Ухвала
від 20.09.2024 по справі 638/16306/24
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/16306/24

Провадження № 1-кс/638/3093/24

УХВАЛА

Іменем України

20 вересня 2024 року м. Харків

Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ;

секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання слідчого ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024222060000136 від 10.07.2024, за ознаками кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

До Дзержинського районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024222060000136 від 10.07.2024, за ознаками кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів.

Клопотання обґрунтовано тим, що у провадженні СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУ НП в Харківській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024222060000136 від 10.07.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у зв`язку зі станом свого здоров`я у ОСОБА_4 виникла необхідність у зверненні до закладів охорони здоров`я та отриманні у подальшому медичних документів, які будуть підставою для зняття з військового обліку.

У зв`язку з викладеним, у липні 2024 року ОСОБА_4 звернувся до ОСОБА_5 , якого сприймав як особу з необхідними компетенціями, у якого син працює лікарем, з питанням про можливість отримання медичних документів за результатами встановлення стану свого здоров`я, що стануть підставою для подальшого знаття з військового обліку.

Однак, ОСОБА_5 за вплив на прийняття посадовими особами медичних закладів ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто особами, уповноваженими на виконання функцій місцевого самоврядування рішень щодо видачі медичних документів за результатами встановлення стану здоров`я ОСОБА_4 , які будуть підставою для зняття з військового обліку, а також за подальший вплив на посадових осіб військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 рішень щодо визнання його обмежено придатним до військової служби висловив вимогу щодо передачі йому неправомірної вигоди.

Надалі, 15.08.2024, приблизно о 14:00, у ході зустрічі біля супермаркету « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_5 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та наслідків, діючи умисно, на раніше висловлену ним вимогу одержав від ОСОБА_4 для себе частину неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів у сумі 40 000 грн. за вказаний вплив на посадових осіб КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з метою одержання медичної документації, яка б у подальшому слугувала підставою для зняття ОСОБА_4 з військового обліку, за результатами чого ОСОБА_4 отримав виписку з медичної карти стаціонарного хворого №5374 за підписом та печаткою лікуючого лікаря/завідуючого відділенням КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_6 , відповідно до якої, останній, зокрема, перебував на стаціонарі з 15.08.2024 до 26.08.2024, яка в подальшому буде підставою для зняття з військового обліку, що не відповідає дійсності.

У подальшому, 12.09.2024, приблизно о 08:00, у ході зустрічі на відкритій ділянці місцевості за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_5 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та наслідків, продовжуючи реалізацію вказаного єдиного умислу, на раніше висловлену ним вимогу одержав від ОСОБА_4 для себе іншу частину неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів у сумі 2 600 доларів США за вказаний вплив на посадових осіб військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_5 з метою подальшого зняття ОСОБА_4 з військового обліку за станом здоров`я.

Таким чином, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчинені кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України, а саме: одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Проведеними заходами встановлено, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 користувався мобільним телефоном НОМЕР_1 , НОМЕР_2 під час спілкуванням із ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 .

Зважаючи на вищевикладене, орган досудового розслідування приходить до висновку про необхідність отримання інформації, яка знаходиться в оператора та провайдера телекомунікацій про зв`язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі інформацію (роздруківку) про вхідні та вихідні дзвінки абонента ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 »: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , з визначенням базового прийому передаючих станцій.

Слідчий до суду не з`явилася, надала заяву про проведення судового засідання без її участі, клопотання підтримала у повному обсязі та просила задовольнити.

Особа, у володінні якої знаходяться речі та документи, до яких планується отримати доступ, сповіщена в установленому законом порядку, представника до суду не направила, причини неприбуття у судове засідання не повідомила.

Учасники процесуальної дії не наполягали на застосуванні технічних засобів фіксування судового процесу, тому судове засідання проведено без фіксації даної процесуальної дії за допомогою технічних засобів у відповідності до ч.1 ст. 107 КПК України.

У зв`язку з неявкою учасників справи відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Відповідно до ч.4 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Ознайомившись з матеріалами кримінального провадження, суд дійшов наступного.

Доводи клопотання підтверджуються: витягом з ЄРДР №42024222060000136 від 10.07.2024 року, протоколом допиту свідка, рапортом Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, протоколом про результати здійснення негласної слідчої(розшукової) дії, протоколом про результати контролю за вчиненням злочину, протоколом про результати здійснення негласної слідчої (розшукової) дії.

Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Частиною 1 ст.160 КПК України сторонам кримінального провадження надано право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно до ч. 1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи можливості ознайомитися із ними, зробити їх копії та вилучити їх ( здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно п. 1 ч.1 ст.164 КПК України, в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено прізвище, ім`я та по - батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів.

Згідно з п.7 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Слідчий у клопотанні довела наступні обставини: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого; є підстави вважати, що зазначені у клопотанні речі і документи перебувають у володінні вказаної юридичної особи ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 »; відомості, що містяться в зазначених речах і документах, самі по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що міститься в зазначеній інформації, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих відомостей.

За таких обставин, клопотання слідчого є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 159-166 КПК України

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024222060000136 від 10.07.2024, за ознаками кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати дозвіл на надання тимчасового доступу до документів слідчому СВ ХРУП №3 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , слідчому СВ ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , старшому слідчому СВ ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 , старшому слідчому СВ ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , слідчому СВ ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_11 , слідчому СВ ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_12 , старшому слідчому СВ ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_13 , старшому слідчому СВ ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_14 , слідчому СВ ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_15 , слідчому СВ ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_16 , начальнику відділення СВ ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_17 , а саме інформацію (роздруківку) про вхідні та вихідні дзвінки, мобільних зав`язків із зазначенням номерів базових станцій та їх адрес з прив`язкою до базових станцій, а також інформації про вхідні і вихідні смс повідомлень та зазначенням IMEI мобільних терміналів абонента ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), яке розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , абонентськими номерами: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 з визначенням базового прийому передаючих станцій з 10.07.2024 року по теперішній час включно.

Строк дії ухвали встановити до 20 листопада 2024 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення20.09.2024
Оприлюднено24.09.2024
Номер документу121777752
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —638/16306/24

Ухвала від 21.10.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Заварза Т. В.

Ухвала від 04.10.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Заварза Т. В.

Ухвала від 02.10.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Агапов Р. О.

Ухвала від 30.09.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Заварза Т. В.

Ухвала від 20.09.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Агапов Р. О.

Ухвала від 19.09.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Агапов Р. О.

Ухвала від 18.09.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Агапов Р. О.

Ухвала від 18.09.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Агапов Р. О.

Ухвала від 18.09.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Агапов Р. О.

Ухвала від 13.09.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Агапов Р. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні