Справа № 594/950/24
У Х В А Л А
20 вересня 2024 року м.Борщів
Суддя Борщівськогорайонного судуТернопільської областіЗушман Г.І.,розглянувши позовнузаяву ОСОБА_1 , жителя АДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 ,жителя АДРЕСА_2 ,третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог напредмет спору:Борщівська державнанотаріальна контора(м.Борщів,вул.Шевченка,20а,каб.305Чортківського районуТернопільської області)про визнанняправа власностіна спадковемайно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом, у якому просить визнати недійсним свідоцтво на право на спадщину Р № 1276, видане 26 серпня 2004 року Борщівською державною нотаріальною конторою на ім`я ОСОБА_3 та визнати за ним, ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_4 на майно, а саме на 1/2 частину земельної ділянки (паю) кадастровий номер 6120880900:01:001:0571. Просить поновити строк на звернення до суду з даним позовом.
В обґрунтування позову позивач посилається на те, що при розгляді справи про визнання права власності на майно у порядку спадкування йому стало відомо, що спадщину після смерті його батька, а саме на земельний пай оформила сестра ОСОБА_3 . Сестра померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , спадщину після неї прийняв її внук ОСОБА_2 , тому саме він визначений відповідачем по справі. В ході розгляду справи 594/1589/23 за його, ОСОБА_1 , позовом було витребувано архівну спадкову справу після смерті батька ОСОБА_5 , з якої встановлено, що 26 серпня 2004 року Борщівською державною нотаріальною конторою видано свідоцтво про право на спадщину Р № 1276 на земельну частку (пай), що знаходиться в колективній власності спілки селян Перемога, село Більче-Золоте Борщівського району Тернопільської області, на ім`я ОСОБА_3 . У витребуваній спадковій справі відсутні будь які документи, які б підтверджували наявність заповіту померлого ОСОБА_5 на користь доньки ОСОБА_3 , або документ, який би підтвердив факт прийняття нею спадщини фактично, або подання нею заяви про прийняття спадщини в строки, визначені статтею 549 Цивільного Кодексу України в редакції 1963 року, яка діяла на день смерті спадкодавця та повинна була застосовуватись нотаріусом. В матеріалах спадкової справи є заява ОСОБА_6 від 26 серпня 2004 року, посвідчена завідуючою Держнотконтори, в якій ОСОБА_6 зазначає, що після смерті батька залишилось спадкове майно, що складається з права на земельну частку (пай), що знаходиться у власності с/с «Перемога» та, що окрім неї спадкоємцем відповідно до ст.1261 ЦК України є син ОСОБА_1 , який спадкувати не бажає.
Також у спадковій справі є заява нібито ОСОБА_1 , посвідчена ІНФОРМАЦІЯ_2 секретарем виконкому, що він нібито відмовився від спадщини на що і посилалась ОСОБА_6 . Заява про відмову від імені ОСОБА_1 складена 24 січня 2001 року, тобто після трьох років після смерті батька. У матеріалах спадкової справи після смерті ОСОБА_5 відсутні будь які заяви від його померлої дружини про те, що вона відмовляється від спадщини. Отже, ОСОБА_4 фактично прийняла спадщину та якщо б вона її оформила належним чином, то їй би належало усе спадкове майно, в тому числі і земельний пай, кадастровий номер 6120880900:01:001:0571. Тому нотаріусом безпідставно було видано свідоцтво про право на спадщину ОСОБА_3 . Відповідно до довідки Більче-Золотецької сільської ради в управління спадковим майном після смерті ОСОБА_5 вступила його дружина ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , отже вона являється єдиним спадкоємцем після смерті чоловіка. За життя мати склала заповіт, яким усе своє майно заповіла йому та ОСОБА_3 . На день смерті матері діяв Цивільний кодекс України в редакції 1963 року, відповідно до статті 549 якого спадкоємцями, які фактично вступили в управління майном є ОСОБА_1 та ОСОБА_6 у рівних долях, отже йому, ОСОБА_1 , належить 1/2 частка у спадщині після смерті матері.
Ухвалою судді Борщівського районного суду Тернопільської області від 12 вересня 2024 року позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
16 вересня 2024 року на адресу суду надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.
Представлені матеріали слід визнати достатніми для відкриття провадження у справі.
Справа підлягає розгляду за правилами цивільного судочинства та підсудна Борщівському районному суду Тернопільської області.
Позовну заяву подано у відповідності до вимог ст.ст.175,177 ЦПК України.
У відповідності до ч.1ст.187 ЦПК України підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження немає.
Враховуючи категорію та складність, справа буде розглядатися в порядку загального позовного провадження.
Керуючись абз. 2 ч.4 ст.19, ст.178, ст.187, ст.189, ст.190, ч.4 ст.274 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ :
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 , жителя АДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 , жителя АДРЕСА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Борщівська державна нотаріальна контора (м. Борщів, вул.Шевченка,20а, каб.305 Чортківського району Тернопільської області) про визнання права власності на спадкове майно.
Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.
Розпочати підготовче провадження у справі та призначити справу до розгляду у підготовчому судовому засіданні, яке відбудеться в Борщівському районному суді Тернопільської області в м.Борщеві вул.Я.Кондри,5, 16 жовтня 2024 року о 12.00 год.
У судове засідання викликати учасників справи в порядку, визначеному ст.128 ЦПК України.
Ухвалу про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи, а відповідачу також копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Відповідачу у справі пропонується протягом п`ятнадцятиднів з дня одержання копії цієї ухвали надіслати:
-суду відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову;
-позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за веб-адресою сторінки: http://bv.te.court.gov.ua/sud1902/ .
Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер; умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо.
Ухвала набирає законної сили з дати підписання суддею, окремо від рішення суду оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя
Суд | Борщівський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121766140 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Борщівський районний суд Тернопільської області
Зушман Г. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні