ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі (спрощене провадження)
"01" жовтня 2024 р. м. УжгородСправа № 907/1005/22 (907/796/24)
Суддя Господарського суду Закарпатської області Андрейчук Л.В., розглянувши заяву про усунення недоліків
за позовом Публічного акціонерного товариства "Кондитерська фабрика "А.В.К." м. Мукачево", код ЄДРПОУ - 00382088, Закарпатська область, м. Мукачеве, вул. Духновича, 14
до відповідача Публічного акціонерного товариства "Кондитерська фабрика "А.В.К." м. Дніпро", код ЄДРПОУ - 00373882, 49051, м. Дніпро, вул. Журналістів, 11
ліквідатор арбітражний керуючий Прийма Надія Андріївна, РНОКПП НОМЕР_1
про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДПС у Закарпатській області звернулось до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Кондитерська фабрика «А.В.К.» м. Мукачево»; визнання його кредиторських вимог у розмірі 4481521,79 грн., зокрема: з платежу 14010100 «Податок на додану вартість з товарів вироблених в Україні» у розмірі 4395391,79 грн. (2929726,00 грн. - сума основного грошового зобов`язання, 1465210,10 грн. - штрафні санкції, 455,69 грн. - пеня), з платежу 11010100 податок на доходи фізичних осіб у розмірі 1020,00 грн. (1020,00 грн. - штрафна санкція), 24810,00 грн. судового збору, 60300,00 грн. авансування винагороди арбітражному керуючому.
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 12.04.2023 відкрито провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Кондитерська фабрика «А.В.К.» м. Мукачево»; визнано грошові вимоги Головного управління ДПС у Закарпатській області на суму 4 481 521,79 грн., зокрема з платежу 14010100 «Податок на додану вартість з товарів вироблених в Україні» у розмірі 4 395 391,79 грн., (2 929 726,00 грн. сума основного грошового зобов`язання, 1 465 210,10 грн. штрафна санкція, 455,69 грн. пеня), платіж 11010100 податок на доходи фізичних осіб у розмірі 1020,00 грн. (1020,00 грн. штрафна санкція), 24 810,00 грн. судового збору, 60 300,00 грн. авансування винагороди арбітражному керуючому; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника.
Повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство було здійснено на офіційному сайті судової в мережі Інтернет, яке опубліковано 19.04.2023, встановлено строк для подання заяв кредиторів з вимогами до боржника - протягом тридцяти днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Постановою Господарського суду Закарпатської області від 11.07.2023 припинено процедуру розпорядження майном Публічного акціонерного товариства Кондитерська фабрика А.В.К. м. Мукачево, код ЄДРПОУ - 00382088, Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Духновича, 14. Даною ж постановою визнано Публічне акціонерне товариство Кондитерська фабрика А.В.К. м. Мукачево, код ЄДРПОУ - 00382088, Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Духновича, 14, банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.
Ліквідатор Публічного акціонерного товариства "Кондитерська фабрика "А.В.К." м. Мукачево" звернувся до Господарського суду Закарпатської області з позовною заявою до Публічного акціонерного товариства "Кондитерська фабрика "А.В.К." м. Дніпро", код ЄДРПОУ - 00373882, про стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості в розмірі 8 590,97 грн. в тому числі: 4 900,00 грн. (сума боргу), 2 997,74 грн. (інфляційне збільшення) та 693,23 грн. (штрафні санкції) за договором зберігання.
Ухвалою від 24.09.2024 позовну заяву було залишено без руху у зв`язку з виявленими в ній недоліками, та встановлено позивачу строк для їх усунення не пізніше п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На адресу Господарського суду Закарпатської області 27.09.2024 надійшла заява вх. №02.3.1-02/7540/24, за наслідками розгляду якої суд дійшов висновку, що позивач усунув виявленні у позовній заяві недоліки.
Згідно з ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Отже, розглянувши подану позивачем заяву суд дійшов висновку, що позивачем усунуто недоліки допущені при звернені з позовом у встановленому законом та судом порядку, позовна заява відповідає вимогам статей 162-164 Господарського процесуального кодексу України. Відтак суд визнає подані матеріали достатніми для відкриття провадження у справі.
Суд зазначає, що відповідно до положень ч. 2 ст. 7 КУзПБ, господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.
Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
Позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 162-164 Господарського процесуального кодексу України та підлягає прийняттю до розгляду. Підстав для відмови у відкритті провадження у справі або для повернення позовної заяви чи залишення позовної заяви без руху з наданих суду матеріалів не вбачається, тому така підлягає прийняттю судом до розгляду.
Відповідно до ч. ч. 3, 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч. ч. 2, 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: - ціну позову; - значення справи для сторін; - обраний позивачем спосіб захисту; - категорію та складність справи; - обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; - кількість сторін та інших учасників справи; - чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; - думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
На підставі ст. 250 Господарського процесуального кодексу України, питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Розглянувши матеріали позовної заяви, оцінивши предмет та підстави позову, суд прийшов до висновку, що спір належить розглянути в спрощеному позовному провадженні без виклику сторін.
Додатково ліквідатором долучене до матеріалів справи клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання даної позовної заяви, в якому вона просить відстрочити сплату судового збору за подання позовної заяви до винесення рішення у даній справі. Дане клопотання обґрунтоване тим, що обставини щодо перебування позивача у процедурі банкрутства та відсутності коштів, свідчать про утруднення в здійсненні оплати судового збору при зверненні до суду, зокрема з даною позовною заявою. Фактично, у разі прийняття даної позовної заяви до розгляду, задоволення позовних вимог та стягнення зазначених коштів, то такі будуть направлені на погашення кредиторської заборгованості банкрута з метою якнайшвидшого завершення ліквідаційної процедури. Ліквідатор звертає увагу, що єдиним кредитором у справі є ГУ ДПС у Закарпатській області, за яким обліковується податковий борг в сумі 4 729 298.35 грн., та в разі задоволення позову та подальшого стягнення та/або продажу права вимоги, будуть задоволені вимоги податкової служби, що є наповненням державного бюджету України.
Згідно до положень ст. 1 ЗУ "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Положеннями ст. 8 ЗУ "Про судовий збір" передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі зокрема за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Відтак, враховуючи, що позивач є підприємством банкрутом, стосовно якого відкрита ліквідаційна процедура, то в такого відсутні доходи та можливість сплати судового збору.
Відтак, суд задовольняє клопотання ліквідатора та відстрочує сплату судового збору.
Керуючись статтями 12, 91, 120, 162, 176, 232-235, 247, 249, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №907/1005/22 (№907/796/24).
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи.
3. Встановити відповідачу строк у п`ятнадцять днів з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позов із урахуванням вимог ст. 165 ГПК України, а також для подання письмових заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (ч. 4 ст. 250 ГПК України). Докази направлення позивачу відзиву надати суду.
4. Запропонувати позивачу у строк до п`яти днів з дня отримання відзиву подати суду відповідь на відзив (ст. 166 ГПК України). Докази надіслання її відповідачу подати суду.
5. Запропонувати відповідачу у строк до п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив подати суду заперечення (ст. 167 ГПК України). Докази надіслання їх позивачу подати суду.
6. Відстрочити Публічному акціонерному товариству "Кондитерська фабрика "А.В.К." м. Мукачево", код ЄДРПОУ - 00382088, Закарпатська область, м. Мукачеве, вул. Духновича, 14, сплату судового збору за подання позовної заяви до винесення рішення у даній справі.
Звернути увагу сторін, що:
- заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 Господарського процесуального кодексу України.
- у випадку подання доказів до суду у всіх учасників справи існує обов`язок надіслання копій таких доказів усім іншим учасникам справи заздалегідь (частина 9 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
- Главою 6 Господарського процесуального кодексу України врегульовано поняття, обчислення, зупинення процесуальних строків, наслідки їх пропуску, а також підстави та порядок їх поновлення чи продовження.
Роз`яснити сторонам, якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до Господарського процесуального кодексу України судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до Господарського процесуального кодексу України обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом 30 днів з дня відкриття провадження у справі (частина 3 статті 252 Господарського процесуального кодексу України).
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Андрейчук
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2024 |
Оприлюднено | 02.10.2024 |
Номер документу | 121990299 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань зберігання |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні