ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
м. Чернівці
30 вересня 2024 року Справа № 926/1386/24
Господарський суд Чернівецької області у складі судді Гушилик С.М., розглянувши заяву представника Адміністрації Державної прикордонної служби України Рисіча О.В., про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду, з використанням власних технічних засобів та через систему відеоконференцзв`язку ЄСІТС на офіційному веб порталі "Судова влада України" за посиланням: https://vkz.court.gov.ua по справі №926/1386/24
За позовом Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону (79007, м.Львів, вул.Клепарівська, б.20)
в інтересах держави в особі:
1) Адміністрації Державної прикордонної служби України (01601, м.Київ, вул.Володимирська, б.26)
2) ІНФОРМАЦІЯ_1 (Військова частина НОМЕР_1 ) ( АДРЕСА_1 )
До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Роднічок" (60321, Чернівецька обл., Новоселицький р-н., вул.Індустріальна, б.4)
Про стягнення коштів за поставлений товар неналежної якості та штрафу у сумі 416160,00 грн
Представники сторін не викликались
СУТЬ СПОРУ: Львівська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону звернулася до Господарського суду Чернівецької області в інтересах держави в особі Адміністрації Державної прикордонної служби України та ІНФОРМАЦІЯ_1 (Військова частина НОМЕР_1 ) про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Роднічок" сплачених коштів за поставлений товар неналежної якості у сумі 346800,00 грн та штрафу у розмірі 20% вартості поставлених неякісних товарів у сумі 69360,00 грн.
21.05.2024 року відділом документального та інформаційного забезпечення суду зареєстровано матеріали позовної заяви за вх.№1386.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.05.2024 року позовну заяву за вх.№1386 передано судді Гушилик С.М .
Ухвалою суду від 22.05.2024 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено розгляд справ на 11.06.2024 року.
Ухвалою суду від 11.06.2024 року відкладено розгляд справи на 26.06.2024 року.
Ухвалою суду від 26.06.2024 року здійснено перехід від спрощеного позовного провадження до розгляду справи за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 10.07.2024 року.
Ухвалою суду від 10.07.2024 року відкладено підготовче засідання на 26.08.2024 року.
Ухвалами суду від 19.07.2024 року та 22.07.2024 року задоволено клопотання представників позивача-1 та позивача-2 (вх.вх.№1890, 1899) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду, з використанням власних технічних засобів та через систему відеоконференцзв`язку ЄСІТС на офіційному веб порталі "Судова влада України".
Ухвалою суду віл 09.09.2024 року закрито підготовче провадження у справі та призначено розгляд справи по суті на 26.09.2024 року.
26.09.2024 року судове засідання не відбулось, у зв`язку із оголошення по всій території України у цей час повітряної тривоги та відкладено розгляд справи на 01.10.2024 року.
30.09.2024 року від представника позивача - 1- Рисіча О.В. надійшла заява (вх.№2463) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду, з використанням власних технічних засобів та через систему відеоконференцзв`язку ЄСІТС на офіційному веб порталі "Судова влада України" за посиланням: https://vkz.court.gov.ua
Відповідно до ч.1-4 ст.197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Під час введення воєнного стану в Україні, учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Рішенням Вищої ради правосуддя України №1845/0/15-21 від 17.08.2021 року затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення).
Пунктом 5.1 частини 5 розділу I Положення зазначено, що відеоконференція - телекомунікаційна технологія інтерактивної взаємодії двох або більше віддалених учасників судового провадження з можливістю обміну аудіо- та відеоінформацією в реальному часі;
Пунктом 45 частини 3 розділу ІІІ Положення встановлено, що Підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі. Підсистема відеоконференцзв`язку також забезпечує користувачам можливість брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
Пунктами 49-50 вищезазначеного розділу Положення встановлено порядок подання заяви учасником процесу, а саме: для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку. Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Враховуючи, що право на участь в розгляді своєї справи гарантоване Конвенцією, Конституцією України та Господарським процесуальним кодексом України та з огляду на необхідність забезпечення балансу між правом сторони щодо участі у судовому засіданні та реалізацією ним процесуальних прав й забезпечення своєчасного розгляду господарської справи в розумні строки, суд вважає за необхідне задовольнити заяву представника Адміністрації Державної прикордонної служби України - Рисіча О.В. про проведення судового засідання дистанційно в режимі відеоконференції поза межами суду, з використанням власних технічних засобів та через систему відеоконференцзв`язку ЄСІТС на офіційному веб порталі "Судова влада України" за посиланням: https://vkz.court.gov.ua
На підставі вищенаведеного та керуючись статтями 177, 183, 234, 235 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1.Заяву представника позивача -1 - Рисіча О.В., про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами суду, з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису - задовольнити.
2.Провести судове засідання з розгляду справи №926/1386/24, призначене на 01 жовтня 2024 року на 14 годину 20 хвилин в приміщенні Господарського суду Чернівецької області, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, в залі судових засідань №1 (третій поверх).
3. Відеоконференція буде проведена за допомогою власних технічних засобів через систему відеоконференцзв`язку ЄСІТС на офіційному веб порталі "Судова влада України" за посиланням: https://vkz.court.gov.ua за участю уповноваженого представника позивача - 1 - Рисіча О.В. ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ; + НОМЕР_2).
4. Відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України (нова редакція), учасник, що бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцзв`язку, зобов`язаний: зайти та авторизуватися в системі за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи; очікувати запрошення секретаря до участі в судовому засіданні.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб - порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/
Суддя С.М. Гушилик
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 01.10.2024 |
Номер документу | 121953905 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гушилик Світлана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні