Справа № 740/5654/24
Провадження № 2/740/1618/24
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
23 вересня 2024 року м.Ніжин
Суддя Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області Олійник В.П., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до Ніжинської державної нотаріальної контори-правонаступник Бахмацька района державна контора про скасування постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії та зобов`язання вчинити дії,
встановив:
19 вересня 2024 року ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до Ніжинської державної нотаріальної контори-правонаступник Бахмацька района державна контора про скасування постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії та зобов`язання державного нотаріуса видати свідоцтво на спадщину за «…законом-за заповітом-непроти згоден…». Позовна заява обгрунтована тим, що «…ми обурені шахрайськими діями державного нотаріуса м.Ніжина. Без всяких пояснень та їх наслідків заставила мене підписати одказну! Ми незнали про таке, а наслідки жахливі, ми всі ці роки страждаєм. Залишила мене без частки порушені ст 1241 ст 1261, а могла б по людськи поступити, дати можливість по Закону і по заповіту-поіздівалась. Нашою спадщиною хтось корстується а ми не можем переоформити і нічого неотримуєм…».
За правилами ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Позовна заява відповідно до ст.175 ЦПК України повинна містити, зокрема повне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)сторін таінших учасниківсправи,їх місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),поштовий індекс,ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України(дляюридичних осіб,зареєстрованих зазаконодавством України),а такожреєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерію паспортадля фізичнихосіб -громадян України(якщотакі відомостіпозивачу відомі),відомі номеризасобів зв`язкута адресиелектронної пошти,відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
За обґрунтуванням позову ОСОБА_1 просить скасувати постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії та зобов`язати державного нотаріуса видати свідоцтво на спадщину за «…законом-за заповітом-непроти згоден…».
Відповідно до ст.ст.55, 124 Конституції України кожна особа має право на судовий захист своїх прав та законних інтересів.
Згідно з ст.50 Закону України «Про нотаріат» нотаріальна дія або відмова у її вчиненні оскаржуються до суду. Право на оскарження нотаріальної дії або відмови у її вчиненні має особа, прав та інтересів якої стосуються такі дії.
Справи щодо оскарження нотаріальних дій або відмови в їх вчиненні повинні розглядатися в порядку цивільного судочинства як спір про право.
Позовна заява не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України, оскільки має виключно загальні формулювання без будь-якої конкретизації фактів, наявності спору та його учасників, способів захисту, зокрема в заяві вказано, що «…ми обурені, ми страждаємо…»,-без конкретної вказівки певних осіб, також не вказано про конкретного нотаріуса, який на думку позивача порушив права і свободи, не вказані дані про особу, яка користується «…спадщиною…», і якою, і чи видавались відповідні свідоцтва і на яке конкретнее майно (рухоме чи нерухоме), що впливає на визначення осіб у спірних правовідносинах, також у позові не вказано, чи оспорюються права позивача в порядку спадкування іншими особами, при цьому якщо право позивача оспорюється іншими учасниками конкретних цивільних правовідносин, які вважають, що вчинення чи невчинення певної нотаріальної дії вплине на їх права та обов`язки, такий спір підлягає вирішенню саме між особою, яка безпосередньо брала участь у нотаріальному процесі, та особою, яка оспорює права, що виникають на підставі вчиненої нотаріальної дії. Також у позові ставиться питання про витребування копії спадкової справи без будь-якої конкретизації особи спадкодавця.
Також у позові ОСОБА_1 вказує відповідача, як Ніжинська державна нотаріальна контора-правонаступник Бахмацька района державна контора, при цьому у позові не вказані обставини щодо правонаступництва Ніжинської державної нотаріальної контори, також станом на 23 вересня 2024 року вірна назва саме як Бахмацька державна нотаріальна контора (м.Бахмач, вул.Шевченка, 38), при цьому у позовній заяві не вказані підстави звернення саме до Ніжинського міськрайонного суду, а за правилами ч.2 ст.27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Обставини щодо підсудності даної справи за вибором позивача згідно з ст.28 ЦПК України, чи виключної підсутності відповідно до ст.30 ЦПК України (зокрема позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини),-у позовній заяві не викладені.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання встановлених вимог, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суддя акцентує увагу позивача на тому, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21 лютого 1975 року, «Де Жуффр де ля Прадель проти Франції» від 16 грудня 1992 року. Відтак, в кожному випадку скаржник (позивач) при зверненні до суду із скаргою (позовною заявою) повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
Дотримання вимог процесуального законодавства України при пред`явленні позову до суду є імперативним правилом, в тому числі і для суду.
Враховуючи викладене наявні підстави для залишення позовної заяви без руху відповідно до ст.185 ЦПК України, про що повідомити позивача, надавши строк для усунення вищезазначеного недоліку позовної заяви.
Керуючись ст.ст.175, 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,-
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Ніжинської державної нотаріальної контори-правонаступник Бахмацька района державна контора про скасування постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії та зобов`язання вчинити дії,-залишити без руху, про що повідомити позивача і надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
Роз`яснити, що в разі не усунення вказаних недоліків заяви у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.Олійник.
Суд | Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 25.09.2024 |
Номер документу | 121809404 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них |
Цивільне
Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
Олійник В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні