ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
28 жовтня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/550/24 Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Охотницької Н.В.
за участі секретаря судового засідання Коляски І.І.
за позовом Фізичної особи-підприємця Семанишина Бориса Васильовича , АДРЕСА_1
до відповідача - Управління обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради, бульвар Т.Шевченка, 21, 46001
про зобов`язання вчинити дії
за участі представників:
позивача: Білецький Н.Т., ордер №1087495, від 26.09.2024;
відповідача: не прибув;
В порядку ст. ст. 8, 222 Господарського процесуального кодексу України, здійснюється повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів.
Встановив:
18.09.2024 до Господарського суду Тернопільської області надійшла позовна заява Фізичної особи-підприємця Семанишина Бориса Васильовича про зобов`язання відповідача - Управління обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради внести до переліку об`єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу позивачем нежитлового приміщення, розташованого за адресою АДРЕСА_2 , та подати такий перелік на затвердження Тернопільською міською радою.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на відмову Виконавчого комітету Тернопільської міської ради у прийнятті рішення про включення орендованого майна до переліку об`єктів, що підлягають приватизації та затвердження порядку приватизації майна шляхом його викупу та укладення договору купівлі - продажу майна з відповідачем, який є добросовісним орендарем нежитлового приміщення, комунальної власності площею 88,2 м2, розташованого за адресою АДРЕСА_2 .
Ухвалою суду від 23 вересня 2024 року позовну заяву б/н від 17.09.2024 (вх. №645 від 18.09.2024) Фізичної особи-підприємця Семанишина Бориса Васильовича залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10-ти днів з дня одержання цієї ухвали.
26 вересня 2024 року на адресу суду від представника Фізичної особи-підприємця Семанишина Бориса Васильовича надійшла заява б/н від 17.09.2024 (вх. №645), з якої вбачається, що позивачем усунуто недоліки позовної заяви, про які зазначено в ухвалі про залишення позовної заяви без руху від 23 вересня 2024 року.
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 30 вересня 2024 року суд прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче засідання у цій справі на 28 жовтня 2024 року о 09:30 год. Крім того, суд встановив сторонам строки для подання заяв по суті справи.
14.10.2024 на адресу суду від Управління обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради надійшов відзив на позовну заяву (вх.№7848), в якому відповідач наводить свої заперечення щодо позову та просить суд відмовити у задоволені позовних вимог
28.10.2024 на адресу суду від позивача надійшла відповідь на відзив б/н від 28.10.2024 (вх. № 8187) у якій Фізична особа - підприємець Семанишин Борис Васильович наводить свої заперечення щодо доводів відповідача, викладених у відзиві на позов.
Відповідач явки свого повноважного представника в підготовче засідання 28.10.2024 не забезпечив.
Поряд з цим, 24.10.2024 на адресу суду від відповідача надійшло клопотання б/н від 24.10.2024 (вх. № 8139) відповідно до якого останній просить суд розгляд справи проводити без участі представника управління у зв`язку із його участю в розгляді інших справ призначених на цю ж дату, де управління виступає позивачем та провадження у яких знаходиться на стадії розгляду по суті. Також, просить суд, керуючись ст. 226 ГПК України позовну заяву Фізичної особи - підприємця Семанишина Бориса Васильовича залишити без розгляду. В обґрунтування наведеного вказує на те, що під час ознайомлення в електронному суді із даною позовною заявою відповідачем було виявлено, що підпис, яким посвідчена позовна заява подана до суду, не відповідає підпису, яким засвідчена позовна заява подана безпосередньо управлінню. Також зауважує, що підпис на позовній заяві поданій до суду не відповідає тому, яким підписані документи, додані до позовної заяви, зокрема договір оренди. Вказані обставини, на думку відповідача, викликають сумніви у справжності підпису, яким підписана позовна заява Фізичної особи - підприємця Семанишина Бориса Васильовича , що подана до суду у цій справі.
У підготовче засідання 28.10.2024 представник позивача прибув та звернувся до суду з усним клопотанням про відкладення підготовчого засідання на іншу дату, з метою ознайомлення із клопотанням Управління обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради про залишення позовної заяви без розгляду та надання пояснень з цього приводу. Звернув увагу на те, що позовна заява б/н від 17.09.2024, яка направлялась суду та відповідачу, підписувалась особисто Фізичною особою-підприємцем Семанишиним Борисом Васильовичем .
Відповідно до ч. 1 ст. 177 ГПК України, завданнями підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно з п. 7, 10, 12 ч. 2 ст. 182 ГПК України суд у підготовчому засіданні, зокрема, з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; вирішує заяви та клопотання учасників справи; встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення.
Частиною 2 ст. 183 ГПК України визначено, що суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Частиною 3 ст. 177 ГПК України визначено, що підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
За таких обставин, беручи до уваги клопотання відповідача про залишення позову без розгляду та враховуючи клопотання позивача про відкладення підготовчого засідання для надання пояснень щодо обставин, викладених у клопотанні відповідача, суд з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави та надання сторонам, передбаченого ст. ст. 7, 13 ГПК України, рівного права на захист своїх прав та охоронюваних законом інтересів, та відповідно належного вирішення судом завдань підготовчого провадження, відклав підготовче засідання на 18 листопада 2024 року о 12:30 год., без постановлення окремого процесуального документа із зазначенням про це у протоколі судового засідання, відповідно до пункту 7 частини 2 статті 223 ГПК України, про що представника позивача повідомлено під розписку.
Згідно із ч. 2 ст. 120 ГПК України, суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою.
Відповідно до ч. 2 ст. 232 ГПК України, процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи та оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвали.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 120, 121, 177, 182, 202, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Повідомити, Управління обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради що підготовче засідання у справі № 921/550/24 відкладено на "18" листопада 2024 року о 12:30 год. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14а (зал судових засідань №3, 5-й поверх).
2. Ухвалу направити Управлінню обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради, відповідно до положень ч. 5 ст. 6 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили відповідно до приписів ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвалу підписано 28.10.2024.
Суддя Н.В. Охотницька
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 30.10.2024 |
Номер документу | 122594354 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо приватизації майна |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Охотницька Н.В
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні