом тому, що розміщене відповідачем на своєму веб-сайті 09.02.2024.
З огляду на викладене, Агрономічною сільською радою дотримано вимоги Порядку №555 щодо оприлюднення повідомлення про проведення громадських слухань за п`ять робочих днів до визначеної дати проведення громадських слухань.
Відповідно до п. 8 Порядку №555 інформаційне повідомлення про проведення громадських слухань повинно містити такі відомості: рішення сільської, селищної, міської ради про розроблення проекту містобудівної документації на місцевому рівні; завдання на розроблення містобудівної документації на місцевому рівні; відомості про замовника та розробника проекту містобудівної документації на місцевому рівні та підстави для його розроблення; інформацію про дату, час і місце проведення громадських слухань та умови участі в них; інформацію про час і місце, де у вільному доступі протягом п`яти календарних днів до дати проведення громадських слухань (у тому числі у вихідні дні та в неробочий час) можна ознайомитися з матеріалами проекту містобудівної документації на місцевому рівні на паперових чи інших твердих (матеріальних) носіях; інформацію про посадову особу замовника розроблення містобудівної документації, відповідальну за забезпечення організації розгляду пропозицій (зауважень), та адресу, за якою можуть надсилатися пропозиції (зауваження); матеріали щодо проекту містобудівної документації на місцевому рівні в повному обсязі відповідно до визначеного в установленому законом порядку складу та змісту, крім інформації, яка відповідно до закону становить державну таємницю або належить до інформації з обмеженим доступом.
Позивачем не зазначено, якої конкретно інформації, перелік якої визначено п.8 Порядку №555, не містили повідомлення, розміщені відповідачем. У свою чергу, суд дослідивши зміст повідомлень від 09.02.2024 та від 15.02.2024 не встановив порушення Агрономічною сільською радою вимог щодо переліку інформації, яку повинне містити інформаційне повідомлення про проведення громадських слухань.
Також суд вважає безпідставними доводи сторони позивача з приводу того, що відповідачем в порушення вимог абз.2 п.8 Порядку №555 до проведення громадських слухань не було забезпечено розміщення матеріалів містобудівної документації на паперових чи інших твердих (матеріальних) носіях в селах громади.
Так, приписами п. 8 Порядку №555 визначено, що до проведення громадських слухань щодо проекту комплексного плану замовником розроблення містобудівної документації забезпечується розміщення матеріалів на паперових чи інших твердих (матеріальних) носіях у кожному населеному пункті, що входить до складу територіальної громади (старостинського округу), відповідно до графіка, затвердженого замовником розроблення містобудівної документації та опублікованого на його офіційному веб-сайті, на строк не менше ніж три робочі дні.
Отже, розміщення матеріалів на паперових чи інших твердих (матеріальних) носіях у кожному населеному пункті, що входить до складу територіальної громади (старостинського округу) передбачено саме у разі проведення громадських слухань щодо проекту комплексного плану, а не щодо проекту детального плану території.
Суд вірно виходив з того, що комплексний план території та детальний план території є різними за змістом видами містобудівної документації та Порядком №555 не передбачено необхідність розміщення замовником містобудівної документації, яким у даному випадку є Агрономічна сільська рада, матеріалів проекту детального плану на паперових чи інших твердих (матеріальних) носіях.
Щодо доводів позивача про те, що в порушення вимог п.9 Порядку №555 відповідачем не здійснювалась аудіо- та відеофіксація громадських слухань, адже відповідні файли не долучено до протоколу громадських слухань, суд зазначає наступне.
Згідно з положеннями п.9 Порядку №555 громадські слухання проводяться під головуванням уповноваженого представника замовника розроблення містобудівної документації, який: проводить реєстрацію учасників громадських слухань; оголошує порядок денний; інформує учасників про порядок ведення протоколу, подання пропозицій (зауважень) у письмовій та/або усній формі, зміст пропозицій (зауважень), що надійшли, та процедуру їх урахування; забезпечує ведення обговорення, подання пропозицій (зауважень) громадськості із дотриманням регламенту; забезпечує аудіо- та/або відеофіксацію перебігу громадських слухань; готує протокол громадських слухань.
Громадські слухання розпочинаються з доповіді розробника та/або замовника розроблення містобудівної документації про розроблений проект містобудівної документації.
Перебіг громадських слухань та подані пропозиції (зауваження) оформляються протоколом, який підписується головуючим. Файл аудіо- та/або відеофіксації перебігу громадських слухань додається до протоколу.
Замовник розроблення містобудівної документації зобов`язаний забезпечити реєстрацію пропозицій (зауважень) учасників громадських слухань із дотриманням регламенту та фіксуванням у протоколі громадських слухань інформації про відсутність пропозицій (зауважень) учасників громадських слухань.
Зі змісту вищепроцитованих положень Порядку №555 вбачається, що обов`язковим є фіксування перебігу громадських слухань аудіо- та/або відеозасобами. Водночас, п. 9 Порядку №555 чітко визначає, що фіксація може здійснюватись лише аудіо або лише відео, тобто здійснення одночасно двох видів фіксації є необов`язковим, про що свідчить використані у нормі сполучники «та/або».
З матеріалів справи встановлено, що замовником розроблення містобудівної документації забезпечено аудіофіксацію громадських слухань, що відбулись 27.02.2024. Відповідний файл з аудіозаписом долучено до Протоколу №1 громадських слухань щодо врахування громадських інтересів від 27.02.2024 та розміщено на офіційному веб-сайті Агрономічної сільської ради в розділі «Містобудівна діяльність». Також до Протоколу №1 від 27.02.2024, на виконання приписів Порядку №555 долучено списки присутніх на громадських слуханнях.
Відтак, суд відхиляє посилання ОСОБА_1 на те, що відповідачем не здійснена фіксація громадських слухань та не оприлюднювався аудіофайл, записаний під час проведення таких слухань, адже такі доводи спростовуються відомостями офіційного веб-сайту Агрономічної сільської ради.
З приводу посилань ОСОБА_1 на те, що порядок денний та регламент громадських слухань не затверджувався відповідачем, суд зазначив, що відповідно до абз.1 п.10 Порядку №555 на початку громадських слухань шляхом голосування затверджуються порядок денний та регламент проведення громадських слухань.
Судом із аудіозапису громадських слухань та зі змісту протоколу громадських слухань №1 від 27.02.2024 встановлено, що дійсно, уповноваженим представником замовника розроблення містобудівної документації - т.в.о. начальника відділу архітектури та просторового розвитку Агрономічної сільської ради - Підлубним О.М., на початку громадських слухань було лише оголошено про мету призначення таких громадських слухань та зазначено, в якому порядку останні будуть проведені, а також встановлено, що регламент для висловлення запитань та зауважень становить одна хвилина.
Водночас, порядок денний та регламент громадських слухань не затверджувався присутніми шляхом голосування.
З приводу доводів позивача про те, що Агрономічною сільською радою допущено порушення п.11 Порядку №555, а саме не надано списків реєстрації учасників, суд зазначає наступне.
Відповідно до п.11 Порядку №555 усі пропозиції (зауваження) та запитання заносяться (додаються) до протоколу.
Протокол громадських слухань має містити:
1) дату, час і місце проведення громадських слухань;
2) предмет громадських слухань;
3) кількість учасників громадських слухань;
4) виклад перебігу громадських слухань;
5) пропозиції (зауваження), що були висловлені під час громадських слухань;
6) рішення за результатами громадських слухань, яке повинно обов`язково містити перелік уповноважених представників громадськості для участі в погоджувальній комісії.
До протоколу додаються списки реєстрації учасників громадських слухань, а також запитання, звернення та пропозиції (зауваження), подані головуючому під час проведення громадських слухань їх учасниками в письмовій формі.
Протокол громадських слухань складається у двох оригінальних примірниках, один із яких передається замовникові розроблення містобудівної документації, а інший не пізніше ніж через два робочі дні після проведення громадських слухань розміщується у приміщенні сільської, селищної, міської ради на інформаційному стенді (дошці оголошень) із забезпеченням вільного доступу громадян до нього.
Громадські слухання відбуваються у відкритому режимі, проводиться їх веб-трансляція, відео- та/або аудіозапис.
Сканована копія протоколу, відеозапис та стенограма громадських слухань розміщуються на офіційному веб-сайті замовника розроблення містобудівної документації у відповідному розділі у двотижневий строк, але не пізніше ніж оприлюднення результатів розгляду пропозицій (зауважень) громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні відповідно до процедури громадських обговорень.
Оригінальний примірник протоколу громадських слухань зберігається замовником розроблення містобудівної документації протягом п`яти років і має бути доступним для ознайомлення громадськості.
З аналізу приписів п.11 Порядку №555 вбачається, що усі пропозиції (зауваження) та запитання заносяться (додаються) до протоколу. При цьому, до протоколу громадських слухань у формі списків додаються лише списки реєстрації учасників громадських слухань, а не списки осіб, які ставили питання, подавали звернення та пропозиції.
Колегія суддів звертає увагу, що запитання, звернення та пропозиції (зауваження), подані учасниками слухань головуючому під час проведення у разі формування їх в письмовій формі долучаються до протоколу громадських слухань, у свою чергу усні питання, пропозиції відображаються в самому протоколі громадських слухань.
Як зазначалось судом вище, з документів, що розміщенні на офіційній веб-сторінці Агрономічної сільської ради вбачається, що до Протоколу №1 від 27.02.2024, на виконання приписів Порядку №555 долучено списки присутніх на громадських слуханнях на 4 аркушах, згідно з якими були присутні 90 осіб.
Тобто відповідачем дотримано вимоги Порядку №555 щодо долучення списків реєстрації учасників громадських слухань до протоколу громадських слухань. У свою чергу, складення та долучення будь-яких інших списків ані нормами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ані приписами Порядку №555, в частині, що стосується проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів при розробленні детального плану території, не передбачено.
Щодо доводів позивача про відсутність лічильної комісії при проведенні підрахунку голосів учасників громадських слухань, суд зазначає, що Порядком №555 не передбачено процедуру підрахунку голосів та відсутні норми, які б зобов`язували створити відповідну комісію. Тобто суд вважав необґрунтованими та безпідставними доводи ОСОБА_1 в цій частині.
З приводу посилань позивача на те, що у голосуванні на громадських слуханнях брали участь особи, які не є постійними жителями села та відповідно, на переконання позивача, не мали права голосу, суд зазначив, що відповідно до п.4 Порядку №555, у громадських слуханнях можуть брати участь: громадськість; уповноважені особи підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, які розташовані на території, щодо якої розробляється така документація; уповноважені посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, повноваження яких поширюється на територію, щодо якої розробляється містобудівна документація, а також на територію, суміжну з територією, щодо якої розробляється така документація; представники замовника розроблення містобудівної документації та розробника містобудівної документації.
Водночас, абз.4 п.3 Порядку №555 визначено, що у зазначеному Порядку термін «громадськість» використовується в значенні, наведеному в Законі України «Про стратегічну екологічну оцінку».
Відповідно до п.1 ч.1 ст.1 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» громадськість - одна чи більше фізичних або юридичних осіб, їх об`єднання, організації або групи, зареєстровані на території, на яку поширюється дія документа стратегічного планування.
З огляду на вищезазначені приписи нормативно-правових актів, суд вважає слушними доводи відповідача з приводу того, що усі фізичні особи, які брали участь у громадських слуханнях, в тому числі зареєстровані внутрішньо переміщені особи, входять до поняття «громадськість».
З приводу посилання сторони позивача на необхідність проведення стратегічної екологічної оцінки містобудівної документації, суд зазначає, що відповідно до ч.4 ст.2 Закону №3038 містобудівна документація підлягає стратегічній екологічній оцінці в порядку, встановленому Законом України "Про стратегічну екологічну оцінку". Розділ "Охорона навколишнього природного середовища", що розробляється у складі проекту містобудівної документації, одночасно є звітом про стратегічну екологічну оцінку, який має відповідати вимогам Закону України "Про стратегічну екологічну оцінку".
Згідно з абз.2 ч.1 ст.19 Закону №3038 детальний план території розробляється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради з метою визначення планувальної організації, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території, призначених для комплексної забудови чи реконструкції, та підлягає стратегічній екологічній оцінці.
Відтак, детальний план території для розміщення житлової забудови, за кадастровим номером земельної ділянки: 0520680500:02:001:0358 підлягає стратегічній екологічній оцінці.
З матеріалів справи встановлено, що 09.02.2024 о 14:02 год. на офіційному веб-сайті Агрономічної сільської ради в розділі «Оголошення» розміщено Звіт про стратегічну екологічну оцінку (охорону навколишнього природнього середовища). Відтак, Агрономічною сільською радою дотримано вимоги чинного законодавства щодо замовлення відповідної стратегічної екологічної оцінки детального плану території для розміщення житлової забудови, за кадастровим номером земельної ділянки: 0520680500:02:001:0358 та опубліковано такий звіт на своєму офіційному веб-сайті.
Щодо доводів ОСОБА_1 з приводу того, що відповідачем не було утворено погоджувальну комісію, не зважаючи на те, що на момент проведення громадських слухань 27.02.2024 існували спірні питання, які потребували узгодження, суд зазначає наступне.
Відповідно до п.5 ч.3 ст.21 Закону №3038-VI замовники містобудівної документації зобов`язані забезпечити: узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками містобудівної документації на місцевому рівні через погоджувальну комісію.
Згідно з ч.7 ст.21 Закону №3038-VI для розгляду спірних питань, що виникають у процесі громадського обговорення, може утворюватися погоджувальна комісія.
До складу погоджувальної комісії входять:
1) посадові особи замовника містобудівної документації;
2) представники органу земельних ресурсів, природоохоронного органу, органу охорони здоров`я, органу містобудування та архітектури, охорони культурної спадщини та інших органів;
3) представники професійних об`єднань та спілок, архітектори, науковці;
4) уповноважені представники громадськості, які обираються під час громадських слухань. Кількість представників громадськості має становити не менш як 50 відсотків і не більш як 70 відсотків загальної чисельності комісії.
Головою погоджувальної комісії є посадова особа замовника містобудівної документації.
Погоджувальна комісія протягом двох тижнів після її утворення розглядає спірні питання, зафіксовані у протоколі громадських слухань, та ухвалює рішення про врахування або мотивоване відхилення таких пропозицій (зауважень).
Засідання погоджувальної комісії є правомочним, якщо у ньому взяли участь не менш як дві третини її членів (з них не менше половини - представники громадськості).
Рішення погоджувальної комісії оформлюється протоколом.
У разі неможливості врегулювати спірні питання між сторонами погоджувальною комісією остаточне рішення приймає замовник містобудівної документації. Урегульовані погоджувальною комісією спірні питання між сторонами або прийняті замовником містобудівної документації рішення є підставою для внесення змін до проекту відповідної документації.
Згідно з пунктом 10 Порядку №555 визначено, що на початку громадських слухань шляхом голосування затверджуються порядок денний та регламент проведення громадських слухань. Кожен учасник громадських слухань має право подати пропозиції (зауваження), поставити запитання усно чи письмово.
У разі коли замовник розроблення містобудівної документації не може прийняти рішення про врахування відповідної пропозиції (зауваження) безпосередньо під час проведення громадських слухань, така пропозиція (зауваження) розглядається на погоджувальній комісії у визначеному порядку.
Під час громадських слухань незалежно від наявності чи відсутності пропозицій (зауважень) громадськості голосуванням учасників громадських слухань (половина голосів зареєстрованих учасників громадських слухань із правом голосу плюс один голос) обираються представники громадськості, які увійдуть до складу погоджувальної комісії в разі її утворення за результатами громадських обговорень, про що зазначається у протоколі громадських слухань.
Згідно з пунктом 11 Порядку №555 усі пропозиції (зауваження) та запитання заносяться (додаються) до протоколу.
Протокол громадських слухань має містити: 1) дату, час і місце проведення громадських слухань; 2) предмет громадських слухань; 3) кількість учасників громадських слухань; 4) виклад перебігу громадських слухань; 5) пропозиції (зауваження), що були висловлені під час громадських слухань; 6) рішення за результатами громадських слухань, яке повинно обов`язково містити перелік уповноважених представників громадськості для участі в погоджувальній комісії.
Аналіз приписів Порядку №555 та Закону №3038-VI дозволяє дійти висновку про те, що погоджувальна комісія може утворюватись для розгляду спірних питань, що виникають у процесі громадського обговорення, у випадку, якщо замовник розроблення містобудівної документації не може прийняти рішення про врахування відповідної пропозиції (зауваження) безпосередньо під час проведення громадських слухань.
Тобто утворення такого органу як погоджувальна комісія є не обов`язковим та залежить від наявності спірних питань, що виникають в процесі громадського обговорення та від того, чи такі питання були вирішені безпосередньо під час проведення громадських слухань.
Водночас, незалежно від наявності чи відсутності пропозицій (зауважень) громадськості замовник розроблення містобудівної документації має організувати на громадських слуханнях обрання представників громадськості, які увійдуть до складу погоджувальної комісії в разі її подальшого утворення, про що зазначається у протоколі громадських слухань.
Зі змісту протоколу громадських слухань від 27.02.2024 вбачається, що відповідне питання щодо обрання представників громадськості до складу погоджувальної комісії на обговорення не виносилось, голосування учасників громадських слухань не проводилось та відповідно персональний склад представників громадськості не затверджувався.
Верховний Суд у постанові від 01.02.2022 у справі №560/1173/19 зазначив, що закон встановлює обов`язок замовника погодити спірні питання з громадськістю, а не лише з проектувальником (виконавцем проекту), оскільки саме в інтересах мешканців міста, а не у власних інтересах представників влади повинна розроблятись будь-яка містобудівна документація, прийматись будь-яке рішення місцевого значення.
При цьому, відповідач у запереченнях на відповідь на відзив зазначив, що всі матеріали детального плану передано до Архітектурно-містобудівної ради Вінницької обласної військової адміністрації, частиною якого є відповіді на зауваження, виявлені в ході розгляду детального плану території, в тому числі зауваження ГО «Агрономічне без корупції. Громадський контроль».
Вищезазначеним твердженням відповідач фактично підтвердив, що зауваження, пропозиції щодо Детального плану території, які підлягають розгляду погоджувальною комісією, подавались до Агрономічної сільської ради. При цьому, в матеріалах справи наявне зауваження ГО «Агрономічне без корупції. Громадський контроль» від 08.03.2024 №294.
Відтак, відповідна погоджувальна комісія мала б бути утворена та до її персонального складу мали б увійти представники громадськості, обрання яких в супереч положенням п.10 Порядку №555 не було проведено під час громадських слухань, що відбулись 27.02.2024.
Більш того, стороною відповідача не надано доказів в підтвердження того, що відповідна погоджувальна комісія взагалі була утворена та розгляд пропозицій, звернень громадськості проводився саме таким органом. Не надано Агрономічною сільською радою й доказів оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В той же час, відповідачем не спростовано твердження сторони позивача щодо порушення Агрономічною сільською радою вимог Порядку №555 та Закону №3038-VI в частині розгляду погоджувальною комісією пропозицій (зауважень) громадськості щодо детального плану території.
Відповідно до п.17 Порядку №555, громадські слухання можуть бути визнані такими, що не відбулися, у разі порушень вимог цього Порядку та законодавства, зокрема через: безпідставне повернення пропозицій (зауважень), нездійснення реєстрації, невчасну реєстрацію або неправомірну відмову в реєстрації пропозицій (зауважень); недотримання посадовими особами встановлених строків під час організації та проведення громадських слухань; неоприлюднення, невчасне оприлюднення чи оприлюднення не в повному обсязі документів, передбачених для оприлюднення, під час громадських слухань; необґрунтовану відмову щодо врахування пропозицій (зауважень) у рамках громадських слухань; недотримання вимог цього Порядку щодо перевірки приналежності учасників громадських слухань до відповідної території та їх представництва; прийняття рішення під час громадських слухань щодо визнання їх такими, що не відбулися; інші дії чи бездіяльність, що порушують вимоги законодавства про проведення громадських слухань.
Рішення про визнання громадських слухань такими, що не відбулися, може бути прийняте шляхом голосування учасників громадських слухань (не менше ніж дві третини голосів учасників громадських слухань) або замовником розроблення містобудівної документації.
Громадські слухання можуть бути визнані такими, що не відбулися, у судовому порядку.
Відтак, п.17 Порядку №555 визначено перелік підстав у зв`язку з якими громадські слухання можуть бути визнані такими, що не відбулися. Водночас такий перелік не є вичерпний та підлягає розширеному тлумаченню. Так, п.17 Порядку №555 передбачено, що громадські слухання можуть бути визнані такими, що не відбулися, у разі порушень вимог цього Порядку та законодавства, зокрема через інші дії чи бездіяльність, що порушують вимоги законодавства про проведення громадських слухань.
На переконання суду, порушення вимог Порядку №555 та Закону № 3038-VI щодо формування персонального складу погоджувальної комісії призвели до відсутності належного уповноваженого органу щодо розгляду пропозицій (зауважень) громадськості.
При цьому, слід взяти до уваги, що представники громадськості у складі погоджувальної комісії складають не менше 50 відсотків та можуть становити не більш як 70 відсотків загальної чисельності комісії. Тобто половина від складу погоджувальної комісії, а то й більшість складу такої комісії становлять саме представники громадськості, які у даному випадку не були обрані шляхом голосування під час громадських слухань.
Водночас, розгляд пропозицій (зауважень) громадськості щодо містобудівної документації є одним із важливих етапів громадського обговорення та пропозиції громадськості, в разі визнання їх обґрунтованими, можуть внести корективи до містобудівної документації.
Враховуючи зазначене вище в сукупності колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції про наявність достатніх правових підстав для визнання громадських слухань від 27.02.2024 щодо врахування громадських інтересів при розробленні детального плану території для розміщення житлової забудови, за кадастровим номером земельної ділянки: 0520680500:02:001:0358 на території Агрономічної територіальної громади Вінницького району Вінницької області такими, що не відбулися.
Щодо позовної вимоги про визнання протиправним та скасування рішення Агрономічної сільської ради №2970 від 05.03.2024, то у відповідності до положень ч.1 ст.308 КАС України колегія суддів не переглядає рішення суду першої інстанції в відмовленій частині, з огляду на те, що рішення в цій частині ніким не оскаржується.
Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Зазначеним вимогам закону рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 02 липня 2024 року відповідає.
Відповідно до ст.316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Апеляційний суд вважає, що Вінницький окружний адміністративний суд не допустив неправильного застосування норм матеріального права чи порушень норм процесуального права при ухваленні судового рішення, внаслідок чого апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а судове рішення без змін.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
апеляційну скаргу Агрономічної сільської ради залишити без задоволення, а рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 02 липня 2024 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Головуючий Капустинський М.М. Судді Сапальова Т.В. Ватаманюк Р.В.
Суд | Сьомий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2024 |
Оприлюднено | 20.09.2024 |
Номер документу | 121705308 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері містобудування; архітектурної діяльності |
Адміністративне
Сьомий апеляційний адміністративний суд
Капустинський М.М.
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Бошкова Юлія Миколаївна