Справа № 204/4886/24
Провадження № 2/204/2578/24
УХВАЛА
про залишення без руху після відкриття провадження
19 вересня 2024 року м. Дніпро
Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська, у складі:
головуючого судді Приваліхіної А.І.,
за участю секретаря судового засідання Єрмак Д.О.,
представника позивача адвоката Грубника Д.Л., представниці відповідачки адвокатки Бляхарської Ю.О.,
розглянувши увідкритому підготовчомусудовому засіданніу залісуду ум.Дніпрі впорядку загальногопозовного провадженняцивільну справуза позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ХДМ-СЕРВІС» до ОСОБА_1 , третя особа ОСОБА_2 , про витребування майна з чужого незаконного володіння, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська є вищевказана цивільна справа.
Ухвалою суду від 25 червня 2024 року у справі відкрито спрощене позовне провадження, без виклику сторін.
Ухвалою суду від 13 серпня 2024 року у справі здійснено перехід зі спрощеного позовного провадження, з викликом сторін до розгляду справи у порядку загального позовного провадження та, призначено підготовче судове засідання на 11 годину 30 хвилин 19 вересня 2024 року.
У судовому засіданні представниця відповідачки ОСОБА_1 адвокатка Бляхарська Ю.О., заявила усне клопотання про залишення позову без руху для виключення третьої особи ОСОБА_2 зі складу учасників справи, оскільки останній помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто ще до відкриття провадження у справі. Вказала, що вказане може зробити виключно позивач шляхом надання позовної заяви у новій редакції, тому прохала суд залишити позов без руху для усунення позивачем даних недоліків.
У судовому засіданні представник позивача адвокат Грубник Д.Л., заперечував проти задоволення клопотання про залишення позовної заяви без руху. В обґрунтування заперечень зазначив, що суд може самостійно замінити третю особу, тим більше, що в неї можуть бути правонаступники.
Розглянувши усне клопотання, заслухавши доводи представників сторін, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 (а. с. 152).
Приписами ч. 1 ст. 42 ЦПК України визначено, що у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
При цьому, відповідно до вимог ст. 48 ЦПК України, сторонами у цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 53 ЦПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Зі змісту ст. 25 ЦК України вбачається, що цивільна правоздатність фізичної особи (здатність мати права і обов`язки) припиняється у момент її смерті. Процесуальне правонаступництво це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку із вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.
Згідно із вимогами ст. 55 ЦПК України, у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Таким чином, процесуальне правонаступництво у разі смерті фізичної особи можливе в порядку ст. 55 ЦПК України шляхом залучення правонаступника, однак виключно за умови, що фізична особа померла після відкриття провадження у справі.
Як вбачається з матеріалів справи, з вказаним позовом позивач звернувся до суду 17 травня 2024 року, вказавши третьою особою, без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 , який помер (29.03.2022) задовго до звернення позивача з вказаними позовом до суду, а тим більше до відкриття провадження у даній справі.
Відповідно до вимог ч. 1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно звимогами ч.11ст.187ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Враховуючи викладене, зважаючи на те, що позивачем третьою особою у справі визначено ОСОБА_2 , який помер задовго до звернення позивача з вказаними позовом до суду, а процесуальне правонаступництво у разі смерті фізичної особи можливе в порядку ст. 55 ЦПК України шляхом залучення правонаступника, однак виключно за умови, що фізична особа померла після відкриття провадження у справі, суд доходить висновку про те, що останній не може бути учасником справи, а тому вказані недоліки підлягають усуненню позивачем, а відтак суд дійшов висновку про залишення заяви без руху повторно після відкриття провадження у справі, надання позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання суду позовної заяви у новій редакції із визначенням кола учасників справи відповідно до вимог чинного цивільного та цивільного процесуального законодавства України.
Згідно з вимогами ч. 13 ст. 187 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.185 ЦПК України, -
П ОС Т А Н О В И В :
Позов Товариства зобмеженою відповідальністю«ХДМ-СЕРВІС»до ОСОБА_1 ,третя особа ОСОБА_2 ,про витребуваннямайна зчужого незаконноговолодіння залишити без руху.
Надати позивачу строк у п`ять днів включно зо дня отримання копії ухвали для усунення недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.І. Приваліхіна
Суд | Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121748540 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: витребування майна із чужого незаконного володіння |
Цивільне
Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Приваліхіна А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні