ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
26 вересня 2024 року м. ТернопільСправа №921/566/24
Суддя Охотницька Н.В., розглянувши матеріали позовної заяви б/н від 23.09.2024 (вх. №663 від 24.09.2024)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО-КРАЙ", вул. Лохвицька, 29, м. Гадяч, Миргородський район, Полтавська область, 37300
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХІНАГРО", вул. Чубинського, 43, с. Підгородне, Тернопільський район, Тернопільська область, 47751
про стягнення заборгованості 957 024,29 грн.
Встановила:
Товариство з обмеженою відповідальністю "АГРО-КРАЙ" звернулося до Господарського суду Тернопільської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХІНАГРО" про стягнення 957 024,29 грн, в тому числі: 313 778,63 грн суми попередньої оплати за товар, 643 246,13 грн штрафу за період прострочення поставки товару.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на невиконання відповідачем взятих на себе зобов`язань за Договором поставки запасних частин №03/ЗЧ/2024 від 07.03.2024 щодо постачання та передачі у власність ТОВ "АГРО-КРАЙ" обумовленого договором товару (запасні частини та комплектуючі до транспортних засобів та/або сільськогосподарської техніки), що послугувало підставою для звернення з цим позовом до суду про стягнення сплаченої суми попередньої оплати за товар та штрафу за період прострочення поставки товару.
У відповідності до ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Позовна заява б/н від 23.09.2024 (вх. №663 від 24.09.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО-КРАЙ" подана з дотриманням ст. ст. 162, 164, 176 Господарського процесуального кодексу України, отже, підлягає прийняттю до розгляду судом.
При вирішенні питання щодо форми господарського судочинства, у якій слід здійснювати розгляд позовних вимог у цій справі, господарський суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Частинами 3, 4 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Відповідно до ч.3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
З огляду на викладені вище положення Господарського процесуального кодексу України, а також враховуючи предмет позову, можливий обсяг та характер доказів у справі, господарський суд дійшов висновку щодо необхідності призначення цієї справи до розгляду за правилами загального позовного провадження.
Згідно з вимогами ст. 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи (ч.1 ст.182 ГПК України).
Враховуючи вищезазначене, керуючись ст. ст. 12, 162, 164, 176, 181, 234, 247 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву б/н від 23.09.2024 (вх. №663 від 24.09.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО-КРАЙ" до розгляду та відкрити провадження у справі №921/566/24.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання на "21" жовтня 2024 року на 11:30 год., яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: м.Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14а (зал судових засідань № 3, 5-й поверх).
4. Запропонувати відповідачу, в 15-денний строк від дня отримання цієї ухвали, надати суду відзив на позов, оформлений згідно вимог ст.165 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
5. Запропонувати позивачу в 5-денний строк від дня отримання відзиву на позов, надати суду відповідь на відзив, оформлену згідно вимог ст.166 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь позивача, якщо такі докази не надані відповідачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив з доданими доказами іншим учасникам справи.
6. Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення на відповідь на відзив, які мають відповідати вимогам ст.167 ГПК України, протягом 5 днів з дня одержання відповіді на відзив.
7. Роз`яснити учасникам справи, що заяви і клопотання по справі повинні відповідати вимогам ст.170 ГПК України.
8. Відповідно до ст.6 ГПК України, оскільки сторони у справі мають зареєстровані електронні кабінети у ЄСІТС, копії судових рішень у цій справі будуть направлятися судом на їх адресу виключно в електронній формі, що не позбавляє сторони права отримати копію відповідного судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
9. Копію ухвали направити сторонам у справі відповідно до положень ч.5 ст. 6 ГПК України.
Ухвала, відповідно до приписів ст. 235 ГПК України, набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Ухвалу підписано 26.09.2024.
Суддя Н.В. Охотницька
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121895481 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Охотницька Н.В
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні