Ухвала
від 24.01.2025 по справі 465/7314/24
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 465/7314/24 Головуючий у 1 інстанції: Кузь В.Я.

Провадження № 22-ц/811/219/25 Доповідач в 2-й інстанції: Ванівський О. М.

У Х В А Л А

про повернення апеляційної скарги

24 січня 2025 року Львівський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

головуючого - судді Ванівського О.М.

суддів: Цяцяка Р.П., Шеремети Н.О.,

перевіривши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Франківського районного суду м. Львова від 18 вересня 2024 року у справі за заявою Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна психіатрична лікарня» про госпіталізацію та лікування ОСОБА_1 в примусовому порядку в умовах психіатричного стаціонару, -

в с т а н о в и в:

Рішенням Франківського районного суду м.Львова від 18 вересня 2024 рокузаяву завідувача відділення Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» - Данилишин М.І. про госпіталізацію та лікування громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в примусовому порядку в умовах психіатричного стаціонару - задоволено.

Постановою Львівського апеляційного суду від 18 грудня 2024 року апеляційну скаргу Першого заступника керівника Львівської обласної прокуратури, до якоїприєднався ОСОБА_1 залишено без задоволення, а рішення Франківського районного суду м.Львова від 18 вересня 2024 року залишено без змін.

Рішення Франківського районного суду м.Львова від 18 вересня 2024 рокуоскаржив ОСОБА_1 , подавши апеляційну скаргу 02 січня 2025 року.

Ухвалою Львівського апеляційного суду від 06 січня 2025 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Франківського районного суду м. Львова від 18 вересня 2024 року - повернуто апелянту, з підстав неналежного оформлення апеляційної скарги.

17 січня 2025 року ОСОБА_1 повторно подав апеляційну скаргу на рішення Франківського районного суду м. Львова від 18 вересня 2024 року.

Перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 , колегія суддів приходить до висновку, що така не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню апелянту з наступних підстав.

Відповідно до ч. 3 ст.356ЦПК України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.

Згідно з частиною восьмою статті 43 ЦПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним підписом учасника справи (його представника).

Статтею 5 Закону України від 22.05.2003 № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» (далі - Закон № 851-IV) визначено, що електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа. Склад та порядок розміщення обов`язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством. Електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму. Візуальною формою подання електронного документа є відображення даних, які він містить, електронними засобами або на папері у формі, придатній для приймання його змісту людиною.

Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Для підтвердження достовірності походження та цілісності електронного документа може використовуватися електронна печатка. Накладанням електронного підпису та/або електронної печатки завершується створенняелектронного документа(частини перша - третя статті 6 Закону №851-IV).

Відповідно до пунктів 1, 27 частини першої статті 1 Закону України від 05.10.2017 № 2155-VIII«Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» (далі - Закон № 2155-VIII) автентифікація це електронний процес, що дає змогу підтвердити електронну ідентифікацію фізичної, юридичної особи, інформаційної або інформаційно-комунікаційної системи та/або походження та цілісність електронних даних; кваліфікований електронний підпис - удосконалений електронний підпис, що створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

Частиною другою статті 18 Закону № 2155-VIII передбачено, що у процесі підтвердження кваліфікованого електронного підпису чи печатки дійсність таких підпису чи печатки підтверджується, за умови:

- використання для створення кваліфікованого електронного підпису чи печатки кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки, який відповідає вимогам, установленим частиною другою статті 23 цього Закону;

- видачі кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг та його чинності на момент створення кваліфікованого електронного підпису чи печатки; відповідності значення відкритого ключа його значенню, яке міститься в кваліфікованому сертифікаті електронного підпису чи печатки;

- правильного внесення унікального набору даних, які визначають підписувача чи створювача електронної печатки, до кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки;

- зазначення у кваліфікованому сертифікаті електронного підпису про використання в ньому псевдоніма (у разі його використання особою на момент створення кваліфікованого електронного підпису);

- підтвердження того, що особистий ключ, який використовувався для створення кваліфікованого електронного підпису чи печатки, зберігається в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки;

- відсутності порушення цілісності електронних даних, з якими пов`язаний цей кваліфікований електронний підпис чи печатка;

- дотримання вимог, встановлених частиною першою статті 17-1 цього Закону, на момент створення кваліфікованого електронного підпису чи печатки.

Кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису (частина шоста статті 18 Закону № 2155-VIII).

Велика Палата Верховного Суду в постанові від 13.09.2023 у справі № 204/2321/22 виснувала, що вимога про звернення до суду через підсистеми ЄСІТС є обов`язковою для осіб, визначених пунктом 10 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС, затвердженого рішенням ВРП від 17.08.2021 №1845/0/15-21 [цей пункт відповідає частині шостій статті 18 КАС], та тих осіб, які добровільно зареєстрували офіційні електронні адреси в ЄСІТС. Звернення фізичної особи (за виключенням адвокатів та інших передбачених пунктом 10 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС осіб) до суду через офіційну електронну адресу суду з процесуальним електронним документом, який підписаний електронним цифровим підписом, є належним та правомірним способом безпосереднього звернення до суду, що ототожнюється із безпосереднім зверненням до суду через канцелярію або традиційними засобами поштового зв`язку і має кваліфікуватися саме як безпосереднє звернення до суду.

Велика Палата Верховного Суду в зазначеній постанові вказала, що з огляду на«якість закону» [поняття «якість закону» означає, що національне законодавство має бути доступним і передбачуваним, тобто визначати достатньо чіткі положення, аби дати людям адекватну вказівку щодо обставин і умов, за яких державні органи мають право вживати заходів, що вплинуть на конвенційні права цих людей (див. mutatis mutandis рішення Європейського суду з прав людини від 24.04.2008 у справі «C. Г. та інші проти Болгарії» (C. G. and Others v. Bulgaria), заява № 1365/07, § 39, від 09.01.2013 у справі «Олександр Волков проти України» (Oleksandr Volkov v. Ukraine), заява № 21722/11, §170)] фізична особа (за винятком адвокатів та інших передбачених пунктом 10 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС осіб) при зверненні до суду має чітко розуміти, що в неї є можливість через підсистему «Електронний суд» створювати та надсилати в електронному вигляді процесуальні чи інші документи, проте реєстрація офіційної електронної адреси для фізичної особи в ЄСІТС є добровільною, а кваліфікований електронний підпис має презумпцію його відповідності власноручному підпису, тому в такому випадку звернення до суду через офіційну електронну адресу суду з процесуальним електронним документом, який підписаний електронним цифровим підписом, є аналогічним безпосередньому зверненню до суду.

Згідно з п. 1 ч. 5 ст.357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду та повертається судом апеляційної інстанції, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.

Як вбачаєтьсяз матеріалівапеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Франківського районного суду м. Львова від 18 вересня 2024 року, така 17.01.2025 року надійшла на офіційну електронну скриньку Львівського апеляційного судубез кваліфікованого електронного підпису апелянта. Про відсутність у позовній заяві кваліфікованого електронного підпису відповідальною особою суду було складено акт від17.01.2025 року.

Враховуючи,що апеляційнаскарга ОСОБА_1 на рішення Франківського районного суду м. Львова від 18 вересня 2024 року, яка надійшла на електронну скриньку Львівського апеляційного суду, не підписана електронним цифровим підписом, така не може бути прийнята до розгляду апеляційним судом та підлягає поверненню.

Також слід зазначити, що згідно ч. 1ст. 44 ЦПК Українивстановлено, що учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами, зловживання процесуальними правами не допускається.

Оскарження ОСОБА_1 втретє рішення Франківського районного суду м. Львова від 18 вересня 2024 року свідчить про зловживання апелянтом своїми процесуальними правами.

Керуючись ст.ст. 356, 357 ЦПК України, Львівський апеляційний суд, -

п о с т а н о в и в:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Франківського районного суду м. Львова від 18 вересня 2024 року - повернути апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня її складення.

Повний текст ухвали складено 24 січня 2025 року.

Головуючий: Ванівський О.М.

Судді: Цяцяк Р.П.

Шеремета Н.О.

СудЛьвівський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення24.01.2025
Оприлюднено03.02.2025
Номер документу124839057
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про надання особі психіатричної допомоги у примусовому порядку

Судовий реєстр по справі —465/7314/24

Ухвала від 10.02.2025

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Ухвала від 06.02.2025

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Червинська Марина Євгенівна

Ухвала від 24.01.2025

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Ухвала від 06.01.2025

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Постанова від 18.12.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Постанова від 18.12.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Ухвала від 10.10.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Ухвала від 03.10.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Ухвала від 25.09.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ніткевич А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні