ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2024 року
м. Харків
справа № 636/1648/24
провадження № 22ц/818/3638/24
Харківський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого - Пилипчук Н.П.,
суддів - Маміної О.В., Тичкової О.Ю.,
перевіривши відповідність вимогам закону апеляційної скарги ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_2 на рішення Чугуївського міського суду Харківської області від 22 липня 2024 року по справі за позовом Органу опіки та піклування при виконавчому комітеті Чкаловської селищної ради Чугуївського району Харківської області в інтересах малолітніх ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів
в с т а н о в и в:
Рішенням Чугуївського міського суду Харківської області від 22 липня 2024 року позов Органу опіки та піклування при виконавчому комітеті Чкаловської селищної ради Чугуївського району Харківської області в інтересах малолітніх ОСОБА_3 , ОСОБА_4 - задоволено.
Повний текст рішення складено 31 липня 2024 року.
На вказане рішення суду 30 серпня 2024 року за допомогою системи «Електронний суд» ОСОБА_1 через свого представника до суду апеляційної інстанції подав апеляційну скаргу.
Ухвалою судді Харківського апеляційного суду від 04 вересня 2024 року справу витребувано з суду першої інстанції.
Справа надійшла до суду апеляційної інстанції 25 вересня 2024 року.
Перевіривши матеріали справи, вважаємо за необхідне апеляційну скаргу ОСОБА_1 повернути апелянту, виходячи з наступного.
Статтею 356 ЦПК України передбачено форму і зміст апеляційної скарги, зокрема, частинами 1 та 3 передбачено, що апеляційна скарга подається в письмовій формі та підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи.
Відповідно до частини 4 статті 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».
Відповідно до пункту 1 частини 5 статті 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Як вбачається з матеріалів справи, апеляційна скарга ОСОБА_1 підписана та подана через систему «Електронний суд» представницею ОСОБА_2 .
Матеріали справи містять ордер на надання правничої (правової) допомоги серії ВІ № 1222109 від 03 червня 2024 року ОСОБА_1 адвокатом Корнієнко О.В., яким останню уповноважено представляти інтереси у ВП Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області, а також ордер на надання правничої (правової) допомоги серії ВІ № 1208855 від 05 квітня 2024 року ОСОБА_1 адвокатом Корнієнко О.В., яким останню уповноважено представляти інтереси у КЗ Львівської обласної ради «Нагуєвицька спеціальна школа».
Однак, будь-яких документів на підтвердження повноважень Корнієнко О.В. як представниці ОСОБА_1 в суді апеляційної інстанції, зокрема, ордеру, договору про надання правової допомоги, доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або довіреності, матеріали справи не містять та до суду апеляційної інстанції їх не надано.
За таких умов, апеляційну скаргу, подану представником ОСОБА_1 , необхідно повернути апелянту як таку, що підписана особою, яка не мала права її підписувати.
При цьому, апелянту роз`яснюється, що відповідно до частини 7 статті 185 ЦПК України повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення (а саме, у разі підписання та подання апеляційної скарги особисто або надання разом з апеляційною скаргою доказів наявності повноважень у представника, яким її підписано, за допомогою засобів поштового зв`язку, електронної пошти або Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з обов`язковим використанням електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису).
Керуючись ст.357 ЦПК України
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_2 на рішення Чугуївського міського суду Харківської області від 22 липня 2024 року по справі за позовом Органу опіки та піклування при виконавчому комітеті Чкаловської селищної ради Чугуївського району Харківської області в інтересах малолітніх ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів повернути ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_2 .
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили негайно, але може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом 30 днів з дня набрання законної сили.
Головуючий Н.П. Пилипчук
Судді О.В. Маміна
О.Ю. Тичкова
Суд | Харківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 01.10.2024 |
Номер документу | 121957308 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Харківський апеляційний суд
Пилипчук Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні