Рішення
від 24.05.2019 по справі 297/858/19
БЕРЕГІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 297/858/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 травня 2019 року м. Берегове

Берегівський районний суд Закарпатської області в особі: головуючого Гал Л. Л., за участю секретаря Адамчо К.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру та способу стягнення аліментів,

встановив:

ОСОБА_3 В. ОСОБА_4 . звернулась із позовною заявою до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та доньку ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з розміру 1/2 частини всіх видів заробітку (доходу) на кожну дитину окремо, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для кожної дитини відповідного віку щомісячно на аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі по 2000 гривень на кожну дитину щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з урахуванням індексу інфляції, і до досягнення дітьми повноліття. У позовній заяві позивачка вказала, що аліментів, які вона отримує зараз не вистачає на придбання найнеобхідніших речей та продуктів харчування для дітей. Крім того, рівень прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку значно вищий за розмір аліментів, визначених рішенням Берегівського районного суду від 02.08.2011 року. Крім того, позивачка зазначила, що рішенням Берегівського районного суду від 14.07.2015 року відповідача ОСОБА_2 було позбавлено батьківських прав відносно їх дітей, однак вказана обставина не знімає з нього необхідності виконання обов`язків щодо утримання дітей, тому позивачка просить збільшити розмір стягуваних аліментів.

Згідно ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

У відповідності до ч. 1 ст. 278 ЦПК України відповідач відзив щодо позову не подав.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Так, у сторін є неповнолітні діти: сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та донька ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 6, 9).

Рішенням Берегівського районного суду від 02.08.2011року стягнуто з відповідача, ОСОБА_2 , аліменти в користь позивачки, ОСОБА_1 , на утримання сина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та доньки ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , в розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку (доходу) на кожну дитину окремо, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для кожної дитини відповідного віку щомісячно і до досягнення ними повноліття (а.с. 12).

Рішенням Берегівського районного суду від 14.07.2015 року ОСОБА_2 позбавлено батьківських прав щодо його неповнолітніх дітей сина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та доньки ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с. 13-14).

Згідно ст. 192 ч. 1 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік , прожитковий мінімум на одну дитину віком від 6 до 18 років встановлений в розмірі 01 січня 2019 року - 2027 гривень.

Згідно ч. 2 ст. 182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Відповідно до абз. 4 п. 17 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15 травня 2006 року Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК України.

Таким чином, мінімальний розмір аліментів на одну дитину віком від 6 до 18 років не може бути меншим ніж 50% з 01 січня 2019 року - 2027 гривень, тобто складає 1013,50 грн..

Крім того, встановлено, що з часу винесення рішення суду про стягнення аліментів в розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку (доходу) на кожну дитину окремо, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для кожної дитини відповідного віку щомісячно і до досягнення ними повноліття збільшилися витрати на їх утримання.

Відповідно до ч. 2 ст. 166 Сімейного кодексу України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини.

Враховуючи, що позивачці необхідно утримувати неповнолітніх дітей, що розмір призначених аліментів стягнутих за рішенням суду від 02.08.2011 року є недостатнім для утримання дітей, тому суд вважає необхідним задовольнити позов та збільшити розмір стягнених аліментів на стягнення у твердій грошовій сумі по 2000 гривень на кожну дитину, однак не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з урахуванням індексу інфляції, щомісячно і до досягнення ними повноліття.

Відповідно до абз. 4 п. 23 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15 травня 2006 року Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів у новому розмірі аліменти сплачуються з дня набрання рішення законної сили.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 141, 263, 265, 280, 284, 288, 289, 352, 354, 355 ЦПК України, ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік , абз. 4 п. 17, абз. 4 п. 23 постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 15 травня 2006 року Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів , п. 3 ч. 3 ст. 313 ЦК України , ч. 2 ст. 166, ч. 2 ст. 182, ст. 192 СК України,

рішив:

Позов задовольнити.

Збільшити розмір стягнених аліментів встановлених рішенням Берегівського районного суду від 02.08.2011 року та стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , мешканця АДРЕСА_1 , в користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , уродженки та мешканки АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , аліменти на утримання сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та доньки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у твердій грошовій сумі в розмірі по 2000 (дві тисячі) гривень на кожну дитину, однак не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з урахуванням індексу інфляції, щомісячно і до досягнення ними повноліття, починаючи з дня набрання рішенням суду законної сили.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга може бути подана до суду апеляційної інстанції через Берегівський районний суд.

Суддя Гал Л. Л.

СудБерегівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення24.05.2019
Оприлюднено29.05.2019
Номер документу82021624
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —297/858/19

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Берегівський районний суд Закарпатської області

ІЛЬТЬО І. І.

Ухвала від 04.10.2024

Цивільне

Берегівський районний суд Закарпатської області

ІЛЬТЬО І. І.

Ухвала від 18.09.2024

Цивільне

Берегівський районний суд Закарпатської області

ІЛЬТЬО І. І.

Рішення від 24.05.2019

Цивільне

Берегівський районний суд Закарпатської області

Гал Л. Л.

Ухвала від 07.05.2019

Цивільне

Берегівський районний суд Закарпатської області

Гал Л. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні