справа № 619/1090/22
провадження № 2/619/5/24
Ухвала
Іменем України
01 жовтня 2024 року,
м. Дергачі,
Дергачівський районнийсуд Харківськоїобласті ускладі:головуючого суддіНечипоренко І.М., за участю секретаря судового засідання Міщенко О.О., розглянув у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу № 619/1090/22,
найменування (ім`я) сторін:
позивачі: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,
відповідач: ОСОБА_3 ,
представник позивача: ОСОБА_4 ,
представник відповідача: ОСОБА_5 ,
вимоги позивачів: про визнання заповіту недійсним.
Питання, що вирішується ухвалою.
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом, у якому просять визнати недійсним заповіт від імені ОСОБА_6 , який посвідчений приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Погрібною Тетяною Петрівною 18 серпня 2021 року р. № 1488.
Від позивача надійшла заява про відмову від позову та закриття провадження по справі, оскільки між сторонами була досягнута згода по суті спору.
До суду надійшла заява позивачів про відмову від позову та закриття провадження у справі.
Позивачі у судове засідання не з`явилися, надавши заяву про проведення судового засідання без їх участі.
Частиною 3 ст. 211 ЦПК України передбачено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача у судовому засіданні в режимі відеоконференції не заперечував проти клопотання позивачів.
Суд, розглянувши подану позивачами заяву про відмову від позову, дійшов висновку про її задоволення та закриття провадження у справі, з огляду на таке.
Відповідно до ч. 3 ст. 13 ЦПК України, учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 49 ЦПК України позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Як передбачено ч. 1, 3 ст. 206 ЦПК України, позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст.255ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмова прийнята судом.
У разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв`язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору ( ч.2 ст. 256 ЦПК України).
Керуючись п. 1 ч. 2 ст. 49 , ч. 1 ст. 206, п. 4 ч. 1 ст. 255, 256, 258-260 ЦПК України, суд
постановив:
Заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про відмову від позову задовольнити.
Прийняти відмову ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від позову до ОСОБА_3 про визнання недійсним заповіту та закрити провадження по справі № 619/1090/22.
Роз`яснити сторонам наслідки, передбачені ч. 2 ст. 256 ЦПК України, що повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв`язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення безпосередньо до Харківського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених участині другійстатті 358 ЦПК України.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя І. М. Нечипоренко
Суд | Дергачівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2024 |
Оприлюднено | 02.10.2024 |
Номер документу | 121984507 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Дергачівський районний суд Харківської області
Нечипоренко І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні