Ухвала
від 25.09.2024 по справі 465/7314/24
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 465/7314/24 Головуючий у 1 інстанції: Кузь В. Я.

Провадження № 22-ц/811/2915/24 Доповідач в 2-й інстанції: Ніткевич А. В.

У Х В А Л А

про повернення апеляційної скарги

25 вересня 2024 року Львівський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

головуючого судді Ніткевича А.В.

суддів : Бойко С.М., Копняк С.М.

вирішуючи питання відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Франківського районного суду м. Львова від 18 вересня 2024 року в справі за заявою завідувача відділення Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" - Данилишин М.І. про госпіталізацію та лікування громадянина ОСОБА_2 в примусовому порядку в умовах психіатричного стаціонару, -

встановив:

Рішенням Франківського районного суду м. Львова від 18 вересня 2024 року задоволено заяву завідувача відділення Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" - Данилишин М.І. про госпіталізацію та лікування громадянина ОСОБА_2 в примусовому порядку в умовах психіатричного стаціонару.

Рішення суду оскаржила ОСОБА_1 .

Перевіривши матеріали апеляційної скарги, суд вважає за необхідне апеляційну скаргу повернути апелянту, виходячи з такого.

Відповідно до ч. 1 ст. 352 ЦПК України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Згідно із ч. 3 ст. 356 ЦПК України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи, що дозволяє суду з`ясувати, чи поширюється на цю особу визначене у ч. 1 ст. 352 ЦПК України право на апеляційне оскарження.

Зі змісту апеляційної скарги вбачається, що звертаючись до суду з апеляційною скаргою ОСОБА_1 зазначає свій процесуальний статус, як представник дієздатного ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно із ч.ч. 1, 3 ст. 237 ЦК України представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов`язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.

Стаття 242 ЦК України визначає представництво за законом. Зокрема, батьки (усиновлювачі) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей. Опікун є законним представником малолітньої особи та фізичної особи, визнаної недієздатною. Законним представником у випадках, встановлених законом, може бути інша особа.

Зважаючи на викладене, суд доходить висновку, що ОСОБА_1 не може вважатися законним представником свого сина ОСОБА_2 , оскільки він досяг повноліття ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) та не визнаний недієздатний.

За таких обставин наявні підстави для повернення апеляційної скарги з підстав, визначених пунктом 1 частини п`ятої статті 357 ЦПК України.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини щодо застосування статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободвизнає, що доступ до суду не є абсолютним і національним законодавством може обмежуватись, зокрема для дотримання правил судової процедури і це не є порушенням права на справедливий суд (рішення у справі «Станков проти Болгарії» від 12 липня 2007 року).

Зважаючи на викладене та те, що апеляційна скарга підписана особою, яка не має процесуальної дієздатності, тому відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 357 ЦПК України скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції.

Керуючись ст. 357 ЦПК України, суд,-

ухвалив :

Повернути ОСОБА_1 апеляційну скаргу на рішення Франківського районного суду м. Львова від 18 вересня 2024 року у справі за заявою завідувача відділення Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" - Данилишин М.І. про госпіталізацію та лікування громадянина ОСОБА_2 в примусовому порядку в умовах психіатричного стаціонару.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту підписання і протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий А.В. Ніткевич

Судді : С.М. Бойко

С.М.Копняк

СудЛьвівський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення25.09.2024
Оприлюднено27.09.2024
Номер документу121868661
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про надання особі психіатричної допомоги у примусовому порядку

Судовий реєстр по справі —465/7314/24

Ухвала від 10.02.2025

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Ухвала від 06.02.2025

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Червинська Марина Євгенівна

Ухвала від 24.01.2025

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Ухвала від 06.01.2025

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Постанова від 18.12.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Постанова від 18.12.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Ухвала від 10.10.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Ухвала від 03.10.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Ухвала від 25.09.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ніткевич А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні