Справа № 465/7314/24 Головуючий у 1 інстанції: Кузь В. Я.
Провадження № 22-ц/811/2915/24 Доповідач в 2-й інстанції: Ніткевич А. В.
У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
25 вересня 2024 року Львівський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого судді Ніткевича А.В.
суддів : Бойко С.М., Копняк С.М.
вирішуючи питання відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Франківського районного суду м. Львова від 18 вересня 2024 року в справі за заявою завідувача відділення Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" - Данилишин М.І. про госпіталізацію та лікування громадянина ОСОБА_2 в примусовому порядку в умовах психіатричного стаціонару, -
встановив:
Рішенням Франківського районного суду м. Львова від 18 вересня 2024 року задоволено заяву завідувача відділення Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" - Данилишин М.І. про госпіталізацію та лікування громадянина ОСОБА_2 в примусовому порядку в умовах психіатричного стаціонару.
Рішення суду оскаржила ОСОБА_1 .
Перевіривши матеріали апеляційної скарги, суд вважає за необхідне апеляційну скаргу повернути апелянту, виходячи з такого.
Відповідно до ч. 1 ст. 352 ЦПК України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Згідно із ч. 3 ст. 356 ЦПК України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи, що дозволяє суду з`ясувати, чи поширюється на цю особу визначене у ч. 1 ст. 352 ЦПК України право на апеляційне оскарження.
Зі змісту апеляційної скарги вбачається, що звертаючись до суду з апеляційною скаргою ОСОБА_1 зазначає свій процесуальний статус, як представник дієздатного ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно із ч.ч. 1, 3 ст. 237 ЦК України представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов`язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.
Стаття 242 ЦК України визначає представництво за законом. Зокрема, батьки (усиновлювачі) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей. Опікун є законним представником малолітньої особи та фізичної особи, визнаної недієздатною. Законним представником у випадках, встановлених законом, може бути інша особа.
Зважаючи на викладене, суд доходить висновку, що ОСОБА_1 не може вважатися законним представником свого сина ОСОБА_2 , оскільки він досяг повноліття ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) та не визнаний недієздатний.
За таких обставин наявні підстави для повернення апеляційної скарги з підстав, визначених пунктом 1 частини п`ятої статті 357 ЦПК України.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини щодо застосування статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободвизнає, що доступ до суду не є абсолютним і національним законодавством може обмежуватись, зокрема для дотримання правил судової процедури і це не є порушенням права на справедливий суд (рішення у справі «Станков проти Болгарії» від 12 липня 2007 року).
Зважаючи на викладене та те, що апеляційна скарга підписана особою, яка не має процесуальної дієздатності, тому відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 357 ЦПК України скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції.
Керуючись ст. 357 ЦПК України, суд,-
ухвалив :
Повернути ОСОБА_1 апеляційну скаргу на рішення Франківського районного суду м. Львова від 18 вересня 2024 року у справі за заявою завідувача відділення Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" - Данилишин М.І. про госпіталізацію та лікування громадянина ОСОБА_2 в примусовому порядку в умовах психіатричного стаціонару.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту підписання і протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий А.В. Ніткевич
Судді : С.М. Бойко
С.М.Копняк
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2024 |
Оприлюднено | 27.09.2024 |
Номер документу | 121868661 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про надання особі психіатричної допомоги у примусовому порядку |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Ніткевич А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні