Справа № 750/3878/24 Головуючий у І інстанції ОСОБА_1 Провадження № 11-кп/4823/845/24 Доповідач ОСОБА_2
У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
20 вересня 2024 року м. Чернігів
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Чернігівського апеляційного суду ОСОБА_2 , перевіривши апеляційну скаргу прокурора у кримінальному провадженні - прокурора Чернігівської окружної прокуратури ОСОБА_3 на ухвалу Деснянського районного суду м. Чернігова від 08 серпня 2024 року, -
В С Т А Н О В И В :
Цією ухвалою було відмовлено в задоволенні клопотання прокурора про застосування відносно ОСОБА_4 примусових заходів медичного характеру у зв`язку з вчиненням нею суспільно-небезпечного діяння, яке підпадає під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 186 КК України.
На зазначену ухвалу суду прокурором у кримінальному провадженні ОСОБА_3 була подана апеляційна скарга, в якій вона просить направити справу на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона підлягає поверненню у зв`язку з пропуском строку на апеляційне оскарження ухвали місцевого суду з таких підстав.
Відповідно до п.4 ч.3 ст.399 КПК України апеляційна скарга повертається, якщо вона подана після закінчення строку апеляційного оскарження, і суд апеляційної інстанції за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
У п.1 ч.2 ст.395 КПК України визначено, що строк подачі апеляційної скарги на ухвалу про застосування чи відмову у застосуванні примусових заходів медичного або виховного характеру - становить 30 днів з дня його проголошення.
За приписами ж ч.2 ст.113 КПК України процесуальні дії під час кримінального провадження мають бути виконані без невиправданої затримки і в будь-якому разі не пізніше граничного строку, визначеного відповідним положенням цього Кодексу. Вимога про необхідність виконання процесуальних дій у строк, установлений КПК України, також міститься у ст.116 цього Кодексу.
Установлений процесуальним законом тридцятиденний строк для подання апеляційної скарги є достатнім для реалізації права на апеляційне оскарження судового рішення. Правило дотримання строку у встановленому розмірі має на меті гарантувати правову визначеність і забезпечити, щоб кримінальні провадження розглядалися впродовж розумного часу, не змушуючи органи влади та інших зацікавлених осіб перебувати у стані невизначеності. Це правило надає особі, яка має право на апеляційне оскарження, достатній строк для роздумів щодо того, чи подавати апеляційну скаргу, для чіткого визначення своїх аргументів та окреслення стверджувальної правової позиції, і визначає період, після закінчення якого контрольна функція суду не здійснюється.
Особа, яка бажає подати апеляційну скаргу, має діяти сумлінно для того, щоб ефективно реалізувати своє право. Хоча ст.117 КПК України містить норму щодо поновлення пропущеного строку, але це можливо лише в разі наявності відповідного клопотання та поважних причин пропуску такого строку.
Як свідчать матеріали кримінального провадження, рішення суду було ухвалено 08 серпня 2024 року, прокурор ОСОБА_3 приймала участь в судовому засіданні суду першої інстанції, однак, апеляційну скаргу на вказану ухвалу суду прокурором було подано до Деснянського районного суду м. Чернігова, згідно штампу суду, 12 вересня 2024 суду, тобто, з пропущенням строку на його оскарження.
Разом з тим, в апеляційній скарзі прокурором вимога про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали місцевого суду не ставиться, клопотання про поновлення пропущеного строку та докази, які б свідчили про наявність поважних причин для поновлення строку апеляційному суду також не надано.
З огляду на викладене, апеляційна скарга прокурора підлягає поверненню, оскільки подана після закінчення строку апеляційного оскарження і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку.
Згідно вимог ч. 7 ст. 399 КПУ України, повернення апеляційної скарги не позбавляє права повторного звернення до суду апеляційної інстанції в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним Кодексом, у межах строку на апеляційне оскарження.
З урахуванням викладеного, керуючись п. 4 ч. 3 ст. 399 КПК України, суддя - доповідач,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу прокурора у кримінальному провадженні - прокурора Чернігівської окружної прокуратури ОСОБА_3 на ухвалу Деснянського районного суду м. Чернігова від 08 серпня 2024 року - повернути особі, яка її подала та направити копію даної ухвали.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження надіслати апелянту разом з його апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку протягом трьох місяців з дня проголошення судового рішення судом апеляційної інстанції.
СуддяОСОБА_2
Суд | Чернігівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2024 |
Оприлюднено | 24.09.2024 |
Номер документу | 121772116 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Грабіж |
Кримінальне
Чернігівський апеляційний суд
Оседач М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні