Справа № 646/10206/24
№ провадження 2/646/3548/2024
УХВАЛА
про направлення за підсудністю
20.09.24 м.Харків
Суддя Червонозаводського районного суду міста Харкова Барабанова В.В. розглянувши матеріали цивільної справи за позовомадвоката Єршової Олени Ігорівни, яка діє в інтерасах ОСОБА_1 , до комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута» про стягнення заробітної плати,-
встановив:
До Червонозаводського районного суду міста Харкова надійшла позовна заява адвоката Єршової Олени Ігорівни, яка діє в ОСОБА_2 , до комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута» про стягнення заробітної плати.
Відповідно до ч. 1ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За загальним правилом частини першої статті 27 ЦПК Українипозови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно доч.1ст.28ЦПК України позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Звертаючись до Червонозаводського районного суду м. Харкова, позивач додає до заяви довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 11 квітня 2023 року, згідно якої, ОСОБА_1 взята на облік як внутрішньо переміщена особа за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Згідно положень ч. 1 ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону. Проте, 09.08.2017 Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 579, якою внесено зміни до пункту 9 «Правил реєстрації місця проживання», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру», а саме: виключено в абзаці першому слова «та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи». Вказана постанова набрала з чинності 16.08.2017. Отже, з 16 серпня 2017 року довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи не належить до переліку документів, на підставі яких вноситься інформація про зареєстроване місце перебування особи.
При цьому, згідно положень Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509, процес видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, яка переміщується з тимчасового окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, стосується виключно самої внутрішньо переміщеної особи та уповноваженого органу. Відповідно до пункту 3 вказаного Порядку, у заяві про взяття на облік ВПО зазначаються відомості про зареєстроване місце проживання та адреса фактичного проживання, повідомлена цією особою. Зазначена інформація має облікове значення.
Отже, виходячи з норм чинного законодавства, вищевказана довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи не підтверджує зареєстроване місце перебування позивача, що виключає можливість розгляду позовної заяви Червонозаводським районним судом м. Харкова, виходячи з положень загальних правил підсудності, визначених нормами ч. 2 ст. 27, ч. 1 ст. 28 ЦПК України.
З відповіді №797105 від 20.09.2024, що витребувана суддею з Єдиного державного демографічного реєстру вбачається, що позивач ОСОБА_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , що територіально відноситься до юрисдикції Артемівського міськрайонного суду Донецької області.
В той же час, за загальним правилом, визначеним ч. 2 ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Так, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідач комунального некомерційногопідприємства «Центрпервинної медичноїдопомоги м.Бахмута» (ЄДПРОУ 37865949) зареєстроване за адресою: Донецька обл., м. Бахмут, вул. О. Сибірцева, буд. 15, що за територіальною юрисдикцією відноситься до Артемівського міськрайонного суду Донецької області.
Згідно розпорядження Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 21.10.2022р. № 61 «Про зміну територіальної підсудності судових справ умовах воєнного стану (Артемівський міськрайонний суд Донецької області)», було визначено нову територіальну підсудність. Територіальна підсудність справ Артемівського міськрайонного суду Донецької області була визначена Дружківському міському суду Донецької області.
Враховуючи наведене, позовну заяву належить передати за підсудністю на розгляд до Дружківського міського суду Донецької областіза зареєстрованим місцем проживання позивача та місцем знаходження відповідача, оскільки зазначена позовна заява не підсудна Червонозаводському районному суду м. Харкова, ні за правилами альтернативної ні за правилами загальної юрисдикції.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Крім того, недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч. 1 ст. 378 ЦПК України).
Керуючись статтями4,27,28, 31,260,353,354 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу за позовом адвоката Єршової Олени Ігорівни, яка діє в ОСОБА_2 , до комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута» про стягнення заробітної плати - передати за підсудністю на розгляд до Дружківського міського суду Донецької області.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другійстатті 358 ЦПК України.
Суддя В.В. Барабанова
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121763878 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Барабанова В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні