Дата документу 27.09.2024Справа № 554/11309/22 Провадження № 1-кп/554/262/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2024 року місто Полтава
Октябрський районний суд міста Полтави у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участі
прокурора ОСОБА_2 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження №12022170420001617 за обвинуваченням ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України,
В С Т А Н О В И В :
На розгляді в суді перебуває вищевказане кримінальне провадження за зміненим обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.
У судовому засіданні прокурор заявив клопотання про продовження на 2 (два) місяці строку запобіжного заходу у виді домашнього арешту в нічний період доби, обраного обвинуваченому ОСОБА_3 .
В обґрунтування клопотання прокурор покликається на ті обставини, що 15 серпня 2022 року під час досудового розслідування до обвинуваченого ОСОБА_3 застосовано запобіжний захід у виді домашнього арешту в нічний час доби з покладенням обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України. Надалі такий запобіжний захід суд обрав і неодноразово продовжував, і строк дії останньої ухвали закінчується 04 жовтня 2024 року. Однак, на переконання прокурора, ризики, які існували під час досудового розслідування та судового розгляду, не зменшилися і на теперішній час є реальними, що виправдовує подальше застосування раніше обраного запобіжного заходу.
Зазначає, що ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі відп`яти до восьми років. Своєю чергою, потерпілий та свідки надали вагомі показання у кримінальному провадженні на підтвердження вчинення злочину саме обвинуваченим. Крім того, ОСОБА_3 раніше притягувався до кримінальної відповідальності, не працює, після вчинення злочину з місця події зник. Це дає підстави вважати, що останній може здійснити спроби впливу на свідків шляхом погроз, підкупу, вмовлянь з метою зміни їх показань. Також обвинувачений може переховуватися від суду з метою уникнення кримінальної відповідальності та продовжувати вчинення кримінальних правопорушень. На думку прокурора, інші більш м`які запобіжні заходи неможливо і недоцільно застосувати до обвинуваченого, оскільки вони нездатні забезпечити його належної процесуальної поведінки. Тому, з метою запобігання ризикам, передбаченим п.п.1, 3, 5 ч. 1ст. 177 КПК України, які не зникли та не зменшилися, а саме: переховування обвинуваченого від органу досудового розслідування та/або суду, впливу на потерпілого та свідків, вчинення іншого кримінального правопорушення, прокурор просить продовжити строк обраного обвинуваченому запобіжного заходу у виді домашнього арешту за адресою: АДРЕСА_1 в нічний період доби з 20:00 год до 07:00 год наступного дня на 2 (два) місяці.
Прокурор у судовому засіданні заявлене клопотання підтримав, просив задовольнити з відповідних підстав.
У судовому засіданні обвинувачений не заперечував проти клопотання прокурора про продовження строку раніше обраного йому запобіжного заходу у виді домашнього арешту у нічний період доби.
Захисник обвинуваченого надав телефонограму та не заперечував проти клопотання прокурора.
Заслухавши учасників кримінального провадження, дослідивши необхідні матеріали судового провадження, суд дійшов до таких висновків.
Відповідно доч.ч.1та 2ст.177КПК Україниметою застосуваннязапобіжного заходує забезпеченнявиконання підозрюваним,обвинуваченим покладенихна ньогопроцесуальних обов`язків,а такожзапобігання спробам: 1)переховуватися відорганів досудовогорозслідування та/абосуду; 2)знищити,сховати абоспотворити будь-якуіз речейчи документів,які маютьістотне значеннядля встановленняобставин кримінальногоправопорушення; 3)незаконно впливатина потерпілого,свідка,іншого підозрюваного,обвинуваченого,експерта,спеціаліста уцьому жкримінальному провадженні; 4)перешкоджати кримінальномупровадженню іншимчином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч.ч. 1, 3 ст. 331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати, обрати або продовжити запобіжний захід щодо обвинуваченого.
За наявності клопотань суд під час судового розгляду зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження запобіжного заходу до закінчення двомісячного строку з дня його застосування. За результатами розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців. Копія ухвали вручається обвинуваченому, прокурору та надсилається уповноваженій службовій особі до місця ув`язнення.
13 жовтня 2022 року Октябрський районний суд міста Полтави обрав обвинуваченому ОСОБА_3 запобіжний захід у виді домашнього арешту строком на 2 (два) місяці, заборонивши залишати житло, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 в нічний час доби з 20:00 год по 07:00 год наступного дня з покладенням обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме: прибувати за кожною окремою вимогою суду у встановлений у вимозі час; не залишати місце свого проживання: АДРЕСА_1 в нічний час доби з 20:00 год. по 07:00 год.; повідомляти суд про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування з потерпілим ОСОБА_5 , свідками у кримінальному провадженні, для запобіганню спробам незаконно впливати на вказаних осіб; не виїжджати за межі м. Полтави, без дозволу суду.
За вищевказаною ухвалою встановлено наступні ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України: обвинувачений може переховуватися від органу досудового розслідування та/або суду, впливати на потерпілого та свідків, які не допитані в судовому засіданні, вчинити інше кримінальне правопорушення.
Надалі строк дії вказаного запобіжного заходу суд неодноразово продовжував, востаннє ухвалою суду від 05 серпня 2024 року, і такий строк закінчується 04 жовтня 2024 року.
Оскільки справа перебуває на стадії судового розгляду по суті, суд не дає оцінки обґрунтованості підозри.
Суд вважає, що вказані прокурором ризики на теперішній час не змінилися, не зменшилися та є реальними з огляду на таке.
Так, ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України, яке відповідно до статті 12 КК України є тяжким злочином, за вчинення якого передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк відп`яти до восьми років.
Обвинувачений офіційно не працює, не одружений, а враховуючи воєнний стан, суд вважає, що є ризик його переховування від суду, а тому доведений прокурором.
Також ризик переховування обвинуваченого від суду залишається реальним з огляду на тяжкість злочину, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_3 , суворість можливого покарання, яке загрожує за вчинення такого злочину у разі визнання особи винуватою, а також пов`язаними із цим можливими негативними наслідками.
Крім того, Указом Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 року, який затверджено Законом України № 2102-IX від 24 лютого 2022 року, в Україні введено воєнний стан, який продовжено до теперішнього часу.
На думкусуду,враховуючихарактерзлочину,у вчиненніякого обвинувачується ОСОБА_3 , а також наявність (продовження) воєнного стану, запровадженого в Україні, й фактичні бойові дії на значній території держави,ці обставини самі по собіє достатніми для висновку, що ризики,зазначені прокурором,не зменшилися, підсилюються обставинами воєнного стану.
Нових, суттєвих обставин, які б давали підстави для зміни запобіжного заходу суду не надано, тоді як встановлені вище ризики не зникли та не зменшилися, що в сукупності виправдовує подальше застосування запобіжного заходу щодо обвинуваченого.
Враховуючи вищенаведене, прокурор довів, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченимч. 1 ст. 177 КПК України.
Отже, у судовому засіданні не встановлено достатніх стримуючих факторів, які б дозволили менш суворим запобіжним заходам запобігти встановленим ризикам та забезпечити належної поведінки обвинуваченого.
Ці обставини є підставою для продовження строку запобіжного заходу у виді домашнього арешту в нічний період доби, обраного обвинуваченому.
Таким чином, клопотання прокурора потрібно задовольнити.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст.177,181,331,370,376 КПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання прокурора задовольнити.
Продовжити до 26листопада2024рокувключно строк дії запобіжного заходу у виді домашнього арешту в нічний період доби, обраного обвинуваченому ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні № 12022170420001617 за обвинуваченням у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.
Заборонити обвинуваченому ОСОБА_3 з 20:00 год до 07:00 год наступного дня залишати житло за адресою: АДРЕСА_1 , за винятком необхідності з`явитись до слідчого, прокурора або суду.
Покласти на обвинуваченого ОСОБА_3 наступні обов`язки:
1) прибувати до суду за першим викликом;
2) не відлучатися за межі міста Полтави та Полтавського району Полтавської області без дозволу прокурора або суду, крім необхідності з`явитися до прокурора чи суду;
3) повідомляти суд про зміну свого місця проживання чи роботи;
4) утримуватися від будь-якого спілкування з потерпілим ОСОБА_5 , свідками у кримінальному провадженні без дозволу суду;
Визначити строк дії покладених обов`язків до 26 листопада 2024 року.
Визначити строк дії ухвали суду до 26 листопада 2024 року.
Копію ухвали направити до Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області (36003, м.Полтава, вул.Сковороди, 2б), яке зобов`язати поставити обвинуваченого на відповідний облік, про що повідомити суд.
Копію ухвали вручити обвинуваченому, захиснику, прокурору.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121931922 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне вбивство |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Лизенко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні