Справа № 297/858/19
УХВАЛА
про залишення скарги без руху
17 вересня 2024 року м. Берегово
Суддя Берегівського районного суду Закарпатської області Ільтьо І. І., розглянувши матеріали скарги боржника ОСОБА_1 на дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби у місті Рівному Західного МУ МЮ (м. Львів) у виконавчому провадженні №60279666 з примусового виконання виконавчого листа №297/858/19,
в с т а н о в и в :
У вересні 2024 року до Берегівського районного суду Закарпатської області надійшла зазначена скарга.
Як передбаченост. 447 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цьогоКодексу, порушено їхні права чи свободи.
Скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннямиЦПК України.
До скарг на дії чи бездіяльність виконавця, якими ініціюється початок провадження у справі, застосовуються загальні положення позовного провадження, у тому числі й залишення скарги без руху, якщо для цього є законні підстави.
Аналогічні правові висновки містяться у постановах Верховного Суду від 27 січня 2021 року у справі №569/13154/20 та 21 квітня 2021 року у справі №713/1972/20.
Зі змісту ст.450ЦПК України вбачається, що учасниками справи за скаргою на дії державного виконавця є стягувач, боржник і державний виконавець або інша посадова особа органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються.
Аналогічна позиція міститься у п. 17 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 6 від 07.02.2014 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах».
З урахуванням викладеного, представнику скаржника слід уточнити суб`єктний склад сторін спору про оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС, зазначити повне найменування усіх заінтересованих осіб та їх місцезнаходження, індекс, засоби зв`язку.
Частиною 5 статті 177ЦПК України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У скарзі на дії державного виконавця скаржником зазначено, що державним виконавцем до нього застосовано обмеження у вигляді тимчасового обмеження виїзду за кордон, але в матеріалах скарги відсутня копія вказаного рішення.
Крім того,Законом України «Про судовий збір»не передбачено сплату судового збору за подання скарги на дії державного виконавця. Проте, однією з вимог скарги є скасування постанови державного виконавця про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України, а згідно п. п. 4-3 п. 1 ч. 2ст. 4 Закону України "Про судовий збір"за подання до суду заяви про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України сплачується судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на даний час становить 605,60 грн.
У матеріалах скарги відсутні документи про сплату судового збору.
Також встановлено, що копії скарги з додатками для направлення стягувачу та органу ДВС скаржником не надано.
Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.175і ст.177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст.4,177,185,447,451 ЦПК України, суд,
у х в а л и в :
Скаргу боржника ОСОБА_1 на дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби у місті Рівному Західного МУ МЮ (м. Львів) у виконавчому провадженні №60279666 з примусового виконання виконавчого листа №297/858/19 - залишити без руху і надати скаржнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення скарги без руху.
У разі невиконання ухвали суду у встановлений строк скарга буде вважатися неподаною і повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Іван ІЛЬТЬО
Суд | Берегівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2024 |
Оприлюднено | 20.09.2024 |
Номер документу | 121708880 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Берегівський районний суд Закарпатської області
ІЛЬТЬО І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні