ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 вересня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/550/24 Суддя Охотницька Н.В., розглянувши матеріали позовної заяви б/н від 17.09.2024 (вх. №645 від 18.09.2024)
за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
до відповідача Управління обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради, бульвар Т.Шевченка, 21, 46001
про зобов`язання вчинити дії
Встановила:
18.09.2024 до Господарського суду Тернопільської області надійшла позовна заява Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про зобов`язання відповідача Управління обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради внести до переліку об`єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу позивачем нежитлового приміщення, розташованого за адресою АДРЕСА_2 , та подати такий перелік на затвердження Тернопільською міською радою.
Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.09.2024 для розгляду вищезазначеної судової справи визначено суддю Охотницьку Н.В.
Перевіряючи позовну заяву та додані до неї матеріали на їх відповідність вимогам Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку, що такі не в повній мірі відповідають приписам цього правового акта, з наступних підстав.
Загальні вимоги до форми, змісту та додатків до позовної заяви визначені ст.ст.162-164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Так, відповідно до частин 2, 3 ст. 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи та повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Частиною 2 ст. 164 ГПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч.2 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (частини 4, 5 статті 91 ГПК України).
Звідси й необхідність у зазначенні особою, яка подає копію документу (доказу) про те, у кого знаходиться його оригінал.
Порядок засвідчення копії документів визначений пунктом 5.26 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлення документів" (далі - ДСТУ 4163-2020), затвердженого наказом Державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 01.07.2020 №144, яким передбачено, що відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Разом із цим, всупереч вищенаведеному, до позовної заяви в підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, додано копії документів, які належним чином не засвідчені, оскільки не містять: прізвища та ініціалів особи, підписом якої підтверджується відповідність копії письмового доказу оригіналу; дати засвідчення копій. Крім того, у позовній заяві відсутні відомості щодо наявності у заявника або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
До того ж, окремі долучені до позовної заяви копії документів виготовлені неякісно та не в повному обсязі відтворюють зміст документів, зокрема: копія висновку про вартість майна, затвердженого 30.07.2018; копія акта від 01.04.2019; копія дефектного акта від 02.12.2020 №39; копія договору оренди №9003 від 18.05.2022.
Суд враховує, що ч. 1 ст. 74 ГПК України передбачає обов`язок кожної сторони довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, що є реалізацією принципу змагальності сторін (пункт 4 частини третьої статті 2 цього Кодексу).
Одними із засобів, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставини, що мають значення для вирішення справи, є письмові докази.
Відповідно до ч.2 ст.80 ГПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази саме разом з поданням позовної заяви.
Водночас, не засвідчені належним чином копії документів не можуть вважатися доказами у розумінні частини другої статті 91 ГПК України.
Згідно з частинами 1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене вище, позовну заяву слід залишити без руху та надати заявнику можливість усунути допущені недоліки позовної заяви шляхом:
- подання до суду належним чином виготовлених (з відтворенням повного тексту) та засвідчених у відповідності до ст.91 ГПК України та п.5.26 ДСТУ 4163-2020 копій документів, доданих до позовної заяви в підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
- зазначення відомостей щодо наявності у заявника чи іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Суд звертає увагу заявника на те, що відповідно до частин 3, 4 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 91, 162, 164, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву б/н від 17.09.2024 (вх. №645 від 18.09.2024) Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Копію ухвали надіслати Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 на адресу: АДРЕСА_1 (оскільки в останнього відсутній зареєстрований електронний кабінет в ЄСІТС).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 23.09.2024, та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Охотницька
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 24.09.2024 |
Номер документу | 121782254 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Охотницька Н.В
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні