ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84
УХВАЛА
24 вересня 2024 р. Справа № 924/780/24
м.Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Шевчук О.І., розглянувши матеріали
за позовом Комунального підприємства Міськтепловоденергія, м. Кам`янець-Подільськиий, Хмельницька область
до Закладу вищої освіти Подільський Державний Університет, м. Кам`янець-Подільський, Хмельницька область
про стягнення заборгованості в сумі 1 025 049,35 грн.
Представники сторін: не викликались
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Хмельницької області 21.08.2024 надійшла позовна заява Комунального підприємства «Міськтепловоденергія» (32300, Хмельницька обл., м. Кам`янець Подільський, вул. Ярослава Мудрого, буд 123, код ЄДРПОУ 36588183) до Закладу вищої освіти Подільський Державний Університет (32316, Хмельницька обл., м. Кам`янець Подільський, вул. Шевченка, буд.12, код ЄДРПОУ 22769675) про стягнення заборгованості 1 025 049,35 грн., з яких: основний борг - 943 896,78 грн., пеня - 21 316,75 грн., інфляційні втрати 42 362,10 грн., 3% річних 17 473,72 грн.
Дана позовна заява сформована в підсистемі «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі ЄСІТС).
В обґрунтування позовних вимог Комунальне підприємство «Міськтепловоденергія» (далі - КП "Міськтепловоденергія" зазначає про невиконання Відповідачем умов договору про надання послуг з постачання теплової енергії (постачання пари та гарячої води) за державні кошти №КП 0016 від 14.09.2023, у зв`язку з чим у останнього виникла прострочена заборгованість у сумі 685 954,64 грн., а також внаслідок невиконання відповідачем умов договору про надання послуги з постачання теплової енергії (постачання пари та гарячої води) за державні кошти №КП 0016 від 25.03.2024 у останнього виникла прострочена заборгованість перед позивачем в сумі 257 942,14 грн., які підлягають стягненню з відповідача, з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також трьох процентів річних від простроченої суми та пеня у розмірі одного відсотка суми боргу за кожен день прострочення.
Ухвалою суду від 26.08.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку розгляду за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання на 17.09.2024.
16.09.2024 до суду засобами поштового зв`язку надійшло клопотання Закладу вищої освіти «Подільський Державний Університет» (далі ЗВО «Подільський державний університет»), у якому відповідач наголошує на неотриманні від позивача копії позовної заяви з доданими до неї документами, інформацію про судове провадження отримав з ухвали суду про відкриття провадження у справі.
Судом установлено, що додана до позовної заяви квитанція №1562797 про доставку документів до зареєстрованого електронного кабінету свідчить про отримання таких документів 21.08.2024 Комунальним підприємством «Міськтепловоденергія» (код ЄДРПОУ 36588183).
Доказів надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу ЗВО «Подільський Державний Університет» матеріали справи не містять.
Ухвалою господарського суду від 17.09.2024 позовну заяву КП «Міськтепловоденергія» до ЗВО «Подільський Державний Університет» залишено без руху; надано позивачу 5-денний строк з дня вручення йому ухвали для усунення недоліків шляхом надання суду документів, які підтверджують направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами.
23.09.2024 до суду через підсистему «Електронний суд» ЄСІТС надійшла заява представника позивача КП «Міськтепловоденергія» адвоката Семенова С.В. (вх.05-22/6520/24) про усунення недоліків, у якій останній зазначає про відсутність обов`язку у позивача надсилати відповідачу, який не має зареєстрованого електронного кабінету у підсистемі «Електронний суд», копії позовної заяви з доданими до неї документами засобами поштового зв`язку з огляду на положення абз. 2 ч. 7 ст. 42 ГПК України.
Суд зауважує, що в силу ч.1 ст.172 ГПК України, надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами іншим учасникам справи до моменту подання позовної заяви до суду є обов`язком позивача.
Право бути почутим є одним з ключових принципів процесуальної справедливості, яка передбачена ст.129 Конституції України і статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Учасник справи повинен мати можливість захистити свою позицію в суді. Така можливість сприяє дотриманню принципу змагальності через право особи бути почутою та прийняттю обґрунтованого і справедливого рішення.
Принцип рівності сторін як один з елементів концепції справедливого судового розгляду вимагає, щоб кожній стороні була надана розумна можливість представити свою справу за умов, які не ставлять її в суттєво невигідне становище порівняно зі своїм опонентом (рішення ЄСПЛ від 15.08.2008 у справі "Надточій проти України").
Разом з тим, відповідно до ч.6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Згідно ч.1 ст.43 ГПК України учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами, зловживання процесуальними правами не допускається.
Судом установлено відсутність у відповідача - Закладу вищої освіти Подільський Державний Університет зареєстрованого електронного кабінету в підсистемі «Електронний суд» ЄСІТС.
Суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами (абз.3 ч.7 ст.42 ГПК України).
Частинами 2, 4 ст.13 ГПК України встановлено, що учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
З огляду на наведене суд зауважує на обов`язок відповідача Закладу вищої освіти Подільський Державний Університет як юридичної особи, зареєстрованої за законодавством України, зареєструвати електронний кабінет в підсистемі «Електронний суд» ЄСІТС.
Згідно приписів ч.1 ст.2 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Відповідно до ч.1 ст.177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Зважаючи на викладене, з огляду на необхідність виконання дій, передбачених ст.182 ГПК України, суд вважає за необхідне продовжити розгляд справи та відповідно до ч.ч.1-3 ст. 120 ГПК України повідомити учасників про дату та час підготовчого судового засідання.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 11, 13, 42, 120, 121, 172, 176, 177, 182, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Підготовче засідання у справі №924/780/24 призначити на 10:00 03 жовтня 2024 р.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Хмельницької області за адресою: м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1.
2. Повідомити учасників справи про дату, час та місце судового засідання, явку представників учасників справи у судове засідання визначити на їх розсуд.
3. Позивачу - виконати вимоги пунктів 5 та 9 ухвали господарського суду Хмельницької області від 26.08.2024 у справі №924/780/24.
Разом з цим, звертається увага позивача на обов`язок останнього до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ст. 172 ГПК України).
4. Повідомити відповідача про його обов`язок зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://km.arbitr.gov.ua.
Ухвала підписана та набрала законної сили 24.09.2024, оскарженню не підлягає.
СуддяО.І. Шевчук
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2024 |
Оприлюднено | 26.09.2024 |
Номер документу | 121858677 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Шевчук О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні