Справа № 758/5296/24
Провадження № 2/697/585/2024
У Х В А Л А
про вирішення питання щодо посвідчення довіреності судом
02 жовтня 2024 року м. Канів
Канівський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Скирди Б.К.,
за участю секретаря судового засідання Васянович Ю.В.,
представника позивача адвоката Захарової О.О.,
відповідача ОСОБА_1 ,
представника відповідача адвоката Сизоненка В.С.
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Канів, Черкаської області клопотання представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Сизоненка Віктора Сергійовича про посвідчення судом довіреності фізичної особи на ведення справи, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Канівського міськрайонного суду перебуває на розгляді цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Квантум Інтернешенел» до ОСОБА_1 про розірвання договору та стягнення компенсації за порушення договорів.
До суду надійшло клопотання представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Сизоненка Віктора Сергійовича про посвідчення довіреності фізичної особи на ведення справи, яке обгрунтоване тим, що в матеріалах справи наявна довіреність Романишиної Г.П., видана на ім`я ОСОБА_2 від 03.05.2024, довіреність створена штатними засобами кабінету в системі Електронний суд і підписана КЕП (ЕЦП) відповідача. Оскільки ЦПК України передбачає посвідчення довіреності фізичної особи судом просить постановити відповідну ухвалу та посвідчити довіреність ОСОБА_1 (позивачки), виданої на ім`я ОСОБА_2 від 03.05.2024 на ведення справи, наявну в матеріалах справи.
В підготовчому судовому засіданні відповідач ОСОБА_1 та її представник адвокат Сизоненко В.С. підтримали заявлене клопотання про просили суд його задовольнити.
Представник позивача адвокат Захарова О.О. щодо вирішення вказаного клопотання покладається на розсуд суду.
Заслухавши в судовому засіданні думку учасників судового провадження щодо заявленого клопотання, суд дійшов наступного висновку.
Матеріалами справи встановлено, що відповідачем в даній справі є фізична особа ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
За правилами ст. 62 ЦПК України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи (п. 1 ч. 1 зазначеної статті).
Відповідно до ч. 2 ст. 62 ЦПК України, довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою.
Стаття 244 ЦК України передбачає, що представництво, яке ґрунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю. Представництво за довіреністю може ґрунтуватися на акті органу юридичної особи. Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.
Статтею 245 ЦК України визначено, що форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин.
Довіреність, що видається у порядку передоручення, підлягає нотаріальному посвідченню, крім випадків, встановлених частиною четвертою цієї статті.
Довіреність військовослужбовця або іншої особи, яка перебуває на лікуванні у госпіталі, санаторії та іншому військово-лікувальному закладі, може бути посвідчена начальником цього закладу, його заступником з медичної частини, старшим або черговим лікарем.
Довіреність військовослужбовця, а в пунктах дислокації військової частини, з`єднання, установи, військово-навчального закладу, де немає нотаріуса чи органу, що вчиняє нотаріальні дії, також довіреність працівника, члена його сім`ї і члена сім`ї військовослужбовця може бути посвідчена командиром (начальником) цих частини, з`єднання, установи або закладу.
Довіреність особи, яка тримається в установі виконання покарань чи слідчому ізоляторі, може бути посвідчена начальником установи виконання покарань чи слідчого ізолятора.
Довіреність особи, яка проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреностей на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування і розпорядження транспортними засобами.
Довіреність суб`єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу, за зверненням якого прийнято рішення про надання такої допомоги, може бути посвідчена посадовою особою органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Довіреності, посвідчені зазначеними посадовими особами, прирівнюються до нотаріально посвідчених.
Довіреність на одержання заробітної плати, стипендії, пенсії, аліментів, інших платежів та поштової кореспонденції (поштових переказів, посилок тощо) може бути посвідчена посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання.
Довіреність на право участі та голосування на загальних зборах, видана фізичною особою, посвідчується у порядку, визначеному законодавством.
Аналогічний перелік довіреностей, які прирівнюються до нотаріально посвідчених, наведений також в частині другій ст. 40 Закону України «Про нотаріат».
Із змісту вказаних положень цивільного та цивільного процесуального законодавства вбачається, що чинне законодавство дозволяє посвідчення довіреностей фізичної особи судом, лише у разі відсутності нотаріуса у відповідному нотаріальному окрузі.
На підтвердження повноважень, як представника відповідача ОСОБА_1 , адвокатом Сизоненком В.С. до заяви додана довіреність, складена у простій письмовій формі, та ордер Серії ВН № 1347411.
Проте, представником відповідача в клопотанні не обґрунтована неможливість посвідчення в нотаріальному порядку такої довіреності в населеному пункті, в якому є нотаріус (територія якого включена до відповідного нотаріального округу із працюючим в ньому нотаріусом), а тому подана довіреність не може бути визнана документом, що підтверджує повноваження представника у цивільному процесі в розумінні статті 62 ЦПК України.
Враховуючи вищевикладене, суд відмовляє в задоволенні клопотання представника відповідача адвоката Сизоненка В.С. про посвідчення довіреності.
Крім того суд зауважує, що представником відповідача на підтвердження своїх повноважень до матеріалів справи додано Ордер Серії ВН № 1347411, що є належним документом, який підтверджує повноваження адвоката як представника відповідача в даній цивільній справі.
Керуючись ст.ст. 60-62 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Сизоненка Віктора Сергійовича про посвідчення судом довіреності фізичної особи на ведення справи відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Б . К . Скирда
Суд | Канівський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2024 |
Оприлюднено | 04.10.2024 |
Номер документу | 122028208 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Канівський міськрайонний суд Черкаської області
Скирда Б. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні