Постанова
від 30.09.2024 по справі 285/1041/23
НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Іменем України

Справа № 285/1041/23

провадження № 1-кс/0285/1272/24

30 вересня 2024 року м. Звягель

Слідчий суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду

клопотання слідчого СВ Звягельського РВП ГУНП в Житомирській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Звягельської окружної прокуратури ОСОБА_4 ,

про тимчасовий доступ до речей і документів

по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023060530000087 від 09.01.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України,

ВСТАНОВИЛА:

Слідчий за погодженням з прокурором звернулася до суду з клопотанням про надання дозволу на отримання тимчасового доступу до інформації, що перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по банківському рахунку НОМЕР_1 за період часу з 00 год. 00 хв. 30.12.2022 по 00 год. 00 хв. 01.03.2023, а саме руху коштів по даному рахунку з деталізацієюрахунків кореспондентів, призначення платежів, суми та дати, часу операції, повної розшифровки даних контрагентів і призначень платежів (з інформацією про деталізований рух коштів, тобто регулярних платежів), ІР-адреси обладнання, з якого здійснювалися дистанційні платіжні операції по вказаній банківській кратці чи доступ до неї, способу авторизації у мобільному додатку чи терміналі під час доступу, як на паперовому так і на електронних носіях (у форматі ЕХЕL).

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що в провадженні СВ Новоград-Волинського РВП ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали кримінального провадження № 42020061240000039 від 28.07.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України, з яких слідує, що 30.12.2022 невстановлена особа під приводом продажу цифрового піаніно по оголошенню на сайті ІНФОРМАЦІЯ_2 , шляхом обману заволоділа грошовими коштами ОСОБА_5 в сумі 28 140 грн.

В ході досудового розслідування допитано потерпілу ОСОБА_5 , яка вказала, що 30.12.2022 в мережі інтернет на сайті « ІНФОРМАЦІЯ_2 » знайшла оголошення про продаж цифрового піаніно, яке вирішила придбати для доньки. Перейшовши по вкладці «купити з доставкою», ОСОБА_5 заповнила усі відповідні графи для відправки, після чого на її мобільний телефон надійшло смс-повідомлення із зазначенням цифрового коду для підтвердження вказаного замовлення. Увівши даний код, ОСОБА_5 отримала повторне смс-повідомлення про помилку підтвердження та було зазначено інший цифровий код про повторне підтвердження. Повторивши свої дії, на мобільний номер ОСОБА_5 надійшло смс-повідомлення від невідомої особи чоловічої статі на ім`я ОСОБА_6 , який вказував на дії, котрі має виконати ОСОБА_5 , щоб успішно пройшла оплата.

Після чого, ОСОБА_5 надійшло третє смс-повідомлення із зазначенням цифрового коду, однак ввівши його, остання побачила, що на її банківському рахунку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » недостатньо коштів для здійснення платежу. Зрозумівши, що через вище описану схему із використанням електронно-обчислювальної техніки невідома особа заволоділа грошовими коштами з її банківського рахунку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за номером НОМЕР_1 двома платежами по 14070 гривень, ОСОБА_5 звернулась з електронною заявою до кіберполіції, де вказала, що їй завдано матеріальних збитків на загальну суму 28 140 гривень.

З метою встановлення розрахункових рахунків, на які було перераховано грошові кошти з банківського рахунку потерпілої ОСОБА_5 , способу доступу до даного рахунку сторонніми особами, тощо, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до інформації, яка міститься в банку емітенту - АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що дасть можливість здобути докази, що мають значення для досудового розслідування.

Дані документи містять охоронювану законом таємницю, перебувають у володінні та зберігаються лише в банківській установі, де відкрито та обслуговується рахунок клієнта, і містять відомості з комп`ютерної системи банку про рух грошових коштів за вище вказаним рахунком з переліком контрагентів та призначенням платежів, зняття готівкових коштів з рахунку, що мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні та можуть бути використані як докази.

Слідчий в судове засідання не прибула. У клопотанні просила розглянути без її участі та участі прокурора.

Представник АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 "у судове засідання не прибув, про час та місце розгляду клопотання був повідомлений вчасно та належним чином. Заяв, клопотань не надійшло.

За таких обставин, керуючись ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності представників банку та слідчого.

Відповідно до положень ч. 4 ст. 107 КПК Україниповне фіксування судового засідання за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів не здійснюється.

Дослідивши матеріали кримінального провадження, приходжу до наступного висновку.

Тимчасовий доступ до документів, як захід забезпечення кримінального провадження, передбачений п. 5 ч. 1 ст. 131 КПК України та полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку) (ст.159 КПК України)..

За п.5 ч.1 ст. 162 КПК України відомості, які можуть становити банківську таємницю, відносяться до охоронюваної законом таємниці.

Відповідно до ст.ст. 60, 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею та вонарозкривається банками, в тому числі, за рішенням суду.

У ч. 5 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Встановлено, що в провадженні СВ Звягельського РВП ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали кримінального провадження № 12023060530000087 від 09.01.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

Подане слідчим клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України, в ньому доведено наявність обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України та обґрунтовано зазначено про можливість використання як доказів відомостей, матеріалів та документів, які знаходяться в АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".

До клопотання долучено докази належності потерпілій ОСОБА_5 зазначеного рахунку та документи, до яких слідчий просить надати доступ, можуть містити інформацію, яка має суттєве значення для встановлення важливих обставин у справі, надасть змогу повно, всебічно та неупереджено дослідити всі обставини кримінального правопорушення, може сприяти розкриттю кримінального правопорушення, надасть змогу правильно його кваліфікувати і буде використана як речовий доказ.

Потреби досудового розслідування з метою забезпечення його дієвості можуть бути забезпечені при задоволенні клопотання слідчого.

Суттєвих шкідливих наслідків застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження для осіб, яких він стосується, не вбачається.

Одночасно спосіб, у який здійснюється забезпечення кримінального провадження, має відповідати завданням кримінального провадження, враховувати обставини вчиненого кримінального правопорушення, бути розумним і співрозмірним.

З матеріалів клопотання слідує, що коштам з рахунку потерпілої невідомі особи заволоділи 30.12.2022 року, тому доцільно в рамках зазначеного кримінального провадження надати дозвіл на доступ до рахунку останньої саме за період з 30.12.2022 року до 01.01.2023 року включно.

З огляду на наведене, клопотання є обґрунтованим, частково підтверджується матеріалами справи, а тому підлягає частковому задоволенню.

Строк дії ухвали слід визначити в межах строків, встановлених п. 7 ч. 1 ст. 164 КПК України.

На підставі викладеного і керуючись статтями 159, 160, 162, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Клопотання задовольнити частково.

Надати слідчим слідчого відділення Звягельського РВП ГУНП в Житомирській області, а саме: ОСОБА_3 , а також за її дорученням працівникам оперативного підрозділу Звягельського РВП ГУНП в Житомирській області, а саме: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 ,

дозвіл на отримання тимчасового доступу до інформації, що перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по банківському рахунку НОМЕР_1 за період часу з 00 год. 00 хв. 30.12.2022 по 00 год. 00 хв. 01.01.2023, а саме: руху коштів по даному рахунку з деталізацієюрахунків кореспондентів, призначення платежів, суми та дати, часу операції, повної розшифровки даних контрагентів і призначень платежів (з інформацією про деталізований рух коштів, тобто регулярних платежів), ІР-адреси обладнання, з якого здійснювалися дистанційні платіжні операції по вказаній банківській кратці чи доступ до неї, способу авторизації у мобільному додатку чи терміналі під час доступу, як на паперовому так і на електронних носіях (у форматі ЕХЕL).

У задоволенні решти вимог клопотання відмовити.

Строк дії ухвали - два місяці з дня її винесення до 30 листопада 2024 року включно.

Ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів підлягає обов`язковому виконанню, у разі її невиконання слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями КПК України, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудНовоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено03.10.2024
Номер документу121992312
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —285/1041/23

Постанова від 21.10.2024

Кримінальне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Літвин О. О.

Постанова від 21.10.2024

Кримінальне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Літвин О. О.

Постанова від 21.10.2024

Кримінальне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Літвин О. О.

Постанова від 30.09.2024

Кримінальне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Сташків Т. Г.

Постанова від 30.09.2024

Кримінальне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Сташків Т. Г.

Постанова від 30.09.2024

Кримінальне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Сташків Т. Г.

Постанова від 16.02.2023

Кримінальне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Васильчук Л. Й.

Постанова від 16.02.2023

Кримінальне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Васильчук Л. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні