Справа № 308/6206/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 вересня 2024 року місто Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі:
Головуючого судді Малюк В.М.,
при секретарі судового засідання Микита М-Н.М.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні, в залі суду, в м. Ужгород, цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до релігійної громади ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Ужгородського міськрайонного суду з даною позовною заявою, яку мотивує тим, що 28.12.2023 року ним було надіслано звернення до керівника релігійної громади ОСОБА_2 .
Станом на 24.03.2024 року позивач не отримав відповіді за результатами розгляду звернення.
У зв`язку з наведеним та посилаючись на норми Конституції України та ЗУ «Про звернення громадян» ОСОБА_1 просить суд визнати протиправною бездіяльність релігійної громади ОСОБА_2 в межах розгляду його звернення та зобов`язати керівника релігійної громади невідкладно надати письмову відповідь за результатами розгляду його звернення.
Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду від 10.04.2024 року, відкрито провадження по справі та призначено у такій підготовче судове засідання.
У судове засідання позивач ОСОБА_1 надав суду заяву про розгляд справи у його відсутності. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить такі задоволити.
23.09.2024 року, через канцелярію суду, надійшла заява від керівника релігійної громади ОСОБА_2 ОСОБА_3 про визнання позовних вимог, в якій останній позовні вимоги визнав в повному обсязі та зобов`язався надати письмову відповідь на звернення ОСОБА_1 . При цьому, представник просить не брати до уваги наявний у матеріалах справи відзив.
Дослідивши подані сторонами заяви та матеріали цивільної справи, оцінивши докази в їх сукупності, виходячи з їх належності, допустимості, достовірності та достатності, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.1 ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорення.
Згідно з ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
У відповідності до ст.34 Конституції України, кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб на свій вибір.
Відповідно до ст. 35 Конституції України, ніхто не може бути увільнений від своїх обов`язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань.
Відповідно до ч.1 ст. 1 ЗУ «Про звернення громадян», громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, медіа, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Відповідно до ч.1 ст.7 ЗУ «Про звернення громадян», звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов`язковому прийняттю та розгляду.
Згідно з ч. 1 ст. 82 ЦПК України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників.
Відповідно до ч.4 ст.206 ЦК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Згідно ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатом підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
З огляду на вищевикладені фактичні обставини справи, за яких відповідачем визнаються заявлені позивачем позовні вимоги і визнання відповідачем позову не суперечить вимогам закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд приходить до висновку, що заявлений ОСОБА_1 позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 2-13,82,141,142, 206,354 ЦПК України, Конституцією України, ЗУ «Про звернення громадян», суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов задоволити.
Визнати протиправною бездіяльність релігійної громади ОСОБА_2 та зобов`язати уповноваженого представника релігійної громади ОСОБА_2 надати ОСОБА_1 , у порядку Закону України «Про звернення громадян», письмову відповідь на подане ОСОБА_1 звернення (клопотання) від 23.12.2023 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до апеляційного суду Закарпатської області.
Повний текст рішення суду складено 03.10.2024 року.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду В.М. Малюк
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 04.10.2024 |
Номер документу | 122041889 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Малюк В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні