ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
03 жовтня 2024 року
м. Хмельницький
Справа № 686/1741/23
Провадження № 22-ц/4820/2005/24
Хмельницький апеляційний суд
в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
Костенка А.М. (суддя-доповідач), Гринчука Р.С., Спірідонової Т.В.,
вирішуючи питання відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 13 серпня 2024 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Українська залізниця», треті особи без самостійних вимог на предмет спору - начальник виробничого підрозділу вагонна дільниця станції Хмельницький філії «Пасажирська компанія» АТ «Українська залізниця» Іванов Володимир Георгійович, первинна профспілкова організація працівників ПАТ «Українська залізниця» про скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.
в ст ан ов ив :
Апеляційна скарга ОСОБА_1 подана поза межами строку на апеляційне оскарження.
В своємуклопотанні пропоновлення строку, ОСОБА_1 посилається,що строкпропущено зповажних причин,оскільки копіюрішення судуотримано нею09вересня 2024року,під часознайомлення зматеріалів справи,що підтверджуєтьсявідповідною заявоюнаявною вматеріалах справита записомна обкладинцісправи,тому апеляційнаскарга поданадо суду30вересня 2024 року, тобто в межах тридцятиденного строку з моменту отримання судового рішення.
В зв`язку з такими обставинами, просить поновити строк апеляційного оскарження рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 13 серпня 2024 року.
Відповідно до ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому тексту рішення суду.
Як вбачається з матеріалів справи, 13 серпня 2024 року було постановлено оскаржуване судове рішення, повний текст якого виготовлено в той же день, отже строк на апеляційне оскарження розпочався з цієї дати, а тому останнім днем для подачі апеляційної скарги є 13 вересня 2024 року.
ОСОБА_1 отримала копію рішення суду 09 вересня 2024 року, під час ознайомлення з матеріали справи, що підтверджується записом на обкладинці справи, а апеляційна скарга подана до суду апеляційної інстанції 30 вересня 2024 року.
За таких обставин причини пропуску строку на апеляційне оскарження рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 13 серпня 2024 року є поважними, а тому строк апеляційного оскарження зазначеного судового рішення слід поновити.
Крім того, ОСОБА_1 не сплатила судовий збір.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 посилаючись на положення ст.8Закону України"Просудовий збір" просить звільнити її від сплати судового збору за подання апеляційної скарги, оскільки вона самостійно, без допомоги батька, який більше двох років не сплачує аліменти, виховує дитину віком до чотирнадцяти років, звільнена з роботи та втратила єдине джерело доходу, крім того на даний час є безробітною.
Згідно з ч.ч. 1, 3 статті 136Цивільного процесуальногокодексу України (далі -ЦПК України) суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі ст. 12 ЦПК України, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Згідно ч. 1 ст.8Закону України"Просудовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Відповідно до ч. 2 вищезазначеного Закону суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Положення Закону України"Просудовий збір" не містять визначеного переліку документів, які можна вважати такими, що підтверджують майновий стан особи. У кожному конкретному випадку суд встановлює можливість особи сплатити судовий збір на підставі наданих нею доказів щодо її майнового стану за своїм внутрішнім переконанням.
Звертаючись досуду зклопотанням прозвільнення відсплати судовогозбору,апелянтка надаласуду Відомостіз Державногореєстру фізичнихосіб платників податківпро джереладоходів таутримання податківстаном на06червня 2024року,з якихвбачається,що отриманий ОСОБА_1 дохід за2023рік становитьдо 8000грн,крім того,нею отриманадопомога побезробіттю залютий таберезень 2023року врозмірі 1035грн 71коп, медичну довідку № 236 про наявність у неї неврологічного захворювання та відомості про наявність житла, а тому сплатити судовий збір вона не взмозі через важкий матеріальний стан, отже просить звільнити її від сплати судового збору.
Крім того, ОСОБА_1 посилалася, що вона сама виховує сина віком до чотирнадцяти років, батько якого ніякої матеріальної допомоги не надає, на підтвердження чого надала суду свідоцтво про народження дитини та довідку про наявний розмір заборгованості з аліментів.
Таким чином, враховуючи майновий стан ОСОБА_1 , суд вважає за можливе звільнити її від сплати судового збору, з огляду на наведені апелянтом доводи та надані докази про її майновий стан.
Апеляційна скарга ОСОБА_1 за формою та змістом відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України.
До апеляційної скарги додані її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Відсутні підстави для відмови у відкритті апеляційного провадження та повернення апеляційної скарги.
Керуючись ст. ст. 136, 354, 359, 360 ЦПК України,
ухвалив:
Клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження та звільнення від сплати судового збору задовольнити.
Поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 13 серпня 2024 року.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подачу апеляційної скарги.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 13 серпня 2024 року.
Копії ухвали та апеляційної скарги надіслати учасникам справи.
Учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі до 31 жовтня 2024 року.
Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді А.М. Костенко
Р.С. Гринчук
Т.В. Спірідонова
Суд | Хмельницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2024 |
Оприлюднено | 07.10.2024 |
Номер документу | 122061721 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Хмельницький апеляційний суд
Костенко А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні