Ухвала
від 24.09.2024 по справі 949/1380/24
ДУБРОВИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №949/1380/24

У Х В А Л А

про призначення справи до розгляду

24 вересня 2024 року Дубровицький районний суд Рівненської області в складі:

головуючого - судді Тарасюк А.М.,

при секретарі судових засідань Пінчук О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дубровиця за правилами загального позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав,

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3 звернулась до суду із позовною заявою до відповідача ОСОБА_2 та просить позбавити відповідача батьківських прав відносно його неповнолітньої дитини - дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвалою судді від 05 вересня 2024 року відкрито провадження у даній справі та призначено підготовче судове засідання на 19 вересня 2024 року, яке за заявою позивача було відкладено на 24 вересня 2024 року.

До початку підготовчого судового засідання від позивача ОСОБА_1 надійшла заява про проведення підготовчого засідання без її участі. Не заперечує щодо призначення справи до судового розгляду по суті.

Відповідач ОСОБА_2 у підготовче судове засідання не з`явився, хоча належним чином повідомлений про день, час та місце проведення підготовчого судового засідання, що стверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, а також шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Оглянувши матеріали цивільної справи, суд вважає необхідним зазначити наступне.

Статтею 189 ЦПК України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмету спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи та вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Відповідно до ст. 196 ЦПК України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.

Підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 розділу ІІІ, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цим Кодексом (ч. 1 ст. 198 ЦПК України).

Згідно з ч. 1 ст. 197 ЦПК України, підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи.

У відповідності до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд, крім іншого, вирішує питання про вступ у справу інших осіб, про виклик свідків, вирішує заяви та клопотання учасників справи.

Так, позивачем подані клопотання про залучення у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, а саме органу опіки та піклування виконавчого комітету Дубровицької міської ради Сарненського району Рівненської області.

Також позивач подала клопотання про витребування доказів, де вона просить витребувати в органу опіки та піклування виконавчого комітету Дубровицької міської ради Сарненського району Рівненської області висновок про доцільність позбавлення батьківських прав відповідача ОСОБА_2 відносно його неповнолітньої дочки ОСОБА_3 .

Разом з тим, позивачем подано заяву про виклик свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які зможуть підтвердити той факт, що відповідач ОСОБА_2 ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків по вихованню та утриманню своєї дочки ОСОБА_3 .

Відповідно до ч. 1 ст. 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Згідно з вимогами ч. 3 ст. 53 ЦПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов`язки, встановлені статтею 43 цього Кодексу.

Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.

Згідно із ч. 4 ст. 19 СК України, при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.

Орган опіки та піклування подає до суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи (ч. 5 ст. 19 СК України) .

Відповідно до ст. 11 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", органами опіки та піклування є районні, районні у містах Києві та Севастополі місцеві державні адміністрації, виконавчі органи міських чи районних у містах, сільських, селищних рад. Присутність представника органів опіки та піклування на судових засіданнях є обов`язковою в разі, якщо розглядається справа стосовно дитини або з питань, що зачіпають права дитини.

Так, відповідач, щодо якого позбавлення батьківських прав є предметом позову, зареєстрований та проживає в с. Заслуччя Сарненського району Рівненської області.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі орган опіки та піклування - виконавчий комітет Дубровицької міської ради Сарненського району Рівненської області.

Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Згідно ч. 3 ст. 84 ЦПК України, у разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

Тому, суд вважає за необхідне витребувати від органу опіки та піклування - виконавчого комітету Дубровицької міської ради Сарненського району Рівненської області висновок щодо розв`язання спору.

Окрім того, оскільки у відповідності до ст. 49 ЦПК України, сторони користуються рівними процесуальними правами, тому орган опіки та піклування - виконавчий комітет Дубровицької міської ради Сарненського району Рівненської області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору може скористатися правом, передбаченим ст. 181 цього Кодексу та подати пояснення щодо позову.

Разом з тим, ч. 1 ст. 91 ЦПК України визначено, що виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи.

В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду (ч. 4 ст. 91 ЦПК України).

Таким чином, подані клопотання про витребування доказів та виклик свідків є підставними та такими, що підлягають задоволенню.

За приписами п. 15 ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.

Частиною 1 ст. 200 ЦПК України встановлено, що у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.

За змістом ч. 2 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду, закриття провадження у справі, закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

У підготовчому судовому засіданні, проведеному за правилами статей 189, 197, 198 ЦПК України, визначено, що копію ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи направлено та направлено копію позовної заяви та копії доданих до неї документів відповідачу, остаточно визначено предмет спору та характер спірних правовідносин, позовних вимог та склад учасників судового процесу; встановлено, що спір між сторонами до судового розгляду не врегульований; визначено обставини, які входять до предмета доказування, та обсяг доказів; встановлено порядок з`ясування обставин, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються, а також порядок розгляду справи; підстав для залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі немає; відводів не заявлено; до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті процесуальних дій вчиняти не потрібно. Підстави для відкладення підготовчого судового засідання або оголошення перерви відсутні. Підстав для колегіального розгляду справи, передбачених статтею 34 ЦПК України, не встановлено.

Суд, при підготовці справи до судового розгляду, ознайомившись з матеріалами справи, вважає, що були проведені всі підготовчі дії, передбачені ст. 197 ЦПК України, а тому є підстави для закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає можливим закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження, встановивши загальний порядок дослідження доказів у справі.

Справа підлягає розгляду суддею одноособово.

Керуючись ст.ст. 53, 84, 91, 196-200, 259, 260 ЦПК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Закрити підготовче провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав.

Справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав призначити до судового розгляду по суті в порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні на 14:00 год. 01 жовтня 2024 року в приміщенні Дубровицького районного суду Рівненської області, встановивши загальний порядок дослідження доказів у справі.

Заяву позивача про залучення третьої особи, яка не заявляє самосійних вимог щодо предмета спору задоволити.

Залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Орган опіки та піклування - виконавчий комітет Дубровицької міської ради Сарненського району Рівненської області до участі у розгляді цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав.

Встановити строк для подання третьою особою пояснення щодо позову п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали про призначення справи до розгляду.

Роз`яснити третій особі, що до пояснень застосовуються правила, встановлені частинами третьою - шостою статті 178 ЦПК України.

Клопотання позивача про витребування доказів задоволити.

Витребувати в Органу опіки та піклування - виконавчого комітету Дубровицької міської ради Сарненського району Рівненської області письмовий висновок щодо розв`язання спору, а саме щодо доцільності позбавлення батьківських прав відповідача ОСОБА_2 .

Зобов`язати Орган опіки та піклування - виконавчий комітет Дубровицької міської ради Сарненського району Рівненської області надати висновок щодо розв`язання спору до початку судового засідання.

Клопотання позивача про виклик свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 задоволити.

Зобов`язати позивача забезпечити явку свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у судове засідання.

Свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 попередити про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.

У судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет -http://court.gov.ua/sud1706/gromadyanam/csz/.

У Дубровицькому районному суді Рівненської області наявна технічна можливість для проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Копію ухвали про призначення справи до розгляду надіслати учасникам справи. Одночасно з копією ухвали надіслати третій особі копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя: підпис.

Згідно з оригіналом.

Суддя Дубровицького

районного суду Тарасюк А.М.

СудДубровицький районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення24.09.2024
Оприлюднено27.09.2024
Номер документу121876392
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —949/1380/24

Рішення від 03.12.2024

Цивільне

Дубровицький районний суд Рівненської області

Тарасюк А.М.

Рішення від 03.12.2024

Цивільне

Дубровицький районний суд Рівненської області

Тарасюк А.М.

Ухвала від 24.09.2024

Цивільне

Дубровицький районний суд Рівненської області

Тарасюк А.М.

Ухвала від 05.09.2024

Цивільне

Дубровицький районний суд Рівненської області

Тарасюк А.М.

Ухвала від 19.08.2024

Цивільне

Дубровицький районний суд Рівненської області

Тарасюк А.М.

Ухвала від 02.08.2024

Цивільне

Дубровицький районний суд Рівненської області

Тарасюк А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні