Справа № 203/3807/20
Провадження № 2/0203/23/2024
УХВАЛА
01 серпня 2024 року Кіровський районний суд м. Дніпропетровська в залі суду в місті Дніпрі у складі:
головуючого судді Ханієвої Ф.М.,
за участю секретаря судового засідання Сядро Г.Г.,
за участі:
представника позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача-1 ОСОБА_2 ,
представника відповідача-2 ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в порядку загального позовного провадження клопотання представника відповідача-1 про витребування доказів в цивільній справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради, Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, Центральна адміністрація Дніпровської міської ради, ОСОБА_7 , про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Кіровського районного суду м. Дніпропетровська перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 (далі відповідач-1), ОСОБА_6 (далі відповідач-2), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради, Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, Центральна адміністрація Дніпровської міської ради, ОСОБА_7 , про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою.
У чергове підготовче засідання 01.08.2024 року з`явились представники сторін.
Інші учасники справи у підготовче засідання не з`явились, належним чином повідомлені про час, дату та місце проведення підготовчого засідання, причини неявки суду не повідомили.
Суд, заслухавши думки учасників справи, на підставі положень ст. ст. 128, 223 ЦПК України продовжив підготовче засідання за відсутності інших учасників справи.
До початку чергового підготовчого судового засідання в системі «Електронний суд» представник відповідача-1 подав до суду клопотання про витребування доказів, в якому Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області відмовлено йому у наданні запитуваної інформації, що має значення для правильного вирішення справи по суті спору, а тому він звернувся до суду з клопотанням про витребування доказів та просить суд:
- витребувати у Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області: засвідчену належним чином копію Поземельної книги щодо земельної ділянки з кадастровим номером: 1210100000:06:044:0004, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , що належить ОСОБА_5 та ОСОБА_6 ; засвідчену належним копію Поземельної книги щодо земельної ділянки з кадастровим номером: 1210100000:06:044:0073, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , що належить ОСОБА_4 .
Під час підготовчого судового засідання представник відповідача-1 підтримав вимоги клопотання та просив суд їх задовольнити, підстави звернення до суду із клопотанням пояснив суду таким чином, як про це вказано вище. Також він наголосив на тому, що докази, про витребування яких він просить суд, мають значення для правильного вирішення справи та стосуються предмета спору.
Представник відповідача-2 підтримав клопотання представника відповідача-1 та просив суд його задовольнити, зазначивши, що витребувані докази мають значення для призначення судової експертизи та стосуються предмета спору.
Представник позивача залишив вирішення клопотання представника відповідача-1 на розсуд суду.
Суд, заслухавши пояснення та думки учасників справи, вивчивши матеріали справи, проаналізувавши норми ЦПК України, доходить таких висновків.
Судом встановлено, що предметом позову є усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою 1210100000:06:044:0073, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , що належить ОСОБА_4 .
На підтвердження тверджень про те, що представник відповідача-1 не може самостійно надати суду докази, про витребування яких просить суд, він надав суду копії запиту та листа Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області від 11.06.2024 року, зокрема, про те, що копії документів Державного земельного кадастру, а також документів, що стали підставою для внесення відомостей до нього, можуть бути вилучені в органів, що здійснюють ведення Державного земельного кадастру, лише за рішенням відповідних державних органів, прийнятих у межах їх повноважень, визначених законом.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до частин 1, 4-7 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до частин 4, 9, 11 ст. 83 ЦПК України, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
У разі подання заяви про те, що доданий до справи або поданий до суду учасником справи для ознайомлення документ викликає сумнів з приводу його достовірності або є підробленим, особа, яка подала цей документ, може просити суд до закінчення підготовчого засідання виключити його з числа доказів і розглядати справу на підставі інших доказів.
Відповідно до ч. 1, ч. 2, ч. 3, ч. 6, ч. 7, ч. 8, ч. 9 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинахдругійтатретійстатті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Відповідно до положень ст. ст. 26, 55 Закону України «Про землеустрій» від 22.05.2003 року №858-ІV, замовниками документації із землеустрою можуть бути органи державної влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, землевласники і землекористувачі, а також інші юридичні та фізичні особи.
Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) розробляється за рішенням власника (розпорядника) земельної ділянки, землекористувача.
Аналіз викладених вище норм ЦПК України та обставин справи вказує, що докази, про витребування яких просить представник відповідача-1, мають значення для об`єктивного та всебічного встановлення всіх обставин по справі, правильного вирішення спору по суті, стосуються предмета доказування в цивільній справі.
З огляду на викладене вище, враховуючи, що представник відповідача-1 не має можливості самостійно надати суду докази, про витребування яких він просить суд, на підставі положень ст.ст. 83, 84 ЦПК України суд вважає за необхідне у повному обсязі задовольнити клопотання представника відповідача-1 про витребування доказів.
Керуючись ст. ст. 76, 81, 83, 84, 260, 261 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача-1 про витребування доказів в цивільній справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради, Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, Центральна адміністрація Дніпровської міської ради, ОСОБА_7 , про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою задовольнити повністю.
Витребувати у Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області:
-засвідчену належним чином копію Поземельної книги щодо земельної ділянки з кадастровим номером: 1210100000:06:044:0004, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , що належить ОСОБА_5 та ОСОБА_6 ;
-засвідчену належним копію Поземельної книги щодо земельної ділянки з кадастровим номером: 1210100000:06:044:0073, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , що належить ОСОБА_4 .
Копію ухвали суду направити для відома та виконання до: Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області (адреса місцезнаходження: 49000, м. Дніпро, вул. Філософська, 39а; електронна пошта: dnipropetrovsk@land.gov.ua).
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали суду складений 08.08.2024 року.
Суддя Ф.М. Ханієва
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2024 |
Оприлюднено | 26.09.2024 |
Номер документу | 121830633 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Ханієва Ф. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні